Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Мене ми имаат вратено , одговорот го чекав одприлика 7 до 14 дена .Но информацијата која ја добив повратно не беше нешто ново за мене кое што претходно го знаев.[DOUBLEPOST=1455709574][/DOUBLEPOST]
Батка ова е ново за мене -дека нема да има повеќе протоколи????Незнам дали те разбрав во врска секој засебно ???Мислиш на дека секој поединечно ќе се проверува???
Protokoli od 01.01.2016 poveke ne se objavuvaat tuku sekoj za sebe ke si proveruva so vnesuvanje na svoite broevi na noviot sistem daden na stranicata za proverka na prepiskite!!!
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Бев на интервју на 4 Февруари сеуште ми пишува Липсват Данни.Има ли некој искуство отприлика колку време треба да мине за да пишува Образувана Преписка.Поздрав[DOUBLEPOST=1455532444][/DOUBLEPOST]
Протоколи јавно нема повеќе да се објавуваат колку што разбрав затоа даваат и Пинови само оној кој треба да си проверува не како до сега што беше праксата сите да може да гледаат.
fala za informacijata
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Vo prepiskata vi sledi da bide izvrsen finalen pregled predi da bide razgledana od sovetot sto znaci ova dali znae nekoj
Znaci pred da bide razgledena od svetot se vrsi kompletno pregleduvanje na prepiskata I ako ima nesto somnitelno koga ke ja razgleduva komisijata ke te odbijat ili zavisi vo so e problemot ako e se vo red so pozitivno razgleduvanje togas komisijata ja pregleduva gleda deka se e vo red so nea imas dopolnitelni dok spored zakonot I ti odobruva barem jas taka mislam so e I logicki zosto I samiot zbor ni kazuva finalen pregled :) mozebi vaka napravija za da tece I rabotata pobrzo za da ne se zadrzuvaat lugeto od komisijata premnogu na prepiskite I vaka pobrzo tece rabotata odnapred koga ke se odredat mislenjata na prepiskata so zaklucoci I na kraj tie samo da gi razgledat zaklucocite I da odlucat
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
visitna li e deka od 2016 kako sto slusam od nekoi luge, od intervju se cekalo okolu 3 meseci ne kako sto bese cela godina ili to se samo prazni muabeti. Pisete dokolku ima nekoj odeno na intervju ovoj period
 
Последно уредено:

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
Што е разликата или што добиваш а што губиш ако ја одбереш службената адреса,таа Леге 6 или адреса од посредници за пари?Јас на пример Кога ги спремав документите за да ги поднесам во амбасада на интервју ја запишав адресата од татко ми со бг пасош некоја си Цветна градина мислам.Сега после указот не знам како иде тоа со адресите,се купуваат ли од посредници,постои некој документ од посредниците за адресата, од општина ли ,како се добива?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom