Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
2 - 3 небитни члена со рекла казала темата ја направиле практично бескорисна...
Верглању у празно, навреди... 90% од страниците назад небитни ствари, ирелевантни...
Како само не ви е мизерно по цел ден да седите на темава и да пишувате глупости , никад нема да ми стане јасно...И тоа секој ден, со месеци...

Како и да е, би замолил некој од членовите по порака или тука да постира линк од таа книгата каде беа наведени сите лица кои служеле бугарска војска во периодот пред 1920 година.
Се сеќавам дека имаше една долга листа во вид на книга или сл. каде беа наведени по региони, имиљата на оние кои служеле бугарска војска.

Барав назад ама безуспешно..
Па ако има некој линк или сл. да постира.
Благодарам
Не знам дали на ова мислиш или не!

Во секој случај ќе ја постирам и страната на ДАБ каде може да се пребарува/најдат списоци на загинати,наградени од војните.
http://www.archives.government.bg/news-1-808-Интернет дост'п до данни за участниците и загиналите в'в војните
 

Attachments

Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво без дополнителна и другарот и јас од финална во њама категорични данни за наличието на взходјашт блгарин
Dobro za tebe znaeme deka po vtor pat si odbien, dali I na drugarot mu bese vtor pat da e odbien?
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
12
Поени од реакции
18
Со што документ бевте?
Имам пишано пред една недела за мене. Јас со пасош од прв братучед и потврда од здружение со предок роден 1894 во село со 100% бугарско население и имало бг црква и училиште во селото а другар со пасош од чичко и исто со потврда.[DOUBLEPOST=1515964995][/DOUBLEPOST]
Dobro za tebe znaeme deka po vtor pat si odbien, dali I na drugarot mu bese vtor pat da e odbien?
Во министерството прв пат и јас и другарот.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Имам пишано пред една недела за мене. Јас со пасош од прв братучед и потврда од здружение со предок роден 1894 во село со 100% бугарско население и имало бг црква и училиште во селото а другар со пасош од чичко и исто со потврда.[DOUBLEPOST=1515964995][/DOUBLEPOST]
Во министерството прв пат и јас и другарот.
Znaci ni sami ne znaat sto pravat, ti I so potvrda I so bratuced te odbivaat a drugi samo so potvrda ili samo so bratuced gi redat na dopolnitelna, mozebi zavisi kaj koj sluzbenik ke padni predmetot ili zavisi kako e raspolozen vo momentot, ili mozebi si frlaat paricka pa sto ke ti padni:toe:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Не знам дали на ова мислиш или не!

Во секој случај ќе ја постирам и страната на ДАБ каде може да се пребарува/најдат списоци на загинати,наградени од војните.
http://www.archives.government.bg/news-1-808-Интернет дост'п до данни за участниците и загиналите в'в војните
Да, на овие мислев!

Ти благодарам многу ;)
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Тука може да прашате за вашите предци кои служеле војска
zosto da prasuvame za nasite predci koi sluzele vojska,ete jas sum so voena kniska od dedomi i pak kisnam na dopolnitelna.Treba da razberete deka ova e nekoj dogovor magju Bojko i onoj Zajko od murtino!!!!!!!!
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
zosto da prasuvame za nasite predci koi sluzele vojska,ete jas sum so voena kniska od dedomi i pak kisnam na dopolnitelna.Treba da razberete deka ova e nekoj dogovor magju Bojko i onoj Zajko od murtino!!!!!!!!
Абе кој ги врти зајко и разноразните политичари од фиром. Евентоално ќе земеш ако се ти е во ред.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Не знаат ни они што прават реално, другар помина со потврда од Лазар, беше на дополнителна , врз основа на чичко му што има бг државјанство извадил потврда од Лазар и после 2 месеци помина. Не знам шо да кажам повеќе , богами лотарија е ова со државјанстата, буквално на кој сакаат даваат .
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Не знаат ни они што прават реално, другар помина со потврда од Лазар, беше на дополнителна , врз основа на чичко му што има бг државјанство извадил потврда од Лазар и после 2 месеци помина. Не знам шо да кажам повеќе , богами лотарија е ова со државјанстата, буквално на кој сакаат даваат .
koga go zede so potvrda drugarti?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom