ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 39 18,9%
  • Не

    Гласови: 139 67,5%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,6%

  • Вкупно гласачи
    206

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Видете го клошаров, одеше во Фит и го сликаа, сега мајчиниот оди во Синерџи зошто од паркингот на -2 и -1 по скалите директ се качуваш во теретана без да те види некој. Тешко сељачиште.
 
M

Macedon1um

Гостин

Видете го клошаров, одеше во Фит и го сликаа, сега мајчиниот оди во Синерџи зошто од паркингот на -2 и -1 по скалите директ се качуваш во теретана без да те види некој. Тешко сељачиште.
Не знам колку е вистина ама од хардкор вмровец што ми има кажувано, кога оделе во штабот да му бараат да помогне при вработување на некого во време на Грујо ги терал да го викаат војвода :ROFLMAO: ако ги тролал е едно, ама ако стварно влегол во таков филм дека си е некаков војвода тогаш му нема лек
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.771
Поени од реакции
2.714
Не знам колку е вистина ама од хардкор вмровец што ми има кажувано, кога оделе во штабот да му бараат да помогне при вработување на некого во време на Грујо ги терал да го викаат војвода :ROFLMAO: ако ги тролал е едно, ама ако стварно влегол во таков филм дека си е некаков војвода тогаш му нема лек
Patriotizam na nivo
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ако стварно влегол во таков филм дека си е некаков војвода тогаш му нема лек
Пред месец - два дури дознав дека жена му ми предаваше во средно. Ако е ова точно што го пиша ти и под услов да бил сериозен, би рекла, тенџерето и поклопецот :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398

Видете го клошаров, одеше во Фит и го сликаа, сега мајчиниот оди во Синерџи зошто од паркингот на -2 и -1 по скалите директ се качуваш во теретана без да те види некој. Тешко сељачиште.
A oвие што влегуваат не се од умс Бутел?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
дај некој од вмровците, патриотиве, сакам да ми предложе или да каже еден политичар од нивната партија кој го ценат, кој го почитуват и се согласуват со неговото мислење? е ова МНОГУ ме интересира да го видам кој е, ништо лично само сакам да го знам човеков кој е за верување. (бацки)

(осеќам оти на прашање ке добијам прашање, а кој одговара на прашање со прашање сам си знаете каков човек е)

:*
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.648
Поени од реакции
3.554
дај некој од вмровците, патриотиве, сакам да ми предложе или да каже еден политичар од нивната партија кој го ценат, кој го почитуват и се согласуват со неговото мислење? е ова МНОГУ ме интересира да го видам кој е, ништо лично само сакам да го знам човеков кој е за верување. (бацки)

(осеќам оти на прашање ке добијам прашање, а кој одговара на прашање со прашање сам си знаете каков човек е)

:*
Јас не сум вмровец, али еден политичар кој го ценам, го почитувам и најчесто се согласувам со неговото мислење е Грујо.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Јас не сум вмровец, али еден политичар кој го ценам, го почитувам и најчесто се согласувам со неговото мислење е Грујо.
Ама вмровец не си, нели? :icon_lol:

Со кои негови мислења најмногу се согласуваш?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ама вмровец не си, нели? :icon_lol:

Со кои негови мислења најмногу се согласуваш?
Не знам што мисли Грујо, па не можам да се согласувам или да не се согласувам со неговите мислења.
Ама можам да кажам дека неговите изјави за двојазичноста, за промената на името, за уништувањето на македонскиот идентитет... сè излезе точно. Не било само во главите на ВМРОвците.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.251
Поени од реакции
18.759
Зошто многу треба да си паметен за да не сфатиш дека сето тоа шо го најавуваше Грујо ќе се случи.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.676
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.251
Поени од реакции
18.759
Ocigledno, mnozinstvoto ne se.
Тоа е факт ама секој разумен човек што барем малку имаше свест не го даваше гласот на човек како Заев, без разлика што направил Грујо.Едноставно не подржуваш никој и крај.Се е во свеста, уште кога имаше најави од Заев за такви работи само се собира народ пред Бихачка и му дава до знаење да не ни помислува на такви работи ама кај нас се е партиски, не можеш партиски бот да го вразумиш и да го натераш да размислува надвор од шаблонот на Грујо и Заев, Бранко и Љупчо, Дпмне и Сдс.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911
дај некој од вмровците, патриотиве, сакам да ми предложе или да каже еден политичар од нивната партија кој го ценат, кој го почитуват и се согласуват со неговото мислење? е ова МНОГУ ме интересира да го видам кој е, ништо лично само сакам да го знам човеков кој е за верување. (бацки)

(осеќам оти на прашање ке добијам прашање, а кој одговара на прашање со прашање сам си знаете каков човек е)

:*
Миле Јанакиевски. Зошто, за што сакаш да му веруваш?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
На тема Миле Јанакиевски...Еден од повредните и исполнителни бивши функционери. Без проблем можеше да закажеш состанок со него за било каков проблем и крајно одговорно и професионално се однесуваше. Му беше доверен сектор каде имаше најмногу инвестиции и он беше колатерална штета на Грујо. За жал неговата наивност и слепа доверба го чинеша баш од тие блиските.
Вториот функционер кој сериозно си ја вршеше работава беше Каргов, директор на царина. Се повлече точно на време кога почнаа да прават притисоци.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911
Му беше доверен сектор каде имаше најмногу инвестиции и он беше колатерална штета на Грујо. За жал неговата наивност и слепа доверба го чинеша баш од тие блиските.
Од каде тоа дека бил колатерална штета на Грујо? Кога Груевски се однесувал кон Миле без почит и признание за тоа што го има сработено?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom