Бодибилдинг суплементи

Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Јас го пијам на 2пати во денот по 3 грама констатно (имам такво дозерче од 3грама) 1 дозерка наутро во раствор од 2лажици мед со вода или пак во некој домашен сок, и после тренинг исто со сок некој или пак со вода). Не ти треба пред тренинг бидејќи не е преворкаут па да го пиеш тогаш, во овие 2 периоди што ти ги пишав најдобро се апсорбира (наутро нагладно пиј го пола саат до саат пред било каков оброк).[DOUBLEPOST=1393799191][/DOUBLEPOST]
Не е нешто сјајно го пие моментално другар мој и не е воодушевен за парите, го зеде 3200денари мислам али незнам од каде.
Провери во продавницата од ултимејт што е пред после ујп кон собрание кога одиш од десна страна има, види таму, но многу скапо држат на цени и најдобро ти е или од бугарија од сила бг или од друго место да си бараш за поефтина варијанта или некој друг пумпач кога си решил да фрлаш пари за него.
Од мене добра и ефтина комбинација за сам дома да ја направиш за преворкаут таурин 1 таблета + (лажица нескафе и малку пепси сок).
Скапо го платил мене ми го донесоа ми се фати 2200, само не знам колку е добар некако стариот подобар на состав и беше само што имаше убедливо најлош вкус
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Сода бикарбона 0.3 грама на секој кг но подели го на повеќе дози,бета аланин 3 грама и креатин 3-5 грама.

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Од мене добра и ефтина комбинација за сам дома да ја направиш за преворкаут таурин 1 таблета + (лажица нескафе и малку пепси сок).
Може да пообјасниш за тауринот пред вежбање, каков ефект дава?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Кај има низ ск продавнициве multy phase whey na big man ?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Другарче продава протеин за 3300ден, купен 3900ден од Ultimate со вкус на јагода. Воопшто не е отвотен. Кој е заинтересиран ПП.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Што би била подобра солуција дали трибулус + монохидрат + протеин или пак NO Xplode + монохидрат + протеин?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде можам да најдам посен протеин?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Што би била подобра солуција дали трибулус + монохидрат + протеин или пак NO Xplode + монохидрат + протеин?
годинки ? немаш корист од трибулус ако си 20 год :)[DOUBLEPOST=1394021817][/DOUBLEPOST]иначе има попуст моментално во калифорниа на акција се елите фјужн и гурметот ( малите се по 1000-1200 големо пакување 2500)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Не знам по што ја мерите “посноста“ на некоја храна?
Ако тоа е вегетаријанска опција млечен протеин,од јајце и соја се добар избор.
Ако е веганска опција сојата,оризот и грашокот се исто така добар избор.[DOUBLEPOST=1394022563][/DOUBLEPOST]
Што би била подобра солуција дали трибулус + монохидрат + протеин или пак NO Xplode + монохидрат + протеин?
Креатин и добра храна зависи до целта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom