Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да си ја "наполниш" батеријата на телефонот.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мило за драго е финтата!?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
zasto koga nekoj ke vi rece deka krugot se vrti ne vi kazuva deka mozno e da se svrti i nekolku pati???epa se nadevam deka si sreken...imase pravo se svrte krugot....mi nedostigs,ke soberam hrabrost i ke ti kazam se...kolku mi nedostigas,deka te sonuvam...deka tvoite zborovi mi odzvonuvaat vo glavava celo vreme....mislam na tebe....ne pravi "da vidam kako e"...sakam samo edno...pak da go osetam tvoeto srce kako cuka zabrzano...i ko za kraj...idid u pm zs ne si na msn da ti go puisam ova....
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Доџи на морски греееееебен, таму чу да те јееее...

Ватевр, те сакам. gze:
 
D

devojcence

Гостин
deka odvaj cekam da mi se javis ili da se uklucis na net.odvaj gi brojam sekunite :(( tek sega svakjam kolku mi znacis :(( i da napravam muabet so tebe ednas zasekogas :(
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
wise man say only fools rush in...but I can't help falling in love with you :nesum:

I'm a fool...:jaj:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
иако темава не е за таква љубов сепак ке пишам
фала ти што постоиш во мојот живот,фала ти што си покрај мене и што ме сфакаш што сакам да кажам и без да испуштам звук,ми значиш и секогаш ке бидам тука..вечно ке останеме другари..те сакам сонце:back:
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
сори што се однесував толку ладно...
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Te сакам.. ми значиш, ми помогна. .. стварно си спешл. .. Исто ко тебе на темава останав со полуотворена уста.

Го обожавам начинот на кој ме сфакаш . ..Колку и што да пишам се сум ти веке кажал. .. се надевам и ке останеме другари сонце. .. mwa...

извинете за офтопикот, ама и тоа е љубов :back:
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Злато зш ми се испонаша вака вечерва? Те сакам премногу кукло, и ти сакаше вечерва да си со мене, незнам што ти стана наеднаш, ме избрка ко да сум ти згрешил нешто.. златичко цела недела те сонвам, сонам многу чудни сонови, те имам всон но наеднаш ми бегаш во сонот без никакво објaснување, исчезнуваш, вечерва ми се оствари погрешниот дел од сонот, исчезна без никакво објaснување, ме остај без зборој.... те гледав цела вечер, ме гледаше со желба некаква, со сјај во очите, кријаше нешто, нешто што неможеше да ми кажиш.. само што помислив дека ке бидиш моја вечерва и дека конечно мојот сон се оствари, се се сруши наеднаш, само желба остана во мене, голема желба да те гушнам, да те почуствувам покрај мене како што те чувствувам всон, како што го почувствував изненадниот топол бакнеж на почетокот од ноква и прегратката која ми значеше многу, злато зошто мораше вака да завршит ноква?... Стварно неможам да те сфатам, ТЕ САКАМ ПРЕМНОГУ... :wub::wub::wub:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Врти, сучи, сепак испаѓа дека најмногу ти ми се свиѓаш. Совршена си, сакам да ти кажам дека го чекам моментот кога малце повеќе ќе се зближиме. Секогаш кога ќе те видам, ми се враќа истото чувство, она преубаво чувство. Така беше и вечерва. Толку сме блиску, а сепак далеку. Но ќе се смени тоа во иднина, осеќам.
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
После речиси 3 часа мачење вкревет да заспијам еве ме пак со една Insomnia, а баш би сакал да заспијам за да ми те сонвам мачко... Одам пак, да пробам да заспијам, за да ми те гушнам во сонов ко шо ме гушна ти мене вечерва...
 
K

kat.<3

Гостин
your Kat. lOves you my beautiful Angel
you're always in my heart,
in the deepest part of me,
you're everything to me,
my heart is in your hands and
that's the only place where i want it to be,
thank u for bringing spring
into my heart my purest Angel

Kat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom