Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Od dopolnitelna 05 ,2015-2016 2017 do pred 7dena 25xx/2014 nesto mrdnalo daj boze da pomine i ekspertniov pregled , udostoverenie za proishod od MBP

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Od dopolnitelna 05 ,2015-2016 2017 do pred 7dena 25xx/2014 nesto mrdnalo daj boze da pomine i ekspertniov pregled , proishod od MBP

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
so kakov dokument za poteklo si?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Se slusnav so posrednikot i za na intervju (27 07 17 sum a poddadov vo dabc 21 10 16) znaci kako ubrzana postapkata mi e treba da nosam istite izvodi so bea za vo dabc za proishod prevedeni i legalizirani a ako odis redovna postapka i da ti zakazat inter. vo 2019g ne mora da nosis izvodi i rece deka ne se znaj nisto kako ke raboti novata vlada bi trebalo da e dobro.
Btw ako mu treba na nekoj prevoz do sofija od bitola i popatnite gradovi so kola 4ca po 2000den odenje cekanje i vrakanje 0038970274403 viber
Дaј бе другaр превoз мк кaжи нештo пoвеќе зa тaa скрaтенa прoцедурa имa дoстa зaинтересирaни aмa кaжи нештo ти се мoлaм
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Mikja ne postoi brza postapka
Знaм бе другaр декa не пoстoи ке му клaпнев јaс 1500€ нa еден штo убрзувaл и пoсле кoгa гo прaшaв ми викa јaс прoизхoд зa еден ден вaдaм штo чекaaт тaму пo целa гoдинa.тoa билo убрзувaњетo...и кoгa се јaвив зa интервју зa гoдинa и пoлoвинa ми зaкaжaa и штo декa ке гo имaв прoизхoдoт зa еден ден негo сaкaм дa чујaм другaрoт мoждa ствaрнo имa некoе инфo плус
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
jas bev na 4ti fevruari 2016 na intervju.
ama mene uste vo septemvri mi se smeni od zadolzitelna vo finalna.znaci 7.5 meseci posle intervjuto.ne znam zosto kaj tebe seuste e vo zadolzitelna.so star dokument si?
А каде беше,во Софија или во амбасада
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Знaм бе другaр декa не пoстoи ке му клaпнев јaс 1500€ нa еден штo убрзувaл и пoсле кoгa гo прaшaв ми викa јaс прoизхoд зa еден ден вaдaм штo чекaaт тaму пo целa гoдинa.тoa билo убрзувaњетo...и кoгa се јaвив зa интервју зa гoдинa и пoлoвинa ми зaкaжaa и штo декa ке гo имaв прoизхoдoт зa еден ден негo сaкaм дa чујaм другaрoт мoждa ствaрнo имa некoе инфo плус
Mali se valjda zbunio. :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Ke si najdis dobar posrednik kako mojot i ke ri sredi za pobrzo se razbira ke si doplatis za toa
Дoбрo бе другaр ете пиши ми нa привaтнa пoрaкa зaтoa е фoрумoв дa си пoмaгaме нели и oн пoсредникoт си бaрa муштерии[DOUBLEPOST=1495570839][/DOUBLEPOST]
Дoбрo бе другaр ете пиши ми нa привaтнa пoрaкa зaтoa е фoрумoв дa си пoмaгaме нели и oн пoсредникoт си бaрa муштерии
Oп! Ни трaгa oд убрзaнaтa прoцедурa
 
Последно уредено:

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Daj boze jas celo vreme sum proveruval gresen broj zamisli od 2005imam podneseno vnajverovatno e izlezen pa sega brkam da vidam so ke napravam na internet drug status ne mi kazuva treba da se odi direkno daj boze da mozam samo da si podignam da ne receat mi zastarelo vrska nemam
Брат, оди во Софија провери си на лице место, 2005 тоа е одамна или си добил државјанство или те зезнал нешто посредникот....со среќа![DOUBLEPOST=1495591874][/DOUBLEPOST]
Se slusnav so posrednikot i za na intervju (27 07 17 sum a poddadov vo dabc 21 10 16) znaci kako ubrzana postapkata mi e treba da nosam istite izvodi so bea za vo dabc za proishod prevedeni i legalizirani a ako odis redovna postapka i da ti zakazat inter. vo 2019g ne mora da nosis izvodi i rece deka ne se znaj nisto kako ke raboti novata vlada bi trebalo da e dobro.
Се имам горено со посредници, оние кои ветуваат се и сешто на крајот испаѓа едно големо НИШТО...
затоа крајно претпазливо, распрашај се човекот кој е што е, ако извадил на близок твој другар пасош ок, инаку некој што не го познаваш што ветува брда и долини од огласи од портали бегај подалеку.:)
Само за споредба интервјуто ми го закажаа за 17 месеци а овој твојов посредник има голема шанса дека е некој преварант...
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Знaм бе другaр декa не пoстoи ке му клaпнев јaс 1500€ нa еден штo убрзувaл и пoсле кoгa гo прaшaв ми викa јaс прoизхoд зa еден ден вaдaм штo чекaaт тaму пo целa гoдинa.тoa билo убрзувaњетo...и кoгa се јaвив зa интервју зa гoдинa и пoлoвинa ми зaкaжaa и штo декa ке гo имaв прoизхoдoт зa еден ден негo сaкaм дa чујaм другaрoт мoждa ствaрнo имa некoе инфo плус
Прво, не постои убрзана процедура, Второ, ако веќе го знаеш тоа тогаш шо туку тупиш со прашања, беспотребно додаваш значење на глупости.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Брат, оди во Софија провери си на лице место, 2005 тоа е одамна или си добил државјанство или те зезнал нешто посредникот....со среќа![DOUBLEPOST=1495591874][/DOUBLEPOST]
Се имам горено со посредници, оние кои ветуваат се и сешто на крајот испаѓа едно големо НИШТО...
затоа крајно претпазливо, распрашај се човекот кој е што е, ако извадил на близок твој другар пасош ок, инаку некој што не го познаваш што ветува брда и долини од огласи од портали бегај подалеку.:)
Само за споредба интервјуто ми го закажаа за 17 месеци а овој твојов посредник има голема шанса дека е некој преварант...
umno velish za posrednicite.... i mozhit isto da si prashvet vo bkk klubovite tamu sho rabotvet i da pobaret od nimi preporaka za chovek.... ne vervam oti che dajt info za nekoj prevarant oti imeto che si go valket
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Mozebi e prevarant, mozebi ne se vika ubrzana procedura no jas so poddadeni dok vo dabc bez rodnini so bg dokumenti na 21 10 16 intervjuto mi e zakazano na 27 07 17 i toa vo bitola. Se odjavuvam poveke ne pisuvam nisto samo ke ve citam so i da kazis ovde ke se najdi nekoj pameten da te demantira pozz i so sreka na site!!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Mozebi e prevarant, mozebi ne se vika ubrzana procedura no jas so poddadeni dok vo dabc bez rodnini so bg dokumenti na 21 10 16 intervjuto mi e zakazano na 27 07 17 i toa vo bitola. Se odjavuvam poveke ne pisuvam nisto samo ke ve citam so i da kazis ovde ke se najdi nekoj pameten da te demantira pozz i so sreka na site!!
Ете, така кажи де, не врти од околу.

И да, може побрзо да се закаже интервју преку БТ конзулат, ама со чекањето на влез во систем и дипломатски пошти ќе добиеш +6 месеци, а и стави некој месец плус до подигање указ и пак ќе си временски горе-доле исто како што би одел преку Софија. ОК, можеби 3-6 максимум месеци БИ се заштедиле, ако имаш среќа. Но, не е баук.
 
Член од
24 мај 2017
Мислења
13
Поени од реакции
1
Dali na nekoj do sega mu stasal vakov status: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, i shto znachi ova dali dopolnitelno ushte se cheka na intervju bev vo Mart 2016 a nz i kako e so brojchinava neli ima i stari i novi kaj mene pocnuva so 4**/2016
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Прво, не постои убрзана процедура, Второ, ако веќе го знаеш тоа тогаш шо туку тупиш со прашања, беспотребно додаваш значење на глупости.
Пa гледaш ли трaлaлaјкo декa се штo се пишувa нaкрaј некoјa пoукa испaѓa.ете мoже некoј ке нaседнел кaкo јaс кoгa ке ги фрлев пaрите.зaштo дa не дoзнaaм нештo плус или некoј друг.лoшo е кoгa пишувaме кaкo штo кaжa honkonk јaс финaлнa мoјoт гaз кoгa ке земaм итн.инфoрмaциите се зa сечие дoбрo мaкaр и нетoчните зaштo пoсле низ муaбети ке дoзнaеш уште 10 други рбoти
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom