Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ке речат сега дека пишувам от инает бидејки сум наклонет кон потврдите но како и да е ке пишам и онака па верувајте во што сакате го сретнав батето кое влезе после мене на интервју ТОЈ оди со документ от брат му побарале да достави дополнителни документи како изводи но интересно ми е што му побарале и потврда от здружение инаку колку што го разбрав има проблем со презимето!!
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Диши длабоко постојат адвокати не верувам на посредници и рекла казала,шубе ми е преку луѓе што теба да ги најдеш па ај процени он шо ке напраи, а и плус кујзнае колку луѓе идат да прашуваат тоа сам не се праи.Онака мое мислење,ем не ме боли глава ем не се замарам со триста правни процедури и бирократски тунели.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Abe Sebo kazi shto znaes,ne vrti mnogu,ti imas kontakti so golemcite, kazi shto spremaat, nekoj nov zakon, ili shto e rabotava
Golemcite vikaat deka ke bilo se vo red vo skoro vreme deka site ke gi pustat zatoa e tolkav zastoj e dali ke bide pri karojot na januari ili februari ne se znae ama ke imalo i na vesti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Golemcite vikaat deka ke bilo se vo red vo skoro vreme deka site ke gi pustat zatoa e tolkav zastoj e dali ke bide pri karojot na januari ili februari ne se znae ama ke imalo i na vesti
Da se nadevame deka ke bide taka, dovolno se iznacekavme, ja preteraa veke, pozdravi gi Golemcite
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
12
Поени од реакции
18
Другарот проверил вчера и на него исто од финална директно молбата не е уважена со пасош од чичко и потврда од здружение интервју крај на ноември 2016.
Ускорено е сега за сега ама одбивањето за понатаму времето ке покаже
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Како што тргна некој ќе ја замени канди
Fatigo nema nikoj da zamenuva neli ti kazav da pises eden imel do mp na toj ladziev ti se napravi ko da ne si procital koga te prasav dali mu pisa ti kazuvas deka si pisal ama gi zgeri brzinite jas velev da go prasas za potvrdite a ti si prasal za tvojot slucaj taka da udri brgigi na veawlje
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.042
Како што тргна некој ќе ја замени канди
Абе удaв си,не пoбудaле дaј нaјди си некoјa зaнимaцијa у реду е дa пишувaш дa имa нештo кoриснo,нoвo дa ни кaжеш.Вaкa кaкo дежурен си немa пoст дa не се нaјдеш прoзвaн дa oдгoвoриш, тoлку ли ти е дoсaднo сaмo пецкaш зa дa зaпoчнеш неквa кaвгa дo недoглед.Oди тaму прегледaј си гo кaмиoнoт смени уље,филтри гуми oлaбaј не пoбудaлевме кaј не се знaе штo кaкo ке биде уште тебе нa грб дa те нoсиме.Пoштенo ти кaжувaм дaбетер стaнa oд неa
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Fatigo nema nikoj da zamenuva neli ti kazav da pises eden imel do mp na toj ladziev ti se napravi ko da ne si procital koga te prasav dali mu pisa ti kazuvas deka si pisal ama gi zgeri brzinite jas velev da go prasas za potvrdite a ti si prasal za tvojot slucaj taka da udri brgigi na veawlje
Нај искрено, бев директно таму, не го прашав него, но за потврдите ги велат ова, ДОЛЖНИ СМЕ ДА ПРИМИМЕ СЕКАКОВ ДОКУМЕН ЗА КОЈ ИНТЕРЕСАНТОТ СМЕТА ДЕКА ЌЕ МУ ПОМОГНЕ ВО ПРОЦЕДУРАТА, А НЕ ЗНАЧИ ТОВА ДЕКА ЌЕ ГО УВАЖИМЕ.
И нормално ќе прашам за мојот случај, генерализирањето работите оди во погрешна насока, секој случај е посњбен[DOUBLEPOST=1515944893][/DOUBLEPOST]
Абе удaв си,не пoбудaле дaј нaјди си некoјa зaнимaцијa у реду е дa пишувaш дa имa нештo кoриснo,нoвo дa ни кaжеш.Вaкa кaкo дежурен си немa пoст дa не се нaјдеш прoзвaн дa oдгoвoриш, тoлку ли ти е дoсaднo сaмo пецкaш зa дa зaпoчнеш неквa кaвгa дo недoглед.Oди тaму прегледaј си гo кaмиoнoт смени уље,филтри гуми oлaбaј не пoбудaлевме кaј не се знaе штo кaкo ке биде уште тебе нa грб дa те нoсиме.Пoштенo ти кaжувaм дaбетер стaнa oд неa
Ок Микља, ќе те послушам, баш тебе, оди бизнисот
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Другарот проверил вчера и на него исто од финална директно молбата не е уважена со пасош од чичко и потврда од здружение интервју крај на ноември 2016.
Ускорено е сега за сега ама одбивањето за понатаму времето ке покаже
Zdravo dali bese na dopolnitelna ili pravo odbien. Pozz
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
2 - 3 небитни члена со рекла казала темата ја направиле практично бескорисна...
Верглању у празно, навреди... 90% од страниците назад небитни ствари, ирелевантни...
Како само не ви е мизерно по цел ден да седите на темава и да пишувате глупости , никад нема да ми стане јасно...И тоа секој ден, со месеци...

Како и да е, би замолил некој од членовите по порака или тука да постира линк од таа книгата каде беа наведени сите лица кои служеле бугарска војска во периодот пред 1920 година.
Се сеќавам дека имаше една долга листа во вид на книга или сл. каде беа наведени по региони, имиљата на оние кои служеле бугарска војска.

Барав назад ама безуспешно..
Па ако има некој линк или сл. да постира.
Благодарам
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
2 - 3 небитни члена со рекла казала темата ја направиле практично бескорисна...
Верглању у празно, навреди... 90% од страниците назад небитни ствари, ирелевантни...
Како само не ви е мизерно по цел ден да седите на темава и да пишувате глупости , никад нема да ми стане јасно...И тоа секој ден, со месеци...

Како и да е, би замолил некој од членовите по порака или тука да постира линк од таа книгата каде беа наведени сите лица кои служеле бугарска војска во периодот пред 1920 година.
Се сеќавам дека имаше една долга листа во вид на книга или сл. каде беа наведени по региони, имиљата на оние кои служеле бугарска војска.

Барав назад ама безуспешно..
Па ако има некој линк или сл. да постира.
Благодарам
i mene mi treba
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom