Времето лета, го живееме ли секој момент?

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ако се живее секој момент,тогаш би бил животот досаден и нема да се радуваме на тие мали работи што не прават среќни-кратко ама слатко.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
sekoja minuta ja cenam kako posledna,ja iskoristuvam maksimalno do kraj.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
ziveeme

Site se plasat, vremeto pominuvalo brgu a nesvesni se deka odvaj cekaat da pomine nedelata da dojde vikend za odmor......pa drug vikend ....pa petok......i na sekoja pominata nedela se vika eeeeeeeeee letna nedelava...............Bogami leta i zivotot taka vo iscekuvanje na petok sabota a?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
nikoj ne moze da go koristi celoto vreme...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
А што е живеење секоја секунда од животов.
Секс дрога и рокенрол 24 часа?
Читање книга или гледање добар филм е вистинска уживанција, а да не зборам за дрндање на гитара 7 саата од денот.
Се што се случува е некакво искуство па и самата досада...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас не го живеам. Чекам работите сами од себе да си дојдат, а не треба така :nesum:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Пробувам да го живеам највише што можам:pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Ххехех, ова ко оноа е*ел, не е*бел, к**от ти старее. Секој момент е исксутво, поминат во досада, на автобуска, во учење, во кафана, на кафе, во кладилница, така да некој ќе мисли дека топ му е шо решава интеграли по цели ноќи, а не излегува воопшто а можна е и обратна ситуација.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Јас не го живеам. Чекам работите сами од себе да си дојдат, а не треба така :nesum:
Aх бе алиен..ти си 21 годишен, полнолетен не знам дали посетуваш факлутет,но да се вратиш на моите години ке согледаш дали не го живееш.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Стварно времево многу брзо лета,али сепак јас сигурна сум и не се каам како ја искористувам секоја секунда....баш знаејќи дека брзо минува животов тоа дава потик за повеќе праење на интересности или пак некои постигнувања.....заводолна сум од тоа што го иам направила до ден денес....:salut:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не!
И многу често размислувам за тоа, и пак ништо, мрза сум шо да правам :tapp:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Се живее у 5 брзина:vozbud: али као лета времево се мислам дека утре ќе напунам 90 години :vozbud: коа денот е исполнет со разни обврски надвор од дома тогаш највеќе лета животов.:smir:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
7
немојте да кажувате,никој не го искористува секој момент..мрза не фајча ко че ни текни дека летнало времето нема назат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom