Бодибилдинг суплементи

Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Пρво земи си κρеатин ова е доста јаκо да не ти се деси нешто лошо... плус аκо не си 18+ не го зимај ниκаκо

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас користам Глутамин и Протеин. Можам директно на Разорот?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А колку калории внесуваш,протеини,јаглехидрати и масти?
Имаш претстава за тоа пред да почнеш да вежбаш?
Или само ќе осетиш пумпање на мускулите и мислиш дека ќе пораснеш?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас користам Глутамин и Протеин. Можам директно на Разорот?
Искористи ги глутаминот и протеинот прво,па после земи го Разорот ако веќе толку сакаш да го земеш.

Глутаминот и протеинот се одлична комбинација,ама и треба добра исхрана да имаш бидејќи ова што го пиеш не е замена за храната.

Разорот е многу јака работа и би ти препорачал од после да ја земеш.е за оваа работа ќе треба убаво да се храниш бидејќи ако не се храниш како што треба,нема на што да работи.

Јас планирам да земам кога ќе донесат,сите имаат пофални зборови за него,но и сите имаат добра исхрана и има на што да работи тоа чудо.
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
Значи аκо не си зимал ниту еднаш κρеатин пρедходно,ρазоρ не е за тебе..плус аκо не јадеш доволно и аκо немаш неκоја си маса и фоρма ќе си имаш сеρиозни пρоблеми со сρцето пошто е еден од најаκите PW... ја ти пρепоρачувам κρеатин монохидρат имаш мн добаρ од κалифоρниа фитнес 700ден со добρа исхρана има да гρмиш.. аκо имаш доволно паρи κρеатинот и whey gold пρотеин и здρава исхρана аκо веќе толκу саκаш да станеш добаρ. А ти што саκаш зимај и ρазоρ аκо немаш исхρана ќе си штетиш само

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Искористи ги глутаминот и протеинот прво,па после земи го Разорот ако веќе толку сакаш да го земеш.

Глутаминот и протеинот се одлична комбинација,ама и треба добра исхрана да имаш бидејќи ова што го пиеш не е замена за храната.

Разорот е многу јака работа и би ти препорачал од после да ја земеш.е за оваа работа ќе треба убаво да се храниш бидејќи ако не се храниш како што треба,нема на што да работи.

Јас планирам да земам кога ќе донесат,сите имаат пофални зборови за него,но и сите имаат добра исхрана и има на што да работи тоа чудо.
Да да, пазам на исхраната.[DOUBLEPOST=1394153819][/DOUBLEPOST]
Значи аκо не си зимал ниту еднаш κρеатин пρедходно,ρазоρ не е за тебе..плус аκо не јадеш доволно и аκо немаш неκоја си маса и фоρма ќе си имаш сеρиозни пρоблеми со сρцето пошто е еден од најаκите PW... ја ти пρепоρачувам κρеатин монохидρат имаш мн добаρ од κалифоρниа фитнес 700ден со добρа исхρана има да гρмиш.. аκо имаш доволно паρи κρеатинот и whey gold пρотеин и здρава исхρана аκо веќе толκу саκаш да станеш добаρ. А ти што саκаш зимај и ρазоρ аκо немаш исхρана ќе си штетиш само

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
Нема да штети заедно да пијам креатин и Whey Gold протеин? Некои го фалат тој протеин, други викаат исти qrc друго пакување.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Има некаде сега поволно да се земе креатин? Монохидрат би завршил работа.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да да, пазам на исхраната.[DOUBLEPOST=1394153819][/DOUBLEPOST]

Нема да штети заедно да пијам креатин и Whey Gold протеин? Некои го фалат тој протеин, други викаат исти qrc друго пакување.

не е само пазењето на исхраната,треба и стриктно препорачаната доза да ја земаш.Ако земеш повеќе,можно е да имаш проблеми бидејќи има многу јак ефект.И не се меша со кофеин бидејќи може да створи несоница.
Отвори гугл и читај за Разорот што сакаш да дознаеш.

Вејот е најдобар протеин од сите,убедливо број еден.[DOUBLEPOST=1394197474][/DOUBLEPOST]
дај линк пушти ако има.
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Дечки има некој искуство со Casein протеин и какви се ефектите ако сака да сподели. И уште едно прашање кој според вас whey протеин да го земам.

- Ultimate Nutrition 100% Whey
- Sci-Tech Nutrition 100% Whey

ili

http://www.napumpajse.com/shop/proteini/platinum-hydrowhey.aspx овој го глеав и на bodybuilding страната има неверојатни 30 грама на мерица највисока концетрација на чист протеин досеа напраен дури подобар може до негде да се каже дека е и од ON GOld Whey Standart којшто е и најскап воедно
 

Ivicamk

Count Grishnackh
Член од
25 ноември 2009
Мислења
61
Поени од реакции
28
Дечки има некој искуство со Casein протеин и какви се ефектите ако сака да сподели. И уште едно прашање кој според вас whey протеин да го земам.

- Ultimate Nutrition 100% Whey
- Sci-Tech Nutrition 100% Whey

ili

http://www.napumpajse.com/shop/proteini/platinum-hydrowhey.aspx овој го глеав и на bodybuilding страната има неверојатни 30 грама на мерица највисока концетрација на чист протеин досеа напраен дури подобар може до негде да се каже дека е и од ON GOld Whey Standart којшто е и најскап воедно
Имам пиено од scitec-от, многу квалитетен протеин, најрастворлив досега што го имам земено, а и тој вкусот very berry им е оргазам, така да нема да згрешиш ако земеш и од обата, прилично квалитетни се.
А за hydrowhey-от, имај во предвид дека има поголема дозерка(39g), така да не е многу голема разлика во количината, но сепак има разлика дека се абсорбира побрзо од обичен whey протеин.
 
Член од
1 ноември 2012
Мислења
100
Поени од реакции
103
Имам пиено од scitec-от, многу квалитетен протеин, најрастворлив досега што го имам земено, а и тој вкусот very berry им е оргазам, така да нема да згрешиш ако земеш и од обата, прилично квалитетни се.
А за hydrowhey-от, имај во предвид дека има поголема дозерка(39g), така да не е многу голема разлика во количината, но сепак има разлика дека се абсорбира побрзо од обичен whey протеин.
Поголема дозерка ? ахаха епа добра реклама тогаш :) Нема везе ваљда ок си е и тој ама не ми се допаѓа таков misslead демек ти вика другиве по 24 грама имаат а ние 30 грама. Нема везе ако сакаш и слободно некој сосема друг препорачај ми што е поефтин зашто не ми се фрлаат мн пари еве одвај ке прежалам за тој од Sci Tech црвената канта 3800 е негде ...

И уште нешто за дефинирање и топење на body fat ако знаете препорачајте ми со тоа што да не изгубам само килажа и мускул со се неа него само body fat. Однапред благодарам (y)
 

Ivicamk

Count Grishnackh
Член од
25 ноември 2009
Мислења
61
Поени од реакции
28
Поголема дозерка ? ахаха епа добра реклама тогаш :) Нема везе ваљда ок си е и тој ама не ми се допаѓа таков misslead демек ти вика другиве по 24 грама имаат а ние 30 грама. Нема везе ако сакаш и слободно некој сосема друг препорачај ми што е поефтин зашто не ми се фрлаат мн пари еве одвај ке прежалам за тој од Sci Tech црвената канта 3800 е негде ...

И уште нешто за дефинирање и топење на body fat ако знаете препорачајте ми со тоа што да не изгубам само килажа и мускул со се неа него само body fat. Однапред благодарам (y)
за поевтин протеин би ти препорачал од Dymatize, нема којзнае каква разлика измеѓу тие две фирми, Dymatize е малку покористен во светски рамки.
http://pbc.mk/proizvodi/cisti-proteini/elite-whey-protein-detail
а имаш и за 2900 од калифорниа, побарај на истата страна, ќе врши работа, имам и од тој пиено и искрено неам голема разлика приметено.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Каде да се набави декстроза и малтодекстрин, цени??
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Декстроза во ДМ ја имаш 100 денари 500 грама.
Малтодекстрин не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom