Ветеринарно катче

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дали некој има набавено фурминатор за своето милениче? Како е задоволен? Од каде, колку пари?
Ми го имаат препорачано па сакам да чујам пошироко мислење :)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Јас имам фурминатор, преку интернет го порачав од Америка, а кај нас знам дека го има во продавницата на milenici.com.mk. Многу е ефикасен, јас имам лабрадор, и верувај на секое чешлање полнам по една кеса влакна, едноставно да се чуди човек од кај ги вади, може перници да полнам со нив, а можам да замислам кај куче со долго влакно како би било. Пред фурминаторот користев неколку четки и ракавици, ама неспоредлива е разликата. После чешлањето некое време речиси и да не испушта влакна наоколу кучето, ама се зависи колку често ќе го правиш тоа. Не е баш ефтин, ама ако чуваш куче дома, дефинитивно вреди.
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Кучето само што ми беше нападнато од друго куче скитник најверојатно и го гризна во пределот кај носот се познава пресек од заб. Му ја исчистив раната со јод не знам што друго можам да направам?
 
L

Lu

Гостин
Кучето само што ми беше нападнато од друго куче скитник најверојатно и го гризна во пределот кај носот се познава пресек од заб. Му ја исчистив раната со јод не знам што друго можам да направам?
Однеси го на ветеринар за секој случај, да не фати некоја инфекција.
Можеш да ставиш и хидроген 3% за да ја прочисти и побрзо да заздрави раната.
 
L

Lu

Гостин
Дали некој има набавено фурминатор за своето милениче? Како е задоволен? Од каде, колку пари?
Ми го имаат препорачано па сакам да чујам пошироко мислење :)
Фурминаторот е ЕКСТРА, незнам како да го опишам :cuc:, едноставно купи си Фурминатор и ќе заборавиш како изгледаат кучешки влакна паднати во домот (y)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Фурминаторот е ЕКСТРА, незнам како да го опишам :cuc:, едноставно купи си Фурминатор и ќе заборавиш како изгледаат кучешки влакна паднати во домот (y)
Предлог каде да го најдам тука кај нас? Видов само во една продавница кај Mr.Jack кафичот околу 2900 беше :vozbud:
 
L

Lu

Гостин
Предлог каде да го најдам тука кај нас? Видов само во една продавница кај Mr.Jack кафичот околу 2900 беше :vozbud:
Има во Скопје се продаваат, цената е 1.200 денари и мислам дека е коректна за Фурминатор.
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/618405?searchID=3563301&Idx=1

И еве едно видео за ефикасноста на Фурминаторот.
На видеото, одлично е прикажано како ефикасно го вади целото подвлакно и мртвото влакно.

--- надополнето: Oct 3, 2011 8:50 PM ---
Значи вака.. не којзнае колкав проблем но итно ми треба помош..
Чувам мачор, во последно време многу се митари.. влакна речиси насекаде, не знам што да употребувам за да не ми прави влакна по дома. И еве веќе неколку дена кога се лиже голта многу влакна и потоа кашла и ги повраќа.. воопшто не изгледа добро, прв пат вакво нешто се случува.. не знам што да направам, знае ли некој чаре? :confused:
Земи си Фурминатор и ќе немаш никакви проблеми со влакната, и мачотот нема воопшто да ти пушта влакна откако ќе го исчешлаш со Фурминаторот.
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Имам кученце старо 5 месеци мал раст мешавина на џек расел териер, е сега пред некое време приметив дека има искривување на предните ноџиња, прво беше на едната а сега гледам и другата прашањето ми е на што се должи тоа и дали има начин да се исправат (со исхрана витамини и сл), иначе редовно вакцинирано прочистено од паразити и сл.
kupi calcium delice ili calcium plus odlicni se apcinjata sodrzat i sulfur,fosfor,d3, i setaj go redovno
i jas go imav istiov problem
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
21
sakam da prasam kakvo kuce za cuvanje vo dvor mi preporacuvate a i da posocam imame 3 deca mali do 7 godini ?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
sakam da prasam kakvo kuce za cuvanje vo dvor mi preporacuvate a i da posocam imame 3 deca mali do 7 godini ?
Зависи,секое куче може да го направиш ѕвер,или маче,сега твој избор е.
Друго,сакаш мала,средна,голема раса?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Кај да го најдам фурминаторов по огласи што се јавив се е потрошено...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Vcera mi padna macorot od petti kat od tarasa se stepal koj da ja fuka zenskata i ovoj drugiov go butnal, mi javija od dole deka padnal, ima krv udren e posto epten jadese denta pa padnal naglo ama iako mu tecese krv ne civka nego si kuti i krivi so nogata e sea prasanje za tie sto znaat sinata mu e nogata ili treba da go nosam na veterinar?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Vcera mi padna macorot od petti kat od tarasa se stepal koj da ja fuka zenskata i ovoj drugiov go butnal, mi javija od dole deka padnal, ima krv udren e posto epten jadese denta pa padnal naglo ama iako mu tecese krv ne civka nego si kuti i krivi so nogata e sea prasanje za tie sto znaat sinata mu e nogata ili treba da go nosam na veterinar?
Може сешто да му биде,ние вака по форуми незнаеме.
Така да пали колата,носи го на ветеринар,и среќно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom