Визи за Америка

Член од
1 декември 2010
Мислења
46
Поени од реакции
4
Ja iam druga maka, aplicirav za turisticka vo septemvri godinava i me odbija, sea sakam da apliciram za CCUSA kampot ili za na brod use se dvoumam, dali ke mi praat problem toa sto veke ednas sum bila odbiena vo ambasada za turisticka viza?
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
46
Поени од реакции
4
Поентата ти е на место, ама теорија има и од лично искуство ти гарантирам. Три пати имам одено во САД со J1 виза и на интервју бев само првиот пат, следните 2 пати само испратив документи во амбасадата и добив виза. Со македонски пасош значи, ама во Америчка амбасада во Софија Бугарија.

А за прв пат, во право си без интервју не вервам дека може да се добие виза, особено не работна.
А те прашаа ли во амбасадата во Софија зашто вадиш од кај нив а не од македонска?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
А те прашаа ли во амбасадата во Софија зашто вадиш од кај нив а не од македонска?
Да ме прашаја првиот пат, уствари ме прашаа зошто живееш во Софија кај ти се родителите такви некои ствари. Вториот и третиот пат не ни бев на интервју за да ме прашат шо и да било, само ми залепија виза.
 
Член од
14 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
viza za usa

denes vi gi citav komentarite dodusa se malku stari,sakav da prasam nekogo dali znae kako izgledaat tie,taa ili toj bidejki kontaktirav so nekoj od niv da se sretneme pa slucajno gi poglednav ovie komentari za sreka ne bi sakal da izgoram vo ova tesko vreme 1 denar e golem a ne 300-400 dolari.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Дали некој има искуство со јавување во амбасадата со предходно купен пин код и на секое јавување кога ке го внесете, секретарката да ви кажува дека вие погрешен?Колку треба да се биде упорен ?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Одбиваат во последно време многу строги станале. :eek:
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
201
Поени од реакции
32
Некој што аплицирал за H2B Виза за Америка да ми објасни колку се шансите за добивање на оваа виза ,колку се плаќа која е процедурата и тн.поздрав .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom