Вашите пијани искуства :)

T

tinkerbelll

Гостин
Ми текна една десалица, се враќам од град троа поднапиена, седнав да погледам тв, запалив по некоја цигара. Се ок, и едно време отварам прозор да фрлам пикавците, и тоа џиткам СОСЕ пепељара (фино поголемка, стаклена) и слушам само TRAAAASSS... може беше 3-4 сабајле и то... :sleep:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Зимскиве пијанства ми се појаки.
Едно од првите пијанства (мислам дека беше некоја Нова Година) сум заспал потпрен на контејнер.
Друга ситуација одење по сред подзамрзната Туристичка контра од колите меѓу 2-те ленти и викав дека не можат да ме згазат.Цела среќа беше касно навечер.
Засега толку.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
4
кога сум пијан на пола работи не се сеќавам и неам поима како стасувам дома :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
"78 god. vo Primorsko na crno more nie cetvorica lumpuvame cela noc so nekolku gajbi cesko pivo ( t.s. bea kartonski kutii).Sisinjata se zne dolu na asfaltot se krs bese.Ama belja rabota nekoj ne prijavil i op policija na vrata. Sto sega vlegoa i drz ne daj koga i tie meraklii po pivce cesko "plzen" ajde braka otvori uste edno.Nie so pezo 204 karavan, camec maestral 9, farmerki od Trst , lanci okolu vratot i grunding kasetovon.Zgora na se i cudo vo ona vreme polaroid aparat za slikanje.(sliki vadi vednas vo boja). Gi davame slikite da gi gledat cajkanive, koga eden zbesna ja vide sestra mu so nas na slikite. Ajde jas so niv (a nogi ne me drzat drvo pijan) vo zatvor.Utre koj ce ne spasuva pak sestramu. Ama otidova nekolku kasetki jabana.Se isplatese.
Primorsko, bese nesto kako zatvoren mladinski centar za cela istocna Efropa. Samo hoteli i golema plaza. I Z E N S K I I I I . . .
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
За полу-матура,се вративме од ресторан,и малку ајде у школски двор,па 4 другари отидовме у кафич.
Е,од цела таа работа памтам на враќање само дека скршив едно шише стаклено и тоа е тоа,друго ништо.
И друг пат сум се напивал,ама тоа беше највеќе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.776
Поени од реакции
14.066
Пред 1 месец 2ца мој блиски другари славеа роденден,за пола саат испив скоро литро бадел и плус после вино пиво...цела вечер не се сеќавам на ништо малце се освестив кај 1 саат и си појдов дома,ама тапа пијан и го јадев стапот дома :confused:После ми раскажуваа што сум правел:noze:на еден другар сум му здрвил бокс...:confused:.Иначе населбава ни е тапа нема што да се прај,секој петок се пие...

Еднаш се заебав пробав јогурт дека ми се лошеше и ги остајв цревата...
 
T

Torchyrus

Гостин
Сабота вечер седам дома онака раскантан болен без можност да ја повторам случката која ќе ја раскажувам и ја гледам темава си викам еве прекрасно место да потрошам малце време пишувајќи дел од моите пијани искуства , за дел од нив за кои се сеќавам можам да раскажувам да раскажувам ехее , па да почнам...хмм само уше од знам од каде
ЌЕ биде долго ама прочитајте ако имате ВРЕМЕ :)
Нај јакото опивање за кое дел се сеќавам дел не ми било кај еден другар пиевме црвено вино ммм негово домашно ( нема пат , а да се немам очукано од тоа ) онака искулирано јас си мезам си пијам ама едно време друштвото запнаа на повеќе и јас по нив ајде ама како буре без дно во рок од 3-4 минути испив 1 Л од виното + пред тоа шо имав пиено , сеуште бев свесен и добар и баш развеселен и да имав испено и 2 чашки узо од дома .
Е сега доаѓа јакото во клубот стигнав до таму мислам без проблеми , ама веќе по испиени 10 или повеќе или помалце ( не се сеќавам точно колку беа само знам мн беа ) текили доаѓа траќање до бесвест играње буткање све ми е рамно и све е мое така едно саат време и после толку е прегоре диктанот више и почнувам по малце да се сеќавам од тука како шо ми кажуваат сум легнал и сум заспал на маса :cenzura: ме онделе во WC и таму сум поваќал и сум го наполнив умивалникот до фулллл утредента срам ми беше да се појавам пред газдата на клубот :D :D
И така некое време убаво сите ми се смееле :tapp: другариве ме однеле во парк таму знам лежев на една клупа и исповратив се сеќавам кога иделе и ми викале седи тука не мрдај ќе се вратеме , не не` мрдај бев укочен како расипан вентилатор така изгледа седев околу саат време ( за тоа време се случувале мн работи кои ми ги раскажуваа ама ептен мн ќе испадни текст така) ... и секако исповратив и таму е сеа после одмарањето во паркот се сеќавам ме фатија 3-4ца другари за раци за нози да ме качат во кола drived by... ќе се пронајди коа ќе го чита постов :D
Неможев да застанам на нозе тотално се влечев , во колата додека ме носеа накај дома од позади од двајцата другари кои беа со мене внатре слушам само извици и они фатени ама не ко мене земја ваздух се дерат нешто ме прашуваат јас само климам со главата неможам да зборувам ,пред да влеземе во маало на една кривина 90 степени ја отварам вратата и повраќам во вожња ...:oops: веќе од коа влеговме следува беснеење цело маало на нозе :pos: и слушам едниов другар му вика на другиот -на ова се сеќавам ептен убаво дури и на точните зборови кои беa : "Кире ќе го внесме Аце дома без никој да не слушне" ( а веќе цело маало на нозе ) :ROFLMAO: до вратата дома ме носеа двајцата и после дома не се сеќавам точно кој како влезе важно патиките едната ми беше во двор едната до креветот другариве бегање на брзина и во тој момент иде мајка ми .
Ме прашува абе тоа нели беше Кире тука што излезе од вратата сега и во истиот момент онака со повишен глас - Шо е ова дома те носат!!!!! , јас н е е бе мамо едвај зборувам и само тоа , а она ме прашува пијан да не си ај застани на една нога како шо пробав да застанам дирек паднав на креветот и си легнав , само ми вика е за ова утре ќе се разбереме ...
П.С утредента она беше прва смена отидов на работа кај нејзе и со лесно си поминав нема смисла на работа пред сите да ми вика нели ... :D , а татко ми не ни дозна за ова случка , утредента баба ми вика "Синко што беше тоа сабалјево ја: ват д фак бабо кое ? она :е тоа дерењето урлањето на улиците кој беше тој со колата шо беснееше jaс : ааа тоа ли ма бабо абе комшијата роденден правеше и гостите негови се опиле изгледа и ... oна ::eek: ме лажиш ... јас : не ма бабо ств прашај ги :ROFLMAO:
-Од другите пијанства страдале лавабото во купатилото , куњата ја имам поплавено еднаш и уше еднаш за малце среќа одзатнавме , имам повратено во постела преебав еден јорган и ќебе и уште многу многу белји и многу пијанства шо не верувам дека ќе ги читате ако зеам да ги раскажувам .
Д енд .:)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Сабота вечер седам дома онака раскантан болен без можност да ја повторам случката која ќе ја раскажувам и ја гледам темава си викам еве прекрасно место да потрошам малце време пишувајќи дел од моите пијани искуства , за дел од нив за кои се сеќавам можам да раскажувам да раскажувам ехее , па да почнам...хмм само уше од знам од каде
ЌЕ биде долго ама прочитајте ако имате ВРЕМЕ :)
Нај јакото опивање за кое дел се сеќавам дел не ми било кај еден другар пиевме црвено вино ммм негово домашно ( нема пат , а да се немам очукано од тоа ) онака искулирано јас си мезам си пијам ама едно време друштвото запнаа на повеќе и јас по нив ајде ама како буре без дно во рок од 3-4 минути испив 1 Л од виното
До тука читав и престанав.....
Седи беее :pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Имам една тазе од вчера...ама ако се потсетам скроз ќе ја напишам :cenzura:
Извинување до градот Прилеп за нанесена штета по јавните површини...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
До тука читав и престанав.....
Седи беее :pos:

Извини шо упаѓам вака брат ...али шо - демек не е можно :) ?

Мада му гарантирам "блекаут" и остали попатни дејствија ако го испил за 4-5 мин истото ...

Ја пиво едно џамбо лупнав у 3 голтки цело - не знам дома како си отидов ....:))
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Извини шо упаѓам вака брат ...али шо - демек не е можно :) ?

Мада му гарантирам "блекаут" и остали попатни дејствија ако го испил за 4-5 мин истото ...

Ја пиво едно џамбо лупнав у 3 голтки цело - не знам дома како си отидов ....:))
Абе не викам дека не е можно, остај ти пиво, и ја Скопско литро и пол иам лупнато на екс, али вино, плус домашно.... Долгогодишен тренинг ти треа за таа работа.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ме интересира зашо “пијани“ е во наводници.. Дали со тоа ауторот сакал да каже дека не станува збор само за алкохол...или пак воопшто не станува збор за алкохол!? Хмм...

Сум имал многу “пијани“ искуства, ама срам ми е да ги споделам, xixixi.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Абе не викам дека не е можно, остај ти пиво, и ја Скопско литро и пол иам лупнато на екс, али вино, плус домашно.... Долгогодишен тренинг ти треа за таа работа.
Или да си Кавадарчанец или Неготинец.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom