Белези по телото од детството

Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Луди мали и палави !
- Имате по тело белег од детство ... ?
Како дошло до тоа ?
Што највеќе ''одевало''?
Ајде споделете ги вашите лудории од детството :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Имам лузна на лицето, од плех. Изгребан сум како мал, зад куќа се бркавме и така. Имаше коруз и јас го искорнав и до ден денес се познава лузната. Не многу, ама ако загледаш убаво да :)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ја имам една лузна на главата , пошто сум ја удрила од маса. :/
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
На коленото една поголема, зошто одев со кломпи по неасфалтирана улица и кога се дрецнав...(среќа што не си ги скршив забите)
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Како мали игравме фудбал и стативите беа камења... изгубивме и нервозен го кренав каменот да го фрлам преку мене и копиљ глуп си го дадов во чело и до ден денес ми се познава малце лузната :)

Сам себи убио
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
На левата нога на коленото .. ! возев точак со помошни како мал и изгубив контрола и се акнав у зид ! :D
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Како мали игравме фудбал и стативите беа камења... изгубивме и нервозен го кренав каменот да го фрлам преку мене и копиљ глуп си го дадов во чело и до ден денес ми се познава малце лузната :)

Сам себи убио
Можам ова да замислам како им изгледало на другарите.. "не беше задоволен од својата игра, па си ја скрши главата со камен" :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имам лузна на палецот 3 цм негде и тоа од внатрешната страна кај што е отисокот :icon_lol: Си се заиграв со едно стакленце и како рекле, од играчка - плачка :)
И над левата веѓа имам мала лузна ко точка ама од сипаници ми е таа.
 
М

Мартин`

Гостин
Летно време се прскавме со вода од маалово машки против женски и додека ние ја завршивме работата и одмаравме седнати на едно ѕидче до мене имаше железо и ненадејно испаѓаат да не прскаат и ја да избегам и се лупнав во железото со глава.. ми пукна аркадата и додека отидов дома со наведната глава раката ми беше полна со крв. Денеска имам белег уште, на ептен мал дел од веѓата влакната се мн ретки да не речам скоро и како да ги нема.. ама не се приметува скоро ич тој белег сепак ќе ми стои за успомен до крај на животот :D

А да ќе заборавев и ја на јазикот имам едно 1 сантиметар лузна како мал на 3-4 години сум паднал од креветот и сум си го гризнал јазикот.. требало да ми го шијат демек ама не дале моиве дома демек мал и си зарасна местото сепак се познава малце.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ја имам една лузна на главата , пошто сум ја удрила од маса. :/
Исто и ја, си ја имав дупнато главата кога сум бил мал, али не се познава многу, сам ако загледаш и ако ти каже некој...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Уф имам баеги лузни среќа ни една не е до толку видлива за некој да ме запримети од одма :)

Двете аркади ги иам пукнато, шиен сум уште на две места на главата и кај вилицата.
На зглобот на ногата сум шиен уште ко мал се исеков од скршена флаша, и на рацете до пред некој период ми се познаваа 2-3 белега од едно лошо пијанство ама сеа треба ептен да се заглеаш за да ги видиш.
Се на се сите белези ми се до мојата 18та година од тогаш навака сум чист :D
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Две лузни од царски рез и една поголемка кај шо ми е ампутирана десната нога.



Lol jk,
Имам над левата веѓа белег од сипаница, имам лузна под долната усна лево, сум се мавнала од ќош на маса како мала и на челото една од пола сантиметар, едвај забележлива пошо сум паднала од лулашка.. (инвалид)
И 5 лузни од греалка, као линиички. Шоебитно кај.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
На левата рака лузна од шиење..си ја скршив раката како мал паднав од трансформатор..


Nikola Tesla likes this.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom