Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Strumicko-kjustendilski govor... malku poveke trudete se! Gragani ke bidete ke ziveete nekade vo eu i eden den ke se soocite so problem koga ke mora da se obratire vo bugarskite ambasadi. Vo nivnite oci ke bidete smesni i nepismeni. Ako vo ambaaadata vo skopje toleriraat ne znaci deka taka ke bide i vo drugite drzavi
Pa demli makedonskiot jazik e bugarski dijalekt, sto treba sega da se otkazime of majciniot jazik, ako ti studiras ili zivees vo Bugarija ili Gospod znae sto pravis tamu, I si naucila dobro literaturno bugarski jazik toa ne znaci deka celo vreme treba da ne vregas I ponizuvas site nas ovde, pocnuvas da se pretvoras vo onaa vesterkata na tvoite sliki, celo vreme se raspravas I vregas, pa prestani veke,ovde sme da si pomagame edni so drugi a ne da se vregame,ponizuvame I raspravame
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
И мене ме интересира на картонче имам број(9***/2015) +пин што го користам да проверувам статус online и уште еден број одма до тоа www.mjs.bg 1***/2016 - некој што праќал порака до ланджев дали знае кој да го користиме за да тој ја лоцира нашата преписка
Pisi mu go brojceto od kartickata i pinot.Taka ke proveri i ke ti odgovori.Jas taka napraviv i covekot mi odgovori naredniot den.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
33
Поени од реакции
39
Strumicko-kjustendilski govor... malku poveke trudete se! Gragani ke bidete ke ziveete nekade vo eu i eden den ke se soocite so problem koga ke mora da se obratire vo bugarskite ambasadi. Vo nivnite oci ke bidete smesni i nepismeni. Ako vo ambaaadata vo skopje toleriraat ne znaci deka taka ke bide i vo drugite drzavi
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Strumicko-kjustendilski govor... malku poveke trudete se! Gragani ke bidete ke ziveete nekade vo eu i eden den ke se soocite so problem koga ke mora da se obratire vo bugarskite ambasadi. Vo nivnite oci ke bidete smesni i nepismeni. Ako vo ambaaadata vo skopje toleriraat ne znaci deka taka ke bide i vo drugite drzavi
Dal strumicko dal kustendilsko vazno se razbravme. Zatoa ako si tuka da se pomagaj ako ne cutisi ne go puni dzabe forumot
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
33
Поени од реакции
39
Strumicko-kjustendilski govor... malku poveke trudete se! Gragani ke bidete ke ziveete nekade vo eu i eden den ke se soocite so problem koga ke mora da se obratire vo bugarskite ambasadi. Vo nivnite oci ke bidete smesni i nepismeni. Ako vo ambaaadata vo skopje toleriraat ne znaci deka taka ke bide i vo drugite drzavi
Forumot go pratam potocno ovaa tema od samiot pocetok.Imase edna Barbarie se otkaci od temata na red ste vie .Ve molam ne ste interesen/na Candy
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Само да те прашам кога му пиша на александар кој број му го даде да види дали имаш приложено дополнителен документ? Бројот што го користиш да провериш статус? На страната на мп? Зошто на картончето имам два броја со едно проверувам статус онлајн другото незз зошто е[DOUBLEPOST=1507119880][/DOUBLEPOST]

Дај не тропај глупости него докажи го тоа што тврдиш со цитат од предлогот за промема на закон.
Brojot sto go imas od prvijot den vo mp toj ti e za tvojata prepiska a vtoriot ti e od intervjuto ama sekogas ti e prviot broj
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Значи јас тресам глупости а вие све знаете.ало бре како ке докажи потекло со потврда не ми е јасно.по кој основ потврдата би била валидна.со каков документ издаден од Бугарија докажуваш потекло.со никаков.тоа е само една изјава демек имаш некакво потекло,а уствари немаш ништо.исто е и за овие преку роднини.иначе еве најмал проблем е да извадиш потврда.еве ке истајме и што ке смени..ништо. да бидиме начисто овие со некаков стар документ ке земат државјанство. а зошто има вакви проблеми и за нив,само Бугарија си знае.[DOUBLEPOST=1507123834][/DOUBLEPOST]Значи јас тресам глупости а вие све знаете.ало бре како ке докажи потекло со потврда не ми е јасно.по кој основ потврдата би била валидна.со каков документ издаден од Бугарија докажуваш потекло.со никаков.тоа е само една изјава демек имаш некакво потекло,а уствари немаш ништо.исто е и за овие преку роднини.иначе еве најмал проблем е да извадиш потврда.еве ке истајме и што ке смени..ништо. да бидиме начисто овие со некаков стар документ ке земат државјанство. а зошто има вакви проблеми и за нив,само Бугарија си знае.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Промени на околу 70 статуси за апликанти од Македонија во петок по 16:00. Ќе ве молам да кажат доколку се активни на форумот, колку зе ориентација.
 
D

Drexel

Гостин
Промени на околу 70 статуси за апликанти од Македонија во петок по 16:00. Ќе ве молам да кажат доколку се активни на форумот, колку зе ориентација.
Знаеме се на памет кои сме активни доста не има, ајде петок се ближи да видиме :D
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
Ke ima razocaruvanje... Site so se so striko, vujko, bratuced, brat, sestra... Se ke odi aut... Ostanatoto od finalen eksperten ke odi pak na dopolnitelna proverka.
Pozdrav do site

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв