Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
R

reactive89

Гостин
Кој среќник... зарем веќе ќе почнам да се посомневам во таа љубов?! - не, не, ќе издржам јас, морам... ќе се појавиш ти некад која и да си, знам јас... :(
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
What I am to you is not real
What I am to you you do not need
What I am to you is not what you mean to me
You give me miles and miles of mountains
And I'll ask for the sea
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
sum od onie tipovi koi pridavaat znacanje na sopstvenite misli, normi pravila za koi samo tie i potesen krug gi smetaat za pravilni a seto drugo se smeta za pogresno! Toa prodolzuva i da ostane ponatamu tokmu zaradi stravot od haosot koj vladee vo mojata seuste nedefinirana psihologija i podredenost na nestata koi me pravat uzasno da patam. Kolku poveke se prasuvam sto se sluci pa taka da dozvolam tolko poveke krivicata ne ja naogam vo tebe ..
i da, sakam da ti kazam deka umirav a ne deka seuste ne umiram ne vo vistinska smisla na zborot no vo poteska od vistinskata ..Bolkata i onaa praznina ,onoj kopnez po tebe povtorno go nema .Cudno e kako e mozno na momenti da si tuka a na momenti da te nema ..Isto kako jas da sum vo rajot a ti vo pekolot ili obratno . Ljubovta moja koj tebe ja pretvoriv vo duhovnost ljubov sprema mojot sozdatel bidejki se poveke sfakam deka vsusnost toj e edinstveniot koj me ljubi a se drugo e sueta i moja imaginacija.. Se obiduvam celata taa ljubov ili ne znam uste kako da ja narecam mi pricinuvase bolka i uzasno kinenje na dusata ..A uste ne sfakam zosto i sega ocite mi solzat..dali po tebe? a ako ne togas po sto? Togas vo prasanje ke bidam samata jas a ne ti.. I pokraj toa sto veke se obiduvam i iskreno uspeav na nekoj nacin da te ottrgnam sakajki ili nesakajki ti pak se javuvas i ne mi dozvoluvas vo celost da se oslobodam od tebe.. I da sakam da ti kazam deka ni najmalku ne mi e potreben nekoj slicen kako tebe,ni najmalku ne bi sakala uste poveke patenje ..edinstveno sto te molam e da me ostavis da mozam da go pronajdam mirot na mojata dusa po koja dolgo kopneam a sum na pat da go ostvaram..Te molam ne unistuvaj go ona malku sto mi ostana..i ostavi mi da go zapametam edinstveno spomenot tvoj ..
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
не се откажувај од мене..не сега кога помислив што прекрасно може да произлезе од нас..нешто што сакам да го споделам со тебе..покажи ми дека не се плашиш и срамиш..пристапи ми и кажи ми навистина како ти се чуствуваш..несакам да пропаднам во дното..не кога мислам дека ме водиш кон небото..dont give up:pipi:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Некогаш е добра далечината за да сфатам некој работи..

I miss you badly :(

Те сакам сонце..:back:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ме изненадуваш постојано, не си тоа што мислев, уште подобро. Ми недостасуваше мноооогууу. Сагапо :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Како се најдов ја до тебе?
Од каде ти у моја прегратка?
Немав појма дека и ти неможеш да си ги објасниш овие ствари.
Навистина значи нешто фактот дека и ти чувствуваш како се почна во сон, магична магла у реалниот живот:)
Којзнае во што се пресликува се она што го создаваме таму некаде.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
збудалувам!така можам да го опишам ова сега..
и тотално сум збунета ќе додадам..
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Хаааааааааааахаааааааааааааахахахахааааааааааааааааа...

Не ми се верува еј , не ми се веруваа!!!

Види сеа да ти кажам нешто ..ИЧ ама ИЧ не мора да се замараш да враќаш ..не сум ја дужна овде да те чекам цел ден тебе да ти текне на мене ,ОК ?!..

Кулирај си , глеај фудбал и толку ти е доволно ..

ПОЗДРАВ !
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
grrrrrrrr............da be da moze i si kaj baba ti e aj bas ke vidam dali ke se javis koa ke se vratis ko so vikas!!!! i daj malce poise neka ti teknuva na mene vazi?ne baram mnogu!!!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Mozda se jednom rodi nada
i onda uspijem ti priznati
da si najbolja do sada
da s tobom ni jedna
ne moze se mjeriti

 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28

Take me away
A million miles away from here
Take me away
Find a place for you and me
You're taking me higher
High as I could be
Take me away
Forever you and me
Take me away
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom