Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Ke ima razocaruvanje... Site so se so striko, vujko, bratuced, brat, sestra... Se ke odi aut... Ostanatoto od finalen eksperten ke odi pak na dopolnitelna proverka.
Pozdrav do site

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
А тие со потврди ке добијат.колку тие со потврди толку тие со роднини ке добијат.хаххаха ама информација овие со потврди иначе џам ке свиткет.ај за тие преку роднини и потврди и така и така ама преку брат и сестра тешко дека нема да земат.ако вака Бугарија продолжи изгледа една шака ке земат државјанство.
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
Можеш слободно да провериш и прашаш. Досега немам промашено
promeni znam deka ke ima na statusi, ama ne veruvam deka ke ima OUT na site so bratucedovci, vujkovci, tetki takvi rodninski vrski, ako e taka ke treba da zemat samo tie so poteklo od tatko majka i brat
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Вака, и да не се замарам со глупостите на сите.

Промени ќе има вкупно 200, од кои 70 за апликантите од Македонија

Најверојатно ќе бидат најсигурните од 2014/5/6

Лично мене ме засега да дознаам кои ќе бидат или кои ќе преовладуваат, се со цел да добијам слика со кое темпо се одвива процедурата и до каде се стигнати

Ова е мој Апел, за лицата кај кои ќе има промени да се јават и да прикажат првите две цифри од нумерот, како и годината.

Не ми е целта да се рекламирам

Фала[DOUBLEPOST=1507128778][/DOUBLEPOST]
promeni znam deka ke ima na statusi, ama ne veruvam deka ke ima OUT na site so bratucedovci, vujkovci, tetki takvi rodninski vrski, ako e taka ke treba da zemat samo tie so poteklo od tatko majka i brat
Нема аут до фебруари[DOUBLEPOST=1507128918][/DOUBLEPOST]Значи Ве молам, во Петок попладне проверете си ги бројчињата и кажете, знам не сте многу но барем на двајца активни во форумот ќе има промени
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
promeni znam deka ke ima na statusi, ama ne veruvam deka ke ima OUT na site so bratucedovci, vujkovci, tetki takvi rodninski vrski, ako e taka ke treba da zemat samo tie so poteklo od tatko majka i brat
Eve da ti kazam deka pocnaa so OUT. Jas sum od 2014, januari , broj 11**/2014, i sum out. Soprugata e isto 2014 so stari dokumenti i od finalen pregled na dopolnitelna proverka pak. Jas odev preku striko, toj ima bg pasos i licna karta bg.
Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
Баце не казвај,че това от втората снимка е б'лгарски, ште се изложиш страшно нјак'де:pos::aplauz:
Не казва тоj че е тoвa блгaрски тoј кaзвa декa се рaзбрaле сo чoвекoт.Се пoтрудил вaжнo
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Eve da ti kazam deka pocnaa so OUT. Jas sum od 2014, januari , broj 11**/2014, i sum out. Soprugata e isto 2014 so stari dokumenti i od finalen pregled na dopolnitelna proverka pak. Jas odev preku striko, toj ima bg pasos i licna karta bg.
Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Имаш право на жалба
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom