Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Vasko Eftov e car bre so e kriv on so kurvata Viki e prosta i ne obrazovana uste po stilut na zboruvajne sa premeke uti e lesna i glupava kuti Truba ! A toa tatko i koj moron e c c c c gadut i on ne e svesen ! Gadotiii ne videni :salut:
 

Едвард Кален

Tвајлајт Фрик.
Член од
28 ноември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Kaков дебил од водител бе! На никој не му дава да се доискаже, и Вики едноставно требаше да му кажи прво да си го смета своето ѓубре, после на комшиите. :uvo:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Не го можам.Кажав во повеќе наврати! Garfield е во право за се што кажа.А и најсериозно Васко ми личи како исфрустриран човек кој своите комплекси и фрустрации ги лечи со помош на глупави луѓе преку кои искажува колку е попаметен од нив и го смета тоа како свое големо достигнување.
Јас да бев на местото на Вики,Тамара или Александар ќе избувнев сред емисија и ќе му речев проклето да зачепи!!!
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Значи....
Браќата Амери и братучедите Руси, поучени од соседите Кинези, а во средината на минатиот век, решиле малку да се ``заебаваат`` со човековиот мозок. Во тој контекст почнале да вршат експерименти (главно врз затвореници или врз други подобни слоеви за таа ``намена``...).
Еден од експериментите бил и тоа да СЕ ЗАТВОРИ ГРУПА ЛУЃЕ во една просторија па со вештачки стимулирани емоции и чувства (глад, жед , исцрпеност, неконтролиран сексуален нагон предизвикан со помош на хемиско-психотропни супстанци, пропагирано насилство....) требало да видат коко тие заморчиња ќе реагираат.....за подоцна тоа знаење да го искористат во разни цели, од испрашување на шпиуни до ....

НЕШТО МНОГУ МИ Е ПОЗНАТО ОВА ВО ДЕНЕШНИТЕ РЕАЛНИ ШОУА......

Е сега, во времето кога главна преокупација на една нација е Шехерезада и тоа внимавај со македонски ``симултан ``превод,
кога сите што ја гледаат немаат врска од персиската усна но и пишана култура (тоа за нив е ``scientific work`` од трета димензија, а за волја на вистината и името на серијата е несреќно избрано и вулгаризирано во најсуров облик....

Што да се понуди на таа нација за да ужива и да се чувствува индивидуата супериорна vs стадото?
Нормално лупни ``реално шоу`` и тоа во ударен термин па нека се ``палат`` извитоперените манијачки умови на непросветлените кутри мали трагачи по досади, а како гратис за да го дотепаш идиотот, додади телефонско бројче (со солидна тарифа за вртење) за својот идол. Би рекол тука идиотот не гласа за идол но за ИДИОТ и ништо повеќе....

Е сега Ефтов ни е крив! (лично и никогаш не сум го почитувал токму поради неговата невкусна дрскост која се гранич со немање основно воспитување т.е. научи се да го дослушуваш соговорникот , лекција од второ реформирано образование....)

Но за конкретната емисија Му симнувам капа на Ефтов, алал да му е, така и треба да се комуницира со тие доброволни заморчиња за бедни две минути на тв, за тие разгорувачи на феноменот на кичот и суб - културата, алал да му е, тие не ни треба да се дослушаат, не ни треба да се дослушаат...

А башка и гордиот ТАТКО.... на Вики, Рики, Сики, и замисли ќерките ги праќа ама сопругата не би ја пратил во такво ``шоу`` .... АЛОООО ДО КАДЕ , ДО КАДЕ?



А сиротата Вики. интелектуалец иден академски граѓанин, можеби лекар, можеби инженер или пак професор кој треба децата да ги воспитува како да се однесуваат како да прават нешто добро, како да избегаат од канџите на неморалот и ниските (анимални ) страсти на ПАРЕЊЕ, не на водење љубов, бидејќи љубов се води во интимна атмосфера, а ПАРЕЊЕТО се врши на сред поле (да не речан фарма пред очите на ``големиот идиот``)
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Леле, мизерии невидени :tapp:. И Вам Ви е Васко Ефтов - исфрустрираното човече закон! цар! “ и` го плесна у фаца“???!!! Демек излезе интелектуално супериорен против Вики Ралева! Е браво, браво! Ваков простаклук одамна немам изгледано, со каква жар само разговара со јаднана глупавичка девојка! Па се гледа дека вечерта :drk: на нејзе! Манијак класичен!!!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ајде ајде сега од многу памет се испострафте. Повремен сеир не е на одмет на никој. Плус никој не е компетентен да кажи шо на кој треба да му биди забавно. Има голема разлика од сеир до оправдување и соживување.

И вие сега од шо сакате да се напрајте анти-кич, анти-мејнстрим, завлегвате во друга крајност квази-интелектуална. Јас велам во ред е да не прифаќаш нешто, ама ко ќе почниш опседнато и страствено да си ПРОТИВ истото значи треба малце да удриш ријалити чек, малку хипокритично е.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Кога Вики Ралева ја изгуби невиноста Васко Ефтов ја најде па и ја врати назад! :pos::pos::pos::pos:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Видов некој напишал Васко бил кул. Кул е да ги рендаш бугарите и политичарите. Ама Вики Ралева... :uvo:
 
H

HITCH

Гостин
Кога Вики Ралева ја изгуби невиноста Васко Ефтов ја најде па и ја врати назад! :pos::pos::pos::pos:
Мене некако исти ми беа ахахахаха повеќе ми личеше ко да ќе ја праша Добре бе Вики на сите им даде а на мене зш не ми даваш? :pos2::pos2::pos2:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Мене некако исти ми беа ахахахаха повеќе ми личеше ко да ќе ја праша Добре бе Вики на сите им даде а на мене зш не ми даваш? :pos2::pos2::pos2:
хахахахаха како љубоморен испад од негова страна :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ако некој го познава барем одоколу Васко, го повикувам јавно да ме викне во емисија да расправаме за било што. Ако не сум му доволно вреден гостин пошто немам шо спектакуларно да кажам, ќе се трудам од петни жили политичар да станам, за да ме викне во емисија... да го видам со мене колку е паметен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.629
Видов некој напишал Васко бил кул. Кул е да ги рендаш бугарите и политичарите. Ама Вики Ралева... :uvo:
Ма он уопште не е кул, ни кога наводно ги ренда политичарите.
Велам наводно, затоа што тој не е ниту новинар со остар јазик, ниту некаков страшен испрашувач, само е невоспитан и дрзок.
Уште на почетокот, кога испадна аферата со рекетот што се обиде да му го направи на еден банкар, се беше јасно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom