Бисексуалност/Лезбејство

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Имав девојка. Беше Би...сме праеле интересни работи со најдобрата другарка. Супер ми беше. Далеку од лошо и гадно :))) It was FUN!
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Сум се бацила со девојка - сум била привлечена од една моја другарка (истата) - но тоа беше во тинејџерските денови кога истражував се и сешто на поле љубов

Оттогаш, не сум имала нешто слично - едноставно - не сум чуствувала внатрешен порив за лезбејство или уште помалку за бисексуалност.

Фала Боже - нормална сум
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Шта би ја јебо њега....
emmao.jpg

Де некој нека ми одговори ако рокнеш травестит што би бил ти/таа?

Машко (педер, бисексуалец, двете)
Женско (лезбејка, бисексуалка, двете)
 
V

vlako088

Гостин
Повеќе би ги оправдал хомосексуалците одколку бисексуалците од причина што хомосексуалците знаат што сакаат и нивните чуства емоции се сврзани исклучиво кон лицата од исти пол а додека бисексуалците глумат лудило сакале или не тие некого морат да лажат или дечкото или девојката и во ваков случај секогаш останува некој повреден. Истото се однесува и за лезбејките.
Јас лично нити ги осудувам нити ги оправдувам ваквите личности Господ на секој од нас ни дал слободна воља и секој може со својот живот да прави што сака но притоа да внимава на последиците од стореното.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
A за да се биде хомосексуалец или бисексуалец потребно е нечие оправдување. Интересно. :icon_lol: Каков стереотип човече:icon_lol:
 
A

AnFem

Гостин
Повеќе би ги оправдал хомосексуалците одколку бисексуалците од причина што хомосексуалците знаат што сакаат и нивните чуства емоции се сврзани исклучиво кон лицата од исти пол а додека бисексуалците глумат лудило сакале или не тие некого морат да лажат или дечкото или девојката и во ваков случај секогаш останува некој повреден. Истото се однесува и за лезбејките.
Јас лично нити ги осудувам нити ги оправдувам ваквите личности Господ на секој од нас ни дал слободна воља и секој може со својот живот да прави што сака но притоа да внимава на последиците од стореното.
А од каде тоа дека лезбејките и бисексуалците/ките глумат лудило и како тоа под дифолт МОРААТ да повредат некој?
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Нема ништо полошо од лицемерие. Толку ќе кажам.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Достојни за презир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom