Бакнеж при прво запознавање или потоа?

Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Епа сеа ако одам само за мување при прво запознавање, ако одам по нешто повеќе, тогаш на крајот на прва средба 100% бакнеж.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Секс на почеток на врска, бакнеж при прво запознавање.....-.- Што е битно кога, важно е двајцата да сакаат и да им е убаво!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не е битно сеа, одма или малце попосле..
Бакнеж кога ќе дојде тој посебен момент за бакнеж.. :back:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Сепак сметам дека е подобро бакнеж подоцна( после некоја недела, па и месец)..
Тогаш ќе бидеш посигурен во тоа што го сакаш.. а и бакнежот ќе биде посладок кога подолго време го очекуваш..:back:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Me interesira sto mislite dali poljubacot so edna licnost treba da padne odma pri prvoto viduvanje ili potoa. Jas preferiram vednas, a dokolku ne se sluci toa togas gubam zelba za licnosta, i ponatamu komunikacijata so taa licnost e poteska i cesto se slucuva da oladam kon nejze. Dali devojkite imaat osekaj deka se lesni dokolku se smuvaat na prvo viduvanje?
Дефинитивно за! Ако премногу ми се допаѓа, цело време мислам на него и го посакувам, ау! Нема шанси да ми кидне! :icon_bigg Ако не се случи ништо од прво излегување, немам баш ни воља ни трпение да мислам зошто не се случило ништо... Пиши пропало. :smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Hммм,еве како јас би постапила и постапувам најчесто:)
При прва средба не преферирам бакнеж:)Незнам зашто ама додека не го запознаам онака како што треба,немам некаква желба:).Плус како што вели смајл во погорниот пост,бакнежот е некако подобар отпосле,кога после толку време си го посакувал и чекал:)
Секако,секогаш има исклучоци,иако се ретки:smir:.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
ne sum za baknez na prv sostanok,sakam podobro da go zapoznaam prvo pa posle cunki:pipi:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Нема правила! се зависи од ситуација, место , однесување......не планирам...сакам работите спонтано да се случуваат. Поубаво е чувството!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
хммм некад сум мислел различно од денес. Значи како што рече Донот над мене, нема правила. Се` се работи за чувства, хормони, опкружување... Јас би се впуштил ако добијам тежок наплив на нежности (читај ова горе) но многу тешко ме ме мавнува тоа чувство.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Me interesira sto mislite dali poljubacot so edna licnost treba da padne odma pri prvoto viduvanje ili potoa. Jas preferiram vednas, a dokolku ne se sluci toa togas gubam zelba za licnosta, i ponatamu komunikacijata so taa licnost e poteska i cesto se slucuva da oladam kon nejze. Dali devojkite imaat osekaj deka se lesni dokolku se smuvaat na prvo viduvanje?
Не сметам дека треба да има бакнеж на првото видување...Се губи чувството на неизвесност така...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Me interesira sto mislite dali poljubacot so edna licnost treba da padne odma pri prvoto viduvanje ili potoa. Jas preferiram vednas, a dokolku ne se sluci toa togas gubam zelba za licnosta, i ponatamu komunikacijata so taa licnost e poteska i cesto se slucuva da oladam kon nejze. Dali devojkite imaat osekaj deka se lesni dokolku se smuvaat na prvo viduvanje?
Нема потреба одма да се залапаат, фала богу. Ако се бацат веднаш, може после или да пројде тој наплив на емоции, или цурата може да изгуби интерес, затоа што машкото одма "паднало".
Затоа етапно, лека-полека....
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас сум за.
Го гледаш типот и тој ти прави муабет, го слушаш ама мајката пола муабет си мислиш ,,леле што би ти правела". Ова ретко, ама се случува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom