Белези по телото од детството

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
хехехе... ко мал колениците и лактиве ми беа партали! рани огромни сум носел... највпечатлива лузна имам на самата веѓа. како мал памтам со едно точаче се улетав ептен брзо и последно што памтам знам дека рачката од гиданот ( воланот ) ме акна 3 милиметра подалеку од око.. потоа не се сеќавам зашо сум паднал у кома.. среќен сум до денес што окото не сум си го извадил
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.720
Имам лузна од нож на десниот палец подарок од сестра ми на 6-7 години и лузна од гасени цигари помеѓу палецот и показалецот на левата рака на мекото шо е на 15-16 години...од слепото црево не се рачуна
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Paaa, kako mal sum bil mnogu "miren", hehehe, koj ke gi izbroi luznite... Aj da izdvojam nekoi
Krpen na gornata usna, krpen na bratata, krpen na vratot i zad levoto uvo :D na desnoto ramo imam ubava luzna koja trebase da se zakrpi ama ne im dadov pa sega se gleda i toa kako ubavo, ubava luzna na desnata dlanka od gornata strana kako rezultat na izgorenica od vtor stepen :D mala luzna pokraj desnata vedja koja ne e primetna osven ako ne se zagleda ubavo i od blisku... kolenata i laktite stradale redovno :D taka da ima i tamu nekolku sitni luzni... Abe mnogu spomeni imam takvi od detstvoto. Posledni se krpenicite na bradata, vratot i uvoto koi gi zarabotiv na 17god, od togas da cuknam vo drvo i fala mu na Boga ne mi se slucilo nisto :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Само на глава сум некој 15 пати шиен ... имам лузни од кучина,шајки,тепачки и разни повреди по цело тело. Од глава до пети буквално околу 50 тина лузни
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Лузна од дупка на главата, некогашниот непријател сега ми е најдобар другар, се што имам од него во детството? Дупка во главата!
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Јас бев мирно девојче и немам ниедна лузна или белег.
Сите повреди мали зараснале тогаш и не ми оставиле белег:)
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Немам такво чудо :D
 
S

Stivie G

Гостин
Имам 2 добри белези, на раката, си игравме и едно дете ме турна во еден зид каде имаше една шајка која ми помина низ пола рака, тогаш сум плачел најмногу во животот и уште еден белег имам на ногата возејки велосипед свртувајки на кривина се зарив во земјата, кога паднав ѕвезди ми се појавија пред очите
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Белег на левото колено, на горната лева усна и скршен заб (кој иако го направија и ми залепија праченце, пак малце штрчи), сите 3 по пад од точак .. Уфф ама паѓање ли беше. :confused:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Настрана од стандардните колена, лакти, чело, заб скршен после паѓање од точак и сл.
Ме касна куче како мал имав отпечаток од заб, сега е чисто.
На ногата лузна од жица влезена во месото (6-7 год.) - уште е очигледна.
Малиот прст на десната рака уште со конци од детиште (3-4 год.), го смачкав со врата.
И на гради точно по средина имав една лузна од педалинка паѓање (едни стари железни плаво бели, Охриѓани сигурно ги памтат), цела среќа не е очигледна.

Сите се по моја вина освен прстот.
 
Член од
19 декември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
6
Ја имам на главата паднав од скали
А имам и уште една од сонцето што мн се сончав ја девојката мн голема ке се сончам ххх...
И имам мн белези од инфузии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom