Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Член од
15 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
muscletech a? ке размислам... а што викаш за muscle juice od ultimate??
Мислам дека Ultimate e квалитетен бренд, пред тоа сакав да земам нешто од нив, но испадна Muscletech. Немам пробано од нив...но сепак мислам нема да згрешиш.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Сега едно прашање- После долго вежбање имав направено пауза скоро месец дена и сега имам проблем на бенчон кога кревам многу ми бега на една страна...намалив килажа пак истиот курац бега ли бега, е сега дали да престанам да правам на бенч а да правам други вежби за гради???Или е добро некој да помага да не се криви и да не бега шипката?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Сега едно прашање- После долго вежбање имав направено пауза скоро месец дена и сега имам проблем на бенчон кога кревам многу ми бега на една страна...намалив килажа пак истиот курац бега ли бега, е сега дали да престанам да правам на бенч а да правам други вежби за гради???Или е добро некој да помага да не се криви и да не бега шипката?
Ќе ставиш на едната страна помала килажа :pos2:
Шала, намали уште на тежина и нема да има проблеми.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Ќе ставиш на едната страна помала килажа :pos2:
Шала, намали уште на тежина и нема да има проблеми.
Aбе џабе брат бега скурцум...ајде ваљда ако се вратам во шема нема да го имам проблемов...
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Aбе џабе брат бега скурцум...ајде ваљда ако се вратам во шема нема да го имам проблемов...
Дур се навикнеш сеа пак на баланс, прави со празна шипка, колку осетот да го вратиш. После тоа лупај стотки :)))))))))

Иначе јас, веќе месец дена вежбам и има големо подобрување, веќе дигам дупло поголеми тежини од кога почнав.
Кога почнав на бенчот дигав само шипка - 20кг, сега дигам 50кг :vozbud:
За грб исто, почнав со 20кг, сега стигнав до 40кг.

Иначе, не земам ништо сега за сега, чист сум ко суза. Планирам да набацам нешто за маса, но понатака, пари требаат за тоа :pos:


И уште нешто, едно питање. Кога се вежба нозе, по кој редослед треба да одат вежбите? Еден другар ми рече дека требало прво горниот дел па долниот, па на крај од тренинг лист а у. Некој поискусен да ме советува? :)
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Дур се навикнеш сеа пак на баланс, прави со празна шипка, колку осетот да го вратиш. После тоа лупај стотки :)))))))))

Иначе јас, веќе месец дена вежбам и има големо подобрување, веќе дигам дупло поголеми тежини од кога почнав.
Кога почнав на бенчот дигав само шипка - 20кг, сега дигам 50кг :vozbud:
За грб исто, почнав со 20кг, сега стигнав до 40кг.

Иначе, не земам ништо сега за сега, чист сум ко суза. Планирам да набацам нешто за маса, но понатака, пари требаат за тоа :pos:


И уште нешто, едно питање. Кога се вежба нозе, по кој редослед треба да одат вежбите? Еден другар ми рече дека требало прво горниот дел па долниот, па на крај од тренинг лист а у. Некој поискусен да ме советува? :)

Ne pravam nekoj poseben redosled , ali najprvo vezbam kvadriceps , pa zadna loza , na listovi . Tocno e najdobro e listovite za kraj da se vezbat
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
MiloBilderce напиша:
И уште нешто, едно питање. Кога се вежба нозе, по кој редослед треба да одат вежбите? Еден другар ми рече дека требало прво горниот дел па долниот, па на крај од тренинг лист а у. Некој поискусен да ме советува? :)
Обично, по правило основните вежби каде се користат поголеми оптеретувања, одат први на секој тренинг за секоја мускулна партија. Но секојпат има исклучоци кои се поврзани со тоа што сакаме да исфорсираме, а ни смета и ни ја нарушува пропорцијата за добивање на убаво и срзмерно обликовано тело.

http://www.napumpajse.com/shop/gejneri/quickmass-45kg.aspx
дефинитивно најдобар до сеа од искуство ти кажувам земи го нема да се каеш,доколкусиво можност земи си и креатин и ефектот после 3 недели ќе го видиш во огледало :)
Сигурен сум дека немаш пробано од се што постои на пазарот.
 
Z

ziko bt

Гостин
јас кај шо одам на вежбање шипките се по 18кила здебелени се од страните
 

Kajgana Shop

На врв Bottom