Гејминг војна

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
МЕ2 е една од најдобрите игри кои се излезени во последно време, и ако можам да ја споредувам со некоја игра од PS3 тоа би била MGS4 Guns of the Pаtriots. Викајте ме старомоден, ама мене не ме палат графики туку игривост и добра приказна, графика застарува за година две, приказната останува со децении.
Како и претходната споредба, РПГ не се споредува со авантура/акција. МЕ2 можеш да споредуваш со Fallout 3, со Oblivion и слично :).
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Џокер прекини молим те. Прво, идиотите од ИГН не знам како можат да споредуваат РПГ со Авантура. ИГН во последно време се големи идиоти, само трескаат зелени за да повлечат внимание. МЕ2 е супер игра, нема збор за нејзе. Али да се споредува со анчартед 2? ЛОЛ . Графиката, ако ја споредуваме, анчартед има подобра. :)
Да ... али САМО графика у се друго МЕ2 ја јаде Ан2 и за графиката не заборавај дека АН2 е closed envoirment а МЕ2 е далеку поголема ;)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да ... али САМО графика у се друго МЕ2 ја јаде Ан2 и за графиката не заборавај дека АН2 е closed envoirment а МЕ2 е далеку поголема ;)
Ти изгледа не читаш што пишувам, не можеш да споредуваш РПГ игра со Акциона Авантура. пффф

Иначе фајнали, никој не се кара, тука само се дискутира.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Ти изгледа не читаш што пишувам, не можеш да споредуваш РПГ игра со Акциона Авантура. пффф

Иначе фајнали, никој не се кара, тука само се дискутира.
Ехеее друже до сега се со се се споредува па и ова , ако можеше анчартед со MW2 да се споредува може и ова ...
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ехеее друже до сега се со се се споредува па и ова , ако можеше анчартед со MW2 да се споредува може и ова ...
Ете пак :). Кој ја споредува со МВ2? -.-
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Ете пак :). Кој ја споредува со МВ2? -.-
Хехех абе Ерт ... СИТЕ СТРАНИ ! иди види :pos2: ПС3 фанците никад некат да признаат дека 360 има игри кој ги толчи некои нивни . ПС3 има многу топ ексклузиви , али МЕ2 си е бољи од Ан2 и факт е тоа . Еве ако сакаш статисктички Gametrailers добија рипорт за 2009 од сите познати продавници у америка и се виде дека Ан2 едвај шитнала над 2милиони копии (тоа е проблем затоа што е јака игра али нема више кежуал гејмери у америка како што имало некад) додека MW2 шитна 17 милиони и е најпродавана игра во 2009 , а МЕ2 шитна 2 милиони третата недела од јануари ( прва од излегување на играта ) значи и бројкити си кажуваат .
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Јокер, ај ако не ќе споредуваме Пекмен со Modern Warfare....

Споредбава ти е глупа. :smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Сек сек сек сек...Joker, збориме за ЕКСЛУЗИВНИ игри така??? Да во право си, МЕ2 има подобра графика од Ан2 али за тоа ти треба јак ПЦ бидејки и на тоа е искочена. И не споредувај игри кој се искочени за Xbox,PS i PC, kako MW 2 и ME2 која исто така е искочена за Xbox i PC. Нормално дека ке бидат продадени повеќе копии за разлика од Ан2 која е само за PS3. И збориш за факти дека МЕ2 е подобра од Ан2....чоек, Ан2 беше прогласена за најдобра игра во 2009, како и за најдобра графика. ФАКТ!!! и да се сложувам со тебе дека МЕ2 има подобра приказна, но RPG e, мора да има. Без љутиш :smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Хехех абе Ерт ... СИТЕ СТРАНИ ! иди види :pos2: ПС3 фанците никад некат да признаат дека 360 има игри кој ги толчи некои нивни . ПС3 има многу топ ексклузиви , али МЕ2 си е бољи од Ан2 и факт е тоа . Еве ако сакаш статисктички Gametrailers добија рипорт за 2009 од сите познати продавници у америка и се виде дека Ан2 едвај шитнала над 2милиони копии (тоа е проблем затоа што е јака игра али нема више кежуал гејмери у америка како што имало некад) додека MW2 шитна 17 милиони и е најпродавана игра во 2009 , а МЕ2 шитна 2 милиони третата недела од јануари ( прва од излегување на играта ) значи и бројкити си кажуваат .
Како што кажа Снејк, МВ2 има продадено толку копии вкупно (ПС3, ПС,360). По стоти пат ти викам, НЕ ТРАСКАЈ ЗЕЛЕНИ :tapp: . Истото важи и за МЕ2.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Јокер, ај ако не ќе споредуваме Пекмен со Modern Warfare....

Споредбава ти е глупа. :smir:
Друже ја пишав дека гејмстраниците ги праваат споредбите ...:tapp: Ја баш се курчам коа ке споредат два различни жанри на игри . Прочитај убаво прво ...
И Ерт ако е МW2 multiplatform пак Ан2 немаше да шитне толку ... Плус со тоа ти докажувам нешто што пишав пред некое време , а тоа е дека ексклузивите слабо се шиткаат . Имаше дискусија на ГТ дека ни Год оф Вор 3 нема да се шитна нешто боље од Ан2 . Иако има време па ке видиме . :smir:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Како што ти реков Џокер, Дантес Инферно нема ШАНСИ против Год оф Вор :) . Провери ги рецензиите на интернет ќе видиш за што зборувам :). 6.5 од Гејмспот :).
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Како што ти реков Џокер, Дантес Инферно нема ШАНСИ против Год оф Вор :) . Провери ги рецензиите на интернет ќе видиш за што зборувам :). 6.5 од Гејмспот :).
Што има везе Данте со муабетов што го праевме ?
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Нема везе со муабетот за МЕ2 и Анчартед, има везе со муабетот пред тоа :).
Ок играта е добра , почетокот е закон се глеале дека имале идеја јака , средината више станува монотона и крајот им е стварно тапа ... Висерал ме разочараа можеа и повеке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom