Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2007
Мислења
97
Поени од реакции
48
Поздрав
Некој со број 83**/2015
25 Јануари 2016 што бил на интервју да се пофали со промена .
 
D

Drexel

Гостин
Поздрав
Некој со број 83**/2015
25 Јануари 2016 што бил на интервју да се пофали со промена .
91**/2015 со интервју 17 февруари 2016 а на финална од 23 јануари 2017 и сеуште на финална..67 дена како тргнала работава ќе се изначекаме
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
>> сигурно овде има некој попаметен од мене
>> ПАСОШ се разбира легален
>> каде парата буши бургија неможе
>> поз до сите

А имав така лош ден. Позз и фала ти.
so te navredi toa?obicno prasane e???sto ne vo red??
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
97
Поени од реакции
48
Нема ,затоа прашувам.
Од Август мислам дека беше промената во финална .
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Нема ,затоа прашувам.
Од Август мислам дека беше промената во финална .
Како шо следев бројчиња со промени задните недела две, мислам можеш да очекуваш април промена. Па пиши тука ако има промена да бидеме у тек до кај се.

поз
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво колеги. Да прашам дали има некој што е на форумов со потврда од здружение а да е со поминато интервју или уште подобро да е стигнат до финална проверка?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Здраво колеги. Да прашам дали има некој што е на форумов со потврда од здружение а да е со поминато интервју или уште подобро да е стигнат до финална проверка?
da ja sum na finalna so potvrda od Lazar
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Jas chekam da vidam dali nekoj ke zeme pasos so potvrda, za da znam dali da podavam dopolnitelni orginalni dokumenti ili da si ostanam samo so potvrdata :D Shtom ke imas nekoja promena pishi :D Od koga si na finalna inaku?
ke pisam sekako. Od pred edna nedela imam zapisano data koga tocno mi se smeni ama sega ne e do mene livceto za tocno da ti kazam. Vazno pri kraj na mart :)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
stranata pak dava greska koga probuvam da proveram brojceto
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Jas chekam da vidam dali nekoj ke zeme pasos so potvrda, za da znam dali da podavam dopolnitelni orginalni dokumenti ili da si ostanam samo so potvrdata :D Shtom ke imas nekoja promena pishi :D Od koga si na finalna inaku?
Imash dop orig dok i se dumash dali da gi podnesvish i ojsh na rizik da videl dali che pominit samo so potvrda???????????[DOUBLEPOST=1491022671][/DOUBLEPOST]
:pijanco:Уште ова фалеше да прочитам :pos: Сигурно е нешто процедурално во документација проблем или нешто што си кажал на интервју, И јас имам два стари документи али само еден користам...немаш проблем со потекло ти но зошто те извадиле пробај да се сетиш ако можеш ако и кај си згрешил?
Ne pretpostavajte samo so to sho che panichite na forumo nisho ne se prajt.... odete i prashvajte ili vo min vo BG ili lugje sho im e to rabota da posredvet pa neka prashvet kaj trebit
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
zdravo na site ovde
edno prasanje za da ne listam nazad a sigurno i ima odgovor
posto imam poteklo sakam sega da otpocnam procedura za vadenje na bg pasos i sakam da si sreduvam sam da ne idam preku posrednici
pa me interesira kolku e cenata na prevod za izvod i kolku e cenata seto toa da se zaveri na notar???
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Dali proaga od cicko kako dopolnitelen dokument izdaden od bugarska egzarhija vo 1943 godina i dali vazi izvaden dokument od baba deka e rodena vo sofija i zasto ne mi gi zemaa na interviju tie dokumenti nego samo od kaj lazar i proishodot ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom