Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
http://parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2400/steno/ID/3689
1. Изслушване на минист'ра на правос'дието Христо Иванов в'в вр'зка с проблемите, св'рзани с придобиването на б'лгарско гражданство на чужди граждани от б'лгарски произход, представители на б'лгарските исторически обштности.
2. Разни.


Nesto ponovo za novio zakon
za clenovite koi gi mrzi da citaat i vrtat stranici unazad za mn prasanja koi veke se po 10 puti odgovorani, fino lepo se zamoluvaat da ne im dosagaat na drugite clenovi!!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Не дека ни е на пасање, ама кога веќе плаќам посредник очекувам он да ги среди сите калкулации. Мене ме натера во септ. да му ги однесам пред да отидам во Дабч ( и јас верував дека се за во ДАБЧ ), ама заглавив со происходот, тек во февруари повторно подадов со дополнителни, што значи кога ќе поднесувам за датум за интервју, да им турам пепел на лекарското и за неосудуваност ???? Затоа може е подобро човек сам да си брка.....стварно не контам зошто тогаш не натера да му ги однесеме, а не кога ќе подигнуваме происход кога и самиот знаеше дека е заглавена процедурата.:mad:
Те сфаќам, не е твоја вината.
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Дечки здраво. Ми треба помош. Знае некој кој ден и во кој термин може да се поднесе Мола со дополнителни документи во Правосудие? Дали секој ден од 9-17ч, или некаде прочитав само понеделник-вторник и среда од 9-12.30ч? Или тоа е за друго?
Фала
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Дечки здраво. Ми треба помош. Знае некој кој ден и во кој термин може да се поднесе Мола со дополнителни документи во Правосудие? Дали секој ден од 9-17ч, или некаде прочитав само понеделник-вторник и среда од 9-12.30ч? Или тоа е за друго?
Фала
toa e za drugo za zemanje drzavljanstvo a za dopolnitelni neznam kako e mislam sekoj raboten den
 
Член од
30 март 2015
Мислења
24
Поени од реакции
9
Посредување за бг. пасош,државјанств со наш посредник кој живее во Софија сместување и сите други работи ви организира тој и цело време е со вас и пред се е искрен не дава лажна надеж кој сака број нека ми пише во inbox
Daj drugarce telefon od nego .pa da mu se javam.ako sakas.zatoa sto i ja cekam da mi izleze drzavljanstvoto.Skype ljupce722.ili Facebock.Mileski Leander
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
и мене ме интересираат деновите кога може да се однесат дополнителни документи, знам дека е неколку пати одговорено ама кој е станат на десна нога ;) и кого не го мрзи ;) ако може да ги пише приемните дни...позззздрав
 
Член од
20 април 2015
Мислења
16
Поени од реакции
6
Луѓе дали е ова можнооооо , преписката ми беше прекатена пред месец и пол и сега по некоја случајност влегов да проверам и ми пишува дека Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции многу сум збунет , сите што сте прекратени годинава проверете .....
mozes da kazes sega kako ti glasi statusot, isto?
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
epa valjda imas podneseno dopolnitelno dokumenti i sega si na razgleduvanje povtorno sto se bunis logicno i normalno i ne padaj u depresija bez potreba ke razgledaat i ke ti ododbrat
 
S

Sukhoi-27

Гостин
и мене ме интересираат деновите кога може да се однесат дополнителни документи, знам дека е неколку пати одговорено ама кој е станат на десна нога ;) и кого не го мрзи ;) ако може да ги пише приемните дни...позззздрав
Дополнителни документи од понеделник до среда од 9 и пол до 12.
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
и мене ме интересираат деновите кога може да се однесат дополнителни документи, знам дека е неколку пати одговорено ама кој е станат на десна нога ;) и кого не го мрзи ;) ако може да ги пише приемните дни...позззздрав
Дополнителни документи од понеделник до среда од 9 и пол до 12.
Не,туку секој работен ден од 09 до 17:30 ч.
https://mjs.bg/23/
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Zdravo, jas dobiv pismo, odgovor od Veliko Tarnovo deka ne go pronasle dedomi pod toj Polk pod koj sum go navela jas. Dedomi sluzel vojska vo STRACIN-Kumanovsko 1941 god. Ve zamoluvam da mi pomognete ako znaete, kako mozam da najdam koj Polk bil ! Blagodaram odnapred.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
Abe preku posrednik za kolku vreme ke mi bide gotov bg pasos,kolku pari i dali ednas za sekogas se vadi bg pasos ?,

a fintata e ako ti dadat bg pasos posle mozat da te poebat da ides u bugarska vojska site vikaat ne ama od kaj gi znaes ,,neka pise nekoj so znae
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom