Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
eve jaa sum od 2014.mislam spicot ke bide!sledniot na finalna.brat sea proveruvaj sekoj den po 10 pati.brojcanikot da go blokiras:)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ако некој го интересираше што прават ДАБЧ и Јотова во моментов... :)

"Вицепремиер'т прис'ства на официалната церемонија по награждаване с отличието на Д'ржавната агенција за б'лгарите в чужбина - „Б'лгарка на годината – 2016“."

It couldn't be more funny. :)
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
dali nekoj vadel dokument od voeniot arhiv vo bugarija preku elektronski pat i ako ima nekoj takov ve molam za informacija kako i sto treba da se napravi blagodaram
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
56
Поени од реакции
42
може ли да прашам некој ОФФ ТОПИК нешто,сигурно овде има некој попаметен од мене,ја гледал ли некој претходната емисија со ефтов за викиликс и црниот пазар интернет,е сега прашањето ми е дали на тој интернет освен што може да се купи опржје и др.работи дали постои можност да се купи и ПАСОШ се разбира легален без разлика пр. КАНАДСКИ ШВАЈЦАРСКИ сеедно,(каде парата буши бургија неможе) знам дека тие работи чинат но ме интересира дали е можно??благодарам за билокаков одговор,поз до сите
>> сигурно овде има некој попаметен од мене
>> ПАСОШ се разбира легален
>> каде парата буши бургија неможе
>> поз до сите

А имав така лош ден. Позз и фала ти.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
40
Поени од реакции
71
I jas sum 41**/2014, Mart intervju. Trgna rabotava znaci. So sreka neka ni e :)
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Znaci ne ima dosta na forumov od 2014 :aplauz:. Ajde so sreka na siteeee . Jas inaku sum 18xx/2014
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom