Враќање на бившиот партнер

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Дефинитивно така е !

Тоа што некое време не сте биле заедно може ќе ги подобри односите некое време, но брзо ќе излезат на површина оние ствари поради кои и дошло до раскинување...
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Zavisi zasto se ostavile,koi bile pricinite,dali postoela ljubov...i mnogu drugi nesta.
Ako vrska zavrsila radi nekoj treti gluposti a ljubovta i strasta ostanale ima shansi vrskata da se obnovi i da prezivee.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
pa da najmnogu zavisi od pricinite poradi raskinuvanjeto... ama kako e i da e se slozuvam so toa deka krajot se znae odnapred bidejki ti veke imas projdeno niz toa a covek tesko moze da se smeni...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никогаш не се фрла стара љубов, не знаеш кога ќе ти притреба..
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
АуРоРа напиша:
:wub: Сигурно ја знаете онаа стара добро позната:

Да и се вратиш на старата љубов е исто како да читаш роман, по којзнае кој пат може да биде интересно,но крајот секогаш се знае однапред...

Ме интересираше, што мислите дали е вистина,ви се има случено нешо такво,ова она?
Кога повторно читаш веќе прочитано нешто, иако претпоставуваш или знаеш каков ќе биде крајот, сепак се надеваш на некој поинаков завршеток. Доаѓаш до крајот...кога тој пак ист!
И така неколку пати се додека не ти стане јасно дека ништо не се менува...освен надежта која те тера повторно да посегнеш по таа книга откако претходно си ја фрлила на некоја полица да собира прашина.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
А ако книгата си ја читал кога си бил помал, па не си исперсцепирал некои битни моменти?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не викам дека вторите шанси се лоши. Али... Какво би ви било чувството, да сте пак со „старата вистинска љубов” а да знаете дека у меѓувреме он бил и со други???
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Анастазија напиша:
Не викам дека вторите шанси се лоши. Али... Какво би ви било чувството, да сте пак со „старата вистинска љубов” а да знаете дека у меѓувреме он бил и со други???
Vistinska ljubof i prevari mnogu retko spagaat vo ista recenica
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не мислев на превари. Милсев... Како... Сте раскинале. Он имал друга девојка. После тоа раскинува со неа се фаќа со тебе пак. Тоа не се преживува лесно!!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Анастазија напиша:
Не мислев на превари. Милсев... Како... Сте раскинале. Он имал друга девојка. После тоа раскинува со неа се фаќа со тебе пак. Тоа не се преживува лесно!!!!
А зошто? Ако се работи за период од неколку месеци да кажеме, треба ли со твоја слика да се шета? Нема врска тоа ...
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Мене би ми било многу глупо, дефинитивно!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не е баш така, колку повеќе го читаш романот, толку поразлично го сфаќаш.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Колку повеќе читаш, толку подобро ги приметуваш ситниците, почнуваш подобро да читаш меѓу редови. Оние работи кои не си ги забележал, многу добро ќе ги забележиш и сепак ќе посакуваш крајот да беше поинаков, но знаеш каков бил крајот. Можеш толку да се внесеш во читањето, што сам ќе си создаваш слика како би сакал да изгледа крајот, само и само да не заврши книгата така како што знаеш дека ќе заврши. А може и да ја оставиш книгата, да го игнорираш крајот и да живееш во некој свет кој сам си го создаваш, свет во кој нема да дојде до таков крај. Сетоа тоа е фарса.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Betty Boop напиша:
А ако книгата си ја читал кога си бил помал, па не си исперсцепирал некои битни моменти?

Да ама вака или така,со или без тие моменти крајот е секогаш ист...Не можеме да го смениме крајот на веќе напишана книга

JeCILaDy напиша:
Не е баш така, колку повеќе го читаш романот, толку поразлично го сфаќаш.


Крајот мислиш поразлично го сфаќаш?
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
АуРоРа напиша:
:wub: Сигурно ја знаете онаа стара добро позната:

Да и се вратиш на старата љубов е исто како да читаш роман, по којзнае кој пат може да биде интересно,но крајот секогаш се знае однапред...

Ме интересираше, што мислите дали е вистина,ви се има случено нешо такво,ова она?
spored mene da,i mi se ima sluceno.a deka e interesno,e interesno,se dodeka ne mi tekne sto se slucilo pred toa :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom