Батериски ламби

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ух, перфекција од EDC, браво. Olight се одличен бренд....од каде и која цена? :)
Од ебај, моја прва и последна набавка од таму (ми го затворија пејпалот). Сега ги има и на aliexpress.com.
Инаку да, батеријата е за едц супер со оглед на димензиите.[DOUBLEPOST=1399036909][/DOUBLEPOST]
Од ебај, моја прва и последна набавка од таму (ми го затворија пејпалот), ме чинеше негде околу 20 евра. Сега ги има и на aliexpress.com.
Инаку да, батеријата е за едц супер со оглед на димензиите.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од ебај, моја прва и последна набавка од таму (ми го затворија пејпалот). Сега ги има и на aliexpress.com.
Инаку да, батеријата е за едц супер со оглед на димензиите.[DOUBLEPOST=1399036909][/DOUBLEPOST]
Многу ми е мило што кај нас се купуваат квалитени лампи, не очекував искрено. Дали се загрева многу брзо на максимален мод?

Ако ти треба нешто од Ebay, пиши ми пп ќе средиме :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Многу ми е мило што кај нас се купуваат квалитени лампи, не очекував искрено. Дали се загрева многу брзо на максимален мод?

Ако ти треба нешто од Ebay, пиши ми пп ќе средиме :)
Ламбите не ми се баш примарни...повеќе сум по ножевите:). Но оваа ламба кога се одлучував за модел ми беше некако баш тоа што ми треба. Не ја користам баш многу со најјакиот мод, за 10-ина минути на тој мод не е топла воопшто, за подолго немам проверено.
Фала за понудата од Ebay, ќе ти пишам кога ќе треба.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
WOW како не сум ја видел темава :)

Горд сопственик на TK 75,





Горд сопственик на BTU Shocker,




А наскоро горд сопственик на Fenix TK 61





Двете ќе бидат модирани, TK 75 2900 лумени > 4500 лумени, TK 61 - 1000 > 1.400 лумени.


Батерии и полначи...


Efest LUC V4



Fenix Are C2




Panasonic NCRB 18650B x4



Fenix ARB-L2 X4

[DOUBLEPOST=1399008578][/DOUBLEPOST]

Одличен избор, Klarus навистина нуди одлична изработка, и квалитет. Од каде ја зема?



Ух, перфекција од EDC, браво. Olight се одличен бренд....од каде и која цена? :)

Moја идна EDC лампа ќе биде Fenix PD35, Nitecore P12 или Eagletac D25LC2 Воеднo и препорака за оние кои сакаат да купуат EDC лампа од висок квалитет која ќе трае со години и нема да откаже кога највеќе ви треба.
Klarus ST11 од Aliexpress ја зедов 60 $ a пред некој ден ми стигна TrustFire F20, користи АА батерија и негде околу 100 лумена.Одлична за EDC.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Klarus ST11 од Aliexpress ја зедов 60 $ a пред некој ден ми стигна TrustFire F20, користи АА батерија и негде околу 100 лумена.Одлична за EDC.
Одлична цена, со здравје да ја служиш.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Од алиекспрес си порачав 18650 батерија,чисто онака за проба,мислев дека е со иста големина како АА батерија ама се зафркнав.Сега сакам да ми дадете предлог дали да си порачам Olight S20-L2 Baton,колку да ја пробам батеријата :),ако ја бидува,арно,ако не,ќе плеснам едно илјадарче за некоја добра 18650ка.Одамна сакам да земам компактен EDC електрик,па сакам да видам што вие мислете за него.
Или пак ThruNite TN12 (2014) (CW)?
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од алиекспрес си порачав 18650 батерија,чисто онака за проба,мислев дека е со иста големина како АА батерија ама се зафркнав.Сега сакам да ми дадете предлог дали да си порачам Olight S20-L2 Baton,колку да ја пробам батеријата :),ако ја бидува,арно,ако не,ќе плеснам едно илјадарче за некоја добра 18650ка.Одамна сакам да земам компактен EDC електрик,па сакам да видам што вие мислете за него.
Или пак ThruNite TN12 (2014) (CW)?
1. Што ти е најбитно од една лампа? изработка, силина на светење, количина на ширење на зракот, дострел?

2. За што ќе ја користиш?

3. Колку пари најмногу би платил?

4. Каква 18650 ти стигна, дај слика?
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
1. Што ти е најбитно од една лампа? изработка, силина на светење, количина на ширење на зракот, дострел?

2. За што ќе ја користиш?

3. Колку пари најмногу би платил?

4. Каква 18650 ти стигна, дај слика?
Полека бе човек,ме уплаши :)
Најитно ми е да е квалитетен,да свети 500+ лумени,ширината и дострелот не ми се многу битни,за секојдневно користење и по малку во планина,за пари,колку плаќаш толку добиваш,јас би платил најмногу 100$.
За батерија,оваа ја најдов најефтина на алиекспресс и во животот прво порачување од таму.На рака многу лесна ми дојде,така да за тие пари не верувам дека ги има истите перформанси што ги пишува на страната и на самата батерија.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Зошто не прашувате пред да порачате? таа батеријa е ужасна.

Ако дадеш 100 долари за лампа, зарем ќе ставиш батерија која нема ни 1/3 од наведениот капацитет, и е опасна за употреба?

За 100 долари може да се земат одлични лампи....сакаш да ти средам за попуст?
 
Последно уредено:

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Зошто не прашувате пред да порачате? таа батериај е ужасна.

Ако дадеш 100 долари за лампа, зарем ќе ставиш батерија која нема ни 1/3 од наведениот капацитет, и е опасна за употреба?

За 100 долари може да се земат одлични лампи....сакаш да ти средам за попуст?
Добро де,за проба,не сум навлегол многу во електриците.Инаку сега за сега,како за почеток до 50$ мислам дека ќе биде доволно,ме бендисува таа Trhunite tn12,ама директно од нивната страна,најефтино е и директно со нивната компанија имаш контакти,порачки и сл,барем како што знам.А на што викаш попуст,за на алиекспрес или?А и инаку ја земав батеријата за да пробам на тоа кинеското од ибеј што го имам,ама поголема испадна...(n)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ако зимаш TN12, обавезно неутрал вајт избери. И купи ја оваа батерија за неа...

BTW TN12 е можеби најдоброто EDC за парите во моментов....разгледај ја и Fenix E35UE.

Или оваа батерија ако сакаш да заштеди некој денар.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ако зимаш TN12, обавезно неутрал вајт избери. И купи ја оваа батерија за неа...

BTW TN12 е можеби најдоброто EDC за парите во моментов....разгледај ја и Fenix E35UE.

Или оваа батерија ако сакаш да заштеди некој денар.
Може и некој пакет да земам,електрик,полнач и 2-4 батерии,ама пак така стотката ме фаќа сигурно.Гледав на феникс некои такви понуди.Инаку најголем проблем ми е што немам пејпел,а преку вујче кога порачувам за секое нешто поскапо од 2$ ме прашува а зашто ти е,многу е скапо,па ќе ми се прајави дали сум сигурен дека сакам да го порача и веќе глупаво ми е,сакам сам да си земам и да не ми ја полнат главата што како...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Јас имам Paypal, ако сакаш нешто да нарачаш, поготово полнач и 2 батерии прати ми пп.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ако се зимаат посебно, од друг бренд, може да се помине поефтино.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom