Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
tesko deka ke stignis do 5ti juli za na intervju, za pokasno zakazvat preku BG
Mozno e da no se zavisi kolku guzva ima kolku narod ceka pred nego do dusa ako odi da zakazi intervju direkno u ministerstvoto vo sofija na shalter ima zalepen list I pisuva za koga se zakazuvaat intervjuata pa zavisi Sega kolku luge ima pred nego ako nema mn guzva ke pomini za nedela vreme intervju :)
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
zdravo na site...Me interesira dalo moze sa se podade za pasos ako imas dokument od vujko brat na majka mi deka koj veke 11 god ima pasos?
fala
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Дали некој има информација до каде се стигнати со прегледување на дополнитени документи од годинава? позз и фала
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Здр сакам да прашам нешто ми излезе происходов каде е подобро и побрзо да го правам интервјуто дали во конзулатов во битола од кај со ја почнав постапкава или софија директно да се префрлам, пошто се брзам на 5ти јули заминувам во германија каква е постапката сега за во софија колку се чека за да завршам работа со интервјуто до 5ти ако е можно ако знае некој нека ми пиши каква е постапкава за аплицирање за бугарија пошто преку софија колку со знам било мн побрзо позз фала многу однапред.
prasaj informirajse vo ministerstvoto za koga zakazuvaat intervju koga imaat sloboden termin od nas nikoj tocno nemoze da ti kaze.
sakam da te prasam koga imase podneseno dok i koga ti stasa proizhodot ???
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ме одбија за произход,март месец 2015 со крштеници од тетки.Сега одам пак со крштениците и документов за пра дедоми дека учествувал во Балканската војна,но за него умреница или извод ни под разно да добијам,до Турција стигнав но ништо од тоа.Ваше мислење ке поминам само со овој документ т.е да се поврзам со извод од баба ми или пак ќе паѓам на испит.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Ме одбија за произход,март месец 2015 со крштеници од тетки.Сега одам пак со крштениците и документов за пра дедоми дека учествувал во Балканската војна,но за него умреница или извод ни под разно да добијам,до Турција стигнав но ништо од тоа.Ваше мислење ке поминам само со овој документ т.е да се поврзам со извод од баба ми или пак ќе паѓам на испит.
Бабати ти е директен предок.Ке поминеш.За пра дедо ти извади умреница од дедо ти на него пишува кој му бил татко (пра дедоти).Решен проблем.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Ме одбија за произход,март месец 2015 со крштеници од тетки.Сега одам пак со крштениците и документов за пра дедоми дека учествувал во Балканската војна,но за него умреница или извод ни под разно да добијам,до Турција стигнав но ништо од тоа.Ваше мислење ке поминам само со овој документ т.е да се поврзам со извод од баба ми или пак ќе паѓам на испит.
drugar sakam da te prasam statusive kako ti se menuvaa na sajtot na DABC,i kolku vreme ti stoese finalen status???i jas cekam neznam sto ke bidit strav mi e
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Бабати ти е директен предок.Ке поминеш.За пра дедо ти извади умреница од дедо ти на него пишува кој му бил татко (пра дедоти).Решен проблем.
Имам извод на родени од баба ми на неа го пишува пра дедо ми,со две букви помалку ,си пишувале имиња како ке им текне.Фала ти на одговорот,па ке пробам пак,да се надевам на позитивен исход[DOUBLEPOST=1433705985][/DOUBLEPOST]
drugar sakam da te prasam statusive kako ti se menuvaa na sajtot na DABC,i kolku vreme ti stoese finalen status???i jas cekam neznam sto ke bidit strav mi e
Искрено бројчето ми го зема посредникот,после два месеци бркање ,го добив и само ми рече дека сум одбиен,а како било на сајтот како се менувало искрено незнам.Затоа сега ке си го земам бројчето и сите документи,ова ми е за памет,сега и на јогурд ке дувам.
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
@bobi-skk i mene posrednik mi rece taka deka e donesena odluka da moze preku brat bratuced cicko toj utre ke odi i ke mi rece za sigurno bidejki ke podava na negov brat pozz
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
abe jas uste pred nekolku dena kazav deka mozi preku brat cicko vujko... toj so neverva to si e negov problem
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Давенк и за сламка се фаќа.Барај други алтернативи брат.Губиш време а времето е пари.Си го губиш животот во чекање.Аплицирај поново ако се смени законот или на црно оди и биди примерен таму.
edno ne razbiram,кога подавав подадов по стариот закон исе беше во ред, додека они се тргавеја кој да биде навласт дојди едни дојди други ме фати новиот закон,несум политичар но мислам дека требаше да завршам по стариот закон,плус ако се смени(а ДАЈ БОЖЕ да се смени)има да биде таква гужва нема да може да се дојде на ред барем тука кајмене чекаат премногу луге да аплицираат кога ке се изгласаат измените...затоа се мислам ДЕНОВИВЕ или ИЗМЕНИТЕ да ги почекам????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom