Вашите пијани искуства :)

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Кога сум пијан си одам дома и си легнувам. Не ми е битно дали сум на славење на Нова Година, некој роденден, во кафич, бар.......
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.447
Поени од реакции
4.078
Дис ис њу уан...

Одам накај цајканска кола и ја отварам вратата и прашувам: Слободно ли е ? (мислејќи дека е такси)
- Цајкан: Дете ај глеај си курот
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Е, викендот е бил маратонски, или полумаратонски, можеби. Од петокот вечерта накај 9 саат како почнавме, решивме да направиме пауза околу 4 сабајлето, кога станавме, од 11 опет исто, и ја не издржав вечерта на роденден, накај 11 саат клапнав. Утрето бевме на црква, пошто тој ден е значаен во мојот живот. Иначе не се деси некоја глупавост, али многу вино се испи.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Дис ис њу уан...

Одам накај цајканска кола и ја отварам вратата и прашувам: Слободно ли е ? (мислејќи дека е такси)
- Цајкан: Дете ај глеај си курот
Се разбуди или уште сонуваш ?
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Само седам пијам и се смеам.Е од кога ќе ме ''фати'' почнуваат правите заебанции и остали зезанции.
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Едвај ги влечам зборовите од мене.. нормално..секогаш ми е така... и само тропам зелени.. :D
 
Член од
1 април 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
sakam da pijam..ali ednas se iam na4ukano..i veke nema :P..poso me nosele drugarive na rakrsnica i sum reguliral soobrakaj
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
На мај се натрескав и почнав да зборувам тешки глупости!!!:tapp:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
секој викенд .. незнам ми здосадува више да пијам. начукај се направи беља иди си дома спиј разбуди се начукај се... и така натака
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Јас кога ке се поднапијам не правам некои скандали само се смеем без причина:baeh:подобро тоа одколу да правам некои глупи и нерпомислени работи:pos2:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
ретко пијам, али коа пијам... секогаш се кинам од смеење си тресам неповрзани работи, потоа следи плачење и на крај сум агресивна:kesa: затоа и избегнувам да пијам
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Дис ис њу уан...

Одам накај цајканска кола и ја отварам вратата и прашувам: Слободно ли е ? (мислејќи дека е такси)
- Цајкан: Дете ај глеај си курот
ххахаха ако е ова вистина секоја чест!!!


да не сум оф топик...
ја коа сум пијан нишо посебно не праам ма да ретко сум пијан... си памтам се како шо е за разика од некои кои шо нишо не памтат...
памтам еднаш бев најпијан на цел свет и едно другарче ме задржуваше да не паднам ама мене од еднаш така ми текна не ми се оди и поштено пољубв асвалт али свесен 100% другаров мава ли мава шамари и онаков после 10 секунди ја онаков.. НЕ МЕ МАВАЈ БЕ МЕ БОЛИ.... другаров незнаеше дали да се смее дали да ми акне уше некоја :kesa::kesa::kesa:
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Кога сам пијана најчето се смејам без причина. Ама последниот пат кога бев пијана, не се сеќавам на ништо, само не знам како му беше на дечко ми да ме трезнее цела вечер. :toe:
 
S

Sookie

Гостин
Најлошо беше кога бев кај дечко ми и пиевме коњак. Цело време седев, па после неколку shots станувам и веднаш со глава у ѕид!!! Едно 15 минути си бев така онесвестена, се будам и станувам да одам во веце, наоѓам фудбал во ходникот, се враќам и му викам на дечко ми „Гледај каков шут имам“. И кога ја шутнав тоа топката право во прозор, ојде и прозор и штикла :pos2: Дечко ми мораше да лаже дома дека тој го скршил :pos2: а јас цела недела не можев да одам оти си ја шинав ногата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom