ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 38 18,6%
  • Не

    Гласови: 138 67,6%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,7%

  • Вкупно гласачи
    204
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не зборам за тапшање по рамо...Каде е Грујо а каде е Миле? Кој бил потписник а кој ги зимал парите?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.181
Поени од реакции
25.839
Не зборам за тапшање по рамо...Каде е Грујо а каде е Миле? Кој бил потписник а кој ги зимал парите?
Не може Груевски да биде одговорен за исфрустрираноста на шарените куртони и либералното граѓанство. Кога Груевски беше фактор што одлучува во државава, Миле беше одлично искомпензиран за лојалноста, не само тапшан по рамо.

Додуша, Миле е скроз свесен за тоа, затоа и е лојален, без разлика на последици по него. И затоа кај голем број на луѓе ќе биде многу повеќе почитуван од Тодоров и Гордана.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Случајот против Грујо беше смешен и глуп. Против Миле има многу повеќе ама самата позиција му беше шкаклива, од кинези до оттуѓување на државно земјиште. И тотално си во право дека е неспоредлив со Гордана и Тодоров. За судските процеси во земјава на сите ни е јасно дека е трошење на енергија воопшто да ги дискутираш.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Зошто многу треба да си паметен за да не сфатиш дека сето тоа шо го најавуваше Грујо ќе се случи.
Тие не се народ туку раја и шарени идиоти


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
D

Deleted member 12196

Гостин
На тема Миле Јанакиевски...Еден од повредните и исполнителни бивши функционери. Без проблем можеше да закажеш состанок со него за било каков проблем и крајно одговорно и професионално се однесуваше. Му беше доверен сектор каде имаше најмногу инвестиции и он беше колатерална штета на Грујо. За жал неговата наивност и слепа доверба го чинеша баш од тие блиските.
Вториот функционер кој сериозно си ја вршеше работава беше Каргов, директор на царина. Се повлече точно на време кога почнаа да прават притисоци.
Јас имам сосема спротивно мислење за Јанакиевски. Пет-шест пати му вртев на телефон, ме исклучуваше и ми испраќаше порака (мислам од некој автомат): „Во моментов не можам да ви одговорам. Ве молам испратете порака“. Јас испраќам порака, ништо не се случува. Го начекав еднаш пред еден штаб (имав задолжено пријател да ме извести кога ќе биде присутен), по кратка постапка ме откачи (ќе го проучи случајот и ќе ме извести). 13 години чекам да ме извести до каде е случајот...
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.760
Поени од реакции
2.698
На тема Миле Јанакиевски...Еден од повредните и исполнителни бивши функционери. Без проблем можеше да закажеш состанок со него за било каков проблем и крајно одговорно и професионално се однесуваше. Му беше доверен сектор каде имаше најмногу инвестиции и он беше колатерална штета на Грујо. За жал неговата наивност и слепа доверба го чинеша баш од тие блиските.
Вториот функционер кој сериозно си ја вршеше работава беше Каргов, директор на царина. Се повлече точно на време кога почнаа да прават притисоци.
Ovoj Kargov baral reket od nekoja stranska renomirana firma, kaj e sega ?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Ovoj Kargov baral reket od nekoja stranska renomirana firma, kaj e sega ?
Освен линков подоле, не најдов друг медиум да има пишано за истово. Знаејќи каква дилајла од калибарот на Инфомакс и Нетпрес куртоните и Мактел психијатрискиот случај е ДоказМ, не би го земал написов здраво за готово.
Ама добро и онака во државава се се сведува на рекла-казала муабетчиња, посебно пред избори, па човек да си помисли дека баш целта на ваквиве шизофреничари е да ја изрелативизираат и разводнат целата калакурница во општествово.


Еве уште неколку написи поврзани со истиот човек (Ласте Ивановски), кој бил избркан од работа во време на ВМРО (пред 10ина години):

Еве и еден напис на главниот уредник на А1он и Макфакс:

А, и ова е поврзано со случајот:

Поентата ми е дека барем денес е лесно да се истражи малку повеќе за некоја работа, да не се потпираме само на ДоказМ и слични петпарачки порталчиња.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.181
Поени од реакции
25.839
Одвен линков подоле, не најдов друг медиум да има пишано за истово. Знаејќи каква дилајла од калибарот на Инфомакс и Нетпрес куртоните и Мактел психијатрискиот случај е ДоказМ, не би го земал написов здраво за готово.
Ама добро и онака во државава се се сведува на рекла-казала муабетчиња, посебно пред избори, па човек да си помисли дека баш целта на ваквиве шизофреничари е да ја изрелативизираат и разводнат целата калакурница во општествово.


Еве уште неколку написи поврзани со истиот човек (Ласте Ивановски), кој бил избркан од работа во време на ВМРО (пред 10ина години):

Еве и еден напис на главниот уредник на А1он и Макфакс:

А, и ова е поврзано со случајот:

Поентата ми е дека барем денес е лесно да се истражи малку повеќе за некоја работа, да не се потпираме само на ДоказМ и слични петпарачки порталчиња.
Што се деси со Ласте, го вратија ли на работа? Или изгубивме како држава уште еден прекрасен потенцијал?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Што се деси со Ласте, го вратија ли на работа? Или изгубивме како држава уште еден прекрасен потенцијал?
Се спрема за избори сигурно, ако не го вратат, тек тогаш ќе обелодени на ДоказМ (евентуално Инфомакс ако сменил дрес во меѓувреме) уште неколку „ексклузивни“ информации. Ама нормално, пред или нешто кратко после изборите, се знае дека тогаш врие од борци за правда.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Се спрема за избори сигурно, ако не го вратат, тек тогаш ќе обелодени на ДоказМ (евентуално Инфомакс ако сменил дрес во меѓувреме) уште неколку „ексклузивни“ информации. Ама нормално, пред или нешто кратко после изборите, се знае дека тогаш врие од борци за правда.
Мислам дека не постои јавна личност за која не можеш да најдеш да најдеш приговори и натписи... Сум запознала многу од сегашните и поранешните и заедничка карактеристика на скоро сите е доминација на моќта на функцијата. Ги посочувам како луѓе кај кои имало можност да отидеш без препорака и врски да те сослушаат и да се обидат да завршат работа во рамки на своите надлежности. Не глумат недостижност, не се (биле) над својата функција.
 
M

Macedon1um

Гостин

Пред јавност кажува дека не бил за полициски час, а гласа во влада да има за да предизвикаат револт кај народот.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
231
Поени од реакции
287
дај некој од вмровците, патриотиве, сакам да ми предложе или да каже еден политичар од нивната партија кој го ценат, кој го почитуват и се согласуват со неговото мислење? е ова МНОГУ ме интересира да го видам кој е, ништо лично само сакам да го знам човеков кој е за верување. (бацки)

(осеќам оти на прашање ке добијам прашање, а кој одговара на прашање со прашање сам си знаете каков човек е)

:*
Ne znam koja e potrebata so ogromna doza na ironija da go pisuvas ova ....,, patriotive " ,,backi" kissovi kurci palci. Da , patriot sum , da si ja sakam zemjata kade sto sum roden , da sum makedonec od Republika Makedonija i zboram makedonski jazik , a ne oficijalniot jazik na RSM megju koi sega e i albanskiot. Backiiiii :ljubove: :**********
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.472
Сега ставот на вмро за ова со Бугарија каков е , освен што не го одобруваат и што бараат лидерска средба, што точно планираат кажаа ли ?

Маневарот со лидерска средба за унифицирање некаков став е чисто обид да се притегне СДС до ѕид и толку, тој филм нема да го гледаат , еве не им прифаќаат такво нешто. Што праиме после, ќе се почитуваат ли одлуките од мешовитата комисија кога би дошле на власт, ќе ги раскинат ли договорот, ќе го игнорираат ли договореното, што точно планираат кажаа ли некаде или ќе биде пак како после промената на името, кога Мицковски храбро му побара тв-дуел на Заев и со тоа го усра у гаќи.
Дали е пак ситуацијата иста како 2018та кога беше едно пред Меркел и Хан , а друго пред Бате Геле ..
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Сега ставот на вмро за ова со Бугарија каков е , освен што не го одобруваат и што бараат лидерска средба, што точно планираат кажаа ли ?

Маневарот со лидерска средба за унифицирање некаков став е чисто обид да се притегне СДС до ѕид и толку, тој филм нема да го гледаат , еве не им прифаќаат такво нешто. Што праиме после, ќе се почитуваат ли одлуките од мешовитата комисија кога би дошле на власт, ќе ги раскинат ли договорот, ќе го игнорираат ли договореното, што точно планираат кажаа ли некаде или ќе биде пак како после промената на името, кога Мицковски храбро му побара тв-дуел на Заев и со тоа го усра у гаќи.
Дали е пак ситуацијата иста како 2018та кога беше едно пред Меркел и Хан , а друго пред Бате Геле ..
Ставот (официјалниот ) не им го знам, ама мислам дека нема ништо да променат кога (ако) ќе дојдат на власт. Тиранска платформа, договор за добрососедство, преспански договор... сè останува по старо. Завршена работа.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Ne znam koja e potrebata so ogromna doza na ironija da go pisuvas ova ....,, patriotive " ,,backi" kissovi kurci palci. Da , patriot sum , da si ja sakam zemjata kade sto sum roden , da sum makedonec od Republika Makedonija i zboram makedonski jazik , a ne oficijalniot jazik na RSM megju koi sega e i albanskiot. Backiiiii :ljubove: :**********
Браво!
Е сега да те прашам дали јас смеам да си ја сакам земјата? Ако да, тогаш каде е проблемот на поделеноста што се прави во Македонија?
Јас сум револтиран од тие ставови на вмро, од тие навреди од типот: северџани, предавници, ако не ги подржуваш нив тогаш си тоа што пишав. Дно дна сме, и јас се ставам во тој кош, не се правам паметен како што се тука повеќето, ајде да не зборам лошо ке ме сфатите, дно.

- И јас ја сакам земјата и говорам македонски јазик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom