Гејминг војна

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Јокер, за да се приклучиш на Лајв, стави му мрежен кабел. Во System Settings намести ип адреси ова она, и конектирај се на лајв, ќе треба да направиш нов акаунт. Толку е. Кога ќе се конектираш на лајв, никогаш не ставај диск во ромот. И кога не си на Лајв, трни го мрежниот кабел.

Ете ви уште едно шо ми текна шо има ПС3 а 360ката нема :). ПС3то има вградена вајрлес картичка, додека за 360ката треба да се купи посебно :).
Фала за инфо , да за вајерлесот шо го има ПС3 е топ срамота за Иксчето :kesa: П.С. Да знаеш очекувам одговор за Снеј у 4ката .... или како што реков I will find you and i will kill you (Liam Nesson - Taken) :pos2:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Да бев фанбој немаше да купам 360ка :)
Ok togas povlekvam zborot:smir: i Joker gledaj koga ke pravas nov account da se pisi deka zivejs vo nekoja od zemjite kade sto ima Live, bidejki nema da mozes da se registriras.
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
гледам ЕРТ е корисник и на двете конзоли, ЕРТ играш ПС3 мултиплеер и шо е најважно дали има народ...?
сега брзо гледав review за bayonetta и мислам дека графиката од 360ка е подобра од кај пс3ка, само цената за игрите на пс3 е.... сеуште се мислам што да земам
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
гледам ЕРТ е корисник и на двете конзоли, ЕРТ играш ПС3 мултиплеер и шо е најважно дали има народ...?
сега брзо гледав review за bayonetta и мислам дека графиката од 360ка е подобра од кај пс3ка, само цената за игрите на пс3 е.... сеуште се мислам што да земам
so ti dusa saka.:smir: Ako imas pari za igri za ps3 zemi si ps3 oti polesno ke ti bidi igranjeto na NET...
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Најдов продавница со многу ефтини пс3 игри по 5евра игра а имаше и bundle пакувања по 325 евра сврзани со assasins creed 2, killzone, uncharted 2... и мн други.
Но пробал ли некој да изреже блуреј филм, работи ли на пс3? (значи режен не оригинал)
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
А го видовте ова: PS3 Hacked?

If you own one of iDevices (iPhone / iPod Touch) and you’re familiar with term “jailbreak” then you’ve probably heard of George Hotz aka Geohot, the guy who put a lot of his knowledge and efforts to bring us tools such as blackra1n, purplera1n, sn0w unlock, etc, etc… Well that same guy got his hands on PS3 and is in process to hack it, and claims he found an exploit so we’ll be able to run PS3 “backup games” and (possible) homebrew appz… True? Lie? We have to wait and see, but judging from his previous work he never lied, so keep your eyes on him…
Check out sources below for more info.

Извори: http://www.rlslog.net/ps3-hacked/
http://www.engadget.com/2010/01/23/ps3-finally-properly-hacked/
http://geohotps3.blogspot.com/2010/01/hello-hypervisor-im-geohot.html
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ќе видиме шо може хаков :). Али ако треба празни блу-рејки да земаме и да режиме, стапов. Ако е со екстернал хард диск и исо лоадер, тогаш супер :).
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Еве го најдобриот пример за фанбоизам , бај д веј IGN (најголемите пс3 фанбојци признаа дека МЕ2 е боља од АНчартед и тоа многу! Таке тhat motherfucker *Shepard to Drake* =) ) Aj сеа доста и ја да не испаднам фанбој и гледајте ја сликава ...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Еве го најдобриот пример за фанбоизам
Многу убаво сам си го опиша постот. (сам себе го убија, од преголема желба да докажеш нешто :smir:)

бај д веј IGN (најголемите пс3 фанбојци признаа дека МЕ2 е боља од АНчартед и тоа многу!
ЛОЛ кој нема денеска компјутер, МЕ2 не е XBox екслузива, ја има и за PC, така да секој шо има PS3, ќе си ја игра на PC. Не ти држи вода муабетов со екслузививе пошто PS3 го јаде на XBox у тој поглед.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Многу убаво сам си го опиша постот. (сам себе го убија, од преголема желба да докажеш нешто :smir:)



ЛОЛ кој нема денеска компјутер, МЕ2 не е XBox екслузива, ја има и за PC, така да секој шо има PS3, ќе си ја игра на PC. Не ти држи вода муабетов со екслузививе пошто PS3 го јаде на XBox у тој поглед.
Абе муабетот беше за пс3 фанбојците , ја сум фан на 360 али не таков како тие на пс3 . Иди провери на 90% од страните пс3 фанбојците се најголеми дебили (иди GT) некој ке напише нешто добро за 360 и одма 500 трола кои серат за работа која не е нивна . И вториот дел беше за МЕ2 затоа што со Анчартед на форум у гз ни влезе ...

Бај Д Веј за сите 360 корисници излезе Биошок2 па затоа ако ви се свигаше кецот бујрум симињајте :tv:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Џокер прекини молим те. Прво, идиотите од ИГН не знам како можат да споредуваат РПГ со Авантура. ИГН во последно време се големи идиоти, само трескаат зелени за да повлечат внимание. МЕ2 е супер игра, нема збор за нејзе. Али да се споредува со анчартед 2? ЛОЛ . Графиката, ако ја споредуваме, анчартед има подобра. :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
МЕ2 е една од најдобрите игри кои се излезени во последно време, и ако можам да ја споредувам со некоја игра од PS3 тоа би била MGS4 Guns of the Pаtriots. Викајте ме старомоден, ама мене не ме палат графики туку игривост и добра приказна, графика застарува за година две, приказната останува со децении.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom