Визи за Америка

T

Tetro

Гостин
Ми личи на уште еден преварант.
Кој и да ја чита темава, нека му текне дека 300-400 долари не треба да се даваат на никој, се` додека немате виза во рака :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Далеко е Америка дете ... :tv:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
едно да ви кажам, ко шо сакат погача мас`, америка сакат г`з
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Далеко е Америка дете ... :tv:
imam odeno jas za amerika, ama ovie nekako mnogu lesno rabotna viza vadele
a se se pravelo preku notar za da ne te zafrknat
ama koga ke razmislam i nahil bese se pod dogovor i na kraj site zafrknati barem za sega
pa zatoa ve prasav moze nekoj ima sluisnato za oviee
 
Член од
29 октомври 2010
Мислења
34
Поени од реакции
7
Go najdov oglasov na pazar3
pa me interesira sto mislite

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=977935
Јас се јавив на овој, му реков да се најдеме и дека ќе дојдам со татко ми и дека тој е вработен во мвр, па бидејќи е блиску полициската станица ќе дојдеме заедно. Кога му кажав така незнаеше што да ми рече и ми спушти. После веќе не ме ни побара, а до пред тоа 100 пати ми се јави.
 
H

HITCH

Гостин
Go najdov oglasov na pazar3
pa me interesira sto mislite

http://www.pazar3.mk/ViewItem.aspx?itemId=977935
Прво провери ја фирмава во полиција, за секој случај распрашај се. Потоа провери ја фирмава на нет, прашај што работа нудат, а пари не им давај ни под разно.
Најдобро ти е да најдеш огласи за работа во Америка. Барај по форуми, нивни весници, нет страни барем сега е лесно тоа. Има многу фирми кои што бараат странци за работа. Пиши им аплицирај од тука и ако те примат почни процедура за документи.
Сепак, немој да се залетуваш со вакви фирми, опасно е! Оти, никој не ти гарантира дека не се вклучени во трговија со бело робје, дрога, перење пари, шверц и куп други нелегални работи, кои сега дури не ни паѓаат ниту на памет. Можеби ова ти звучи смешно, ама пред да заглават на сите им е смешно и никој не верува, ама после следува помалку интересниот дел.
П.С. во меѓувреме барај си и место за престој, за да не луташ после. Доколку фирмата ти нуди сместување и местото да го провериш.
П.П.С. ова ти го кажувам за да не читаме за тебе или било кој друг после по весници и по форуми.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
ееееееее,народот кој има ваква младина - не мора ич да се секира за иднината( на Америка ).:salut:
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Dobro moze temava da bide zatvorena
oglasov e navistina lazen spored toa sto dobiv preku mail od ovie prevaranti
fala na site za odgovorite
 
Член од
26 август 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
koga prasav sto e kako e za poveke informacii mi odgovorija vaka
"treba da imate validen makedonski pasos slika 35x45 so bela pozadina potvrda deka ne ste osuduvan i ke mora ednas da se vidime so prestavnik od ambasada,a sve ke ve cini 300 dolari i sve se plaka i site dokumenti se zaveruvaat na notar nisto nema na zbor ili ajde ke se dogovorime nema nisto bez notarski dogovor"

potoa im go prativ ova:
"normalno deka so notarski dogovor( moze ne se mnogu pari ama ke si gi sakam nazad ako nisto ne bide)
ostavete mi telefonski broj
i objasnete mi malku poveke okolu vasata ponuda
vie li mi naogate rabota tamu zagarantirana, a ne po 2-3 saati dnevno
smestuvanje????"

a tie mi vratija (ili taa Saska)
"gospodine mene mi izgleda kako da barate iselenicka viza.ako vi e toa potrebno togas vi se potrebni 800 dolari za takva viza a za rabotna nie samo vi zavrsuvame toa a rabota i smestuvanje si naogjate sami a so iselenicka toa e drugo i preku nas nema da imas nikakvo intervju samo viza ke vi se zalepe"

pa videte sega kolku ednostavno i eftino moze da se zamine za amerika i da se stane amerikanec
tetka mi cekase 7 godini za iselenicka viza so ogled deka roditelite i bea vo amerika i gi trckaa site raboti

inaku sesute cekam odgovor za tel. broj za da se javam
hahah
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
па убаво ти кажале, ако бараш виза ти даваат работна виза, не е ова ворк енд травел.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
koga prasav sto e kako e za poveke informacii mi odgovorija vaka
"treba da imate validen makedonski pasos slika 35x45 so bela pozadina potvrda deka ne ste osuduvan i ke mora ednas da se vidime so prestavnik od ambasada,a sve ke ve cini 300 dolari i sve se plaka i site dokumenti se zaveruvaat na notar nisto nema na zbor ili ajde ke se dogovorime nema nisto bez notarski dogovor"

potoa im go prativ ova:
"normalno deka so notarski dogovor( moze ne se mnogu pari ama ke si gi sakam nazad ako nisto ne bide)
ostavete mi telefonski broj
i objasnete mi malku poveke okolu vasata ponuda
vie li mi naogate rabota tamu zagarantirana, a ne po 2-3 saati dnevno
smestuvanje????"

a tie mi vratija (ili taa Saska)
"gospodine mene mi izgleda kako da barate iselenicka viza.ako vi e toa potrebno togas vi se potrebni 800 dolari za takva viza a za rabotna nie samo vi zavrsuvame toa a rabota i smestuvanje si naogjate sami a so iselenicka toa e drugo i preku nas nema da imas nikakvo intervju samo viza ke vi se zalepe"

pa videte sega kolku ednostavno i eftino moze da se zamine za amerika i da se stane amerikanec
tetka mi cekase 7 godini za iselenicka viza so ogled deka roditelite i bea vo amerika i gi trckaa site raboti

inaku sesute cekam odgovor za tel. broj za da se javam
hahah


Навали народе.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom