Белата вода - пештера во Демир Капија

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
ej so mislite za pesterata Belata Voda vo Demir Kapija.ima predanija deka nemala kraj odnosno deka nikoj krajot ne i go otkril.jas imam ednas tamu wlezeno so edni prijateli od tamu i wlegowme so konec i makara za da se wratime,zasto se e hodnici,lawirinti,mozes da se zagubis.na wlezot prwo e tesna edno 2 metra,pa posle ima golema soba i od sobata pak prodolzuwaat tuneli do drugi sobi i se taka...i wrie od liljaci.koj ima nes poopsirno za owa neka pise.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Wodata e bela tamu? Pestera nekoja opasna izgleda. Wlezot kakow e?

:tapp::tapp::tapp:

Пештера како пештера. Според пишаното не гледам ништо мистериозно. Сите пештери во Македонија се такви.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Wodata e bela tamu? Pestera nekoja opasna izgleda. Wlezot kakow e?

:tapp::tapp::tapp:

Пештера како пештера. Според пишаното не гледам ништо мистериозно. Сите пештери во Македонија се такви.
se wika belata woda zosto nekade dlaboko vo pesterata imalo ezera so bela voda,a misteriozni se legendite za nea so gi kazuwaat mestanite,i deka seuste ne se znae kade zawrsuwa.inace wlezot e wertikalen,okolu 2 metri,i sipok polowina metar.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
хмммм.....прв пат слушам за местово
дај нешо слики ако има од таму.....и кажи ги тие легендите шо викаш....:smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
se wika belata woda zosto nekade dlaboko vo pesterata imalo ezera so bela voda,a misteriozni se legendite za nea so gi kazuwaat mestanite,i deka seuste ne se znae kade zawrsuwa.inace wlezot e wertikalen,okolu 2 metri,i sipok polowina metar.
Ај кажи што е толку мистериозно бе? Легенда 1 кажи само...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
misteriozno e toa so 4 lugje nemaat izlezeno od tamu,kapiras?a ak se intresiras tolku bolje ripni do tamu da se uweris.
Ти ја рекламираш пештерата? Па да се интересирам. Ај кажи повеќе нешто може и ке идам до таму. Вака е досадна пештера. Напрај ја поинтересна освен тоа со 4ца луѓе кои се загубиле во неа.
 

Debel

Велијa
Член од
19 мај 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Мене интересно ми изгледа. Да имаше некои слики да видиме би било супер...
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Ти ја рекламираш пештерата? Па да се интересирам. Ај кажи повеќе нешто може и ке идам до таму. Вака е досадна пештера. Напрај ја поинтересна освен тоа со 4ца луѓе кои се загубиле во неа.
pa so da e napraem be brat pointeresna.sakas prikazna da ti raskazem.i jas tolku znam.

Мене интересно ми изгледа. Да имаше некои слики да видиме би било супер...
pa nema sliki.bas baraw na net ama nemase nisto.abe taa i nee bas nekoja poznata pestera,a treba da se istrazuwa.imase ednas dokumentarec za nea na mtv.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Уствари ти ништо незнаеш а тема отвараш. И јас ке отворам тема сеа "На баба ми полското веце од кое не излегле 3ца луѓе"...
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Уствари ти ништо незнаеш а тема отвараш. И јас ке отворам тема сеа "На баба ми полското веце од кое не излегле 3ца луѓе"...
a ustvari ti pa so se zamaras?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
a ustvari ti pa so se zamaras?
Не се замарам туку ти помагам со темава. Пиши нешто интересно па и да се вмешаат повеќе луѓе со мислења. Вака е штуро со информации.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183


Да не е овде негде :toe:
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Не се замарам туку ти помагам со темава. Пиши нешто интересно па и да се вмешаат повеќе луѓе со мислења. Вака е штуро со информации.
care jas ja otworiw temawa za i jas da doznaam neso powekje za belata voda od drugi koi mozebi bile tamu.toa so imaw doznaeno za nea napisaw,koj znae powekje neka poweli.



Да не е овде негде :toe:
ne.taa se naogja koga kje odite od kaj dusewnata bolnica nakaj tunelite po neasfaltiraniot pat.nekolku metri posle tunelot odma desno e do patot.otworot i e mala dupka okolu 70 cm. dijametar.
 
S

smart ass

Гостин
да била таа пештера без крај како што велиш и со бели езера....
досега ке дојдеа од наса да истражуват :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom