Бакнеж при прво запознавање или потоа?

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Се зависи од атмосферата, местото, личноста нормално. Доколку сте искочени на само во некој кафич или слично мислам дека и потешко е првата вечер, а и поинтересно да се почека. Доколку сте на некоја журка или слично тогаш мислам дека неизбежен е бакнежот.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Бакнеж при прво запознавање некако не иде.Може да се случи да, но сепак веднаш асоцира на некои работи како на пример тој сака што побрзо да направи нешто со таа, или пак за џабе може да избрза.Мислам треба неколку видувања за да се запознае личноста што ни се допаднала на прв поглед, затоа што може дури после тие неколку видувања ќе сватиме дека не е таа за нас или нешто сл.А иначе да не се лажеме во некои ситуации и јас сум за бакнеж при прво запознавање, но не секогаш.:):):)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Бакнеж при првото гледање ми се случил еднаш.
Типот не беше од градов и другиот ден си одеше и....:kesa:
Не го практикувам ова многу иако мислам дека сепак нема ништо лошо :wink:
Иначе ако ми се допаѓа некој нема да чекам тој да ми се пушти...Фала богу до сега никој не ми се тргнал.:pipi:
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Нема ништо лошо.Често практикувам при прво запознавање да ја „уловам“ на различни начини,и се случува.

Рекордот ми е 5 минути(да не се фалам де).
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Сепак зависи многу од личноста дали ке има бакнеж веднаш или после некое време.Повеке практикувам после првата вечер бидејки малку ми е глупо на првата али се е релативно и зависи со која особа си и што мислиш за неа итн итн
 

Paris-of-Troy

In God We Trust
Член од
5 јануари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Се сложувам со повеке постови мислам најмалце е битно дали ке има бакнеж или ке нема поважно е што и како понатаму :wink:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Нема ништо лошо.Често практикувам при прво запознавање да ја „уловам“ на различни начини,и се случува.

Рекордот ми е 5 минути(да не се фалам де).
Да не се фалам, ама и за пократко...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Зашто да не? Иако мислам дека е поинтересно ако малку се одолговлечува. Задоволството е поголемо!
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Може некој краток, колку да ја поттикне љубопитноста, разгори желбата кај девојката. Не повеќе. Повеќе другпат.:smir:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
По дифолт french kiss уште на првиот состанок.
Е што? Зошто сме заедно? Вицеви да си кажуваме? Се знае бе!
:pos2::pos2:

Може некој краток, колку да ја поттикне љубопитноста, разгори желбата кај девојката. Не повеќе. Повеќе другпат.:smir:
Мај поинт егзактли!

Значи за вакво нешто да се случи: првин личноста треба да ни се свиѓа се подразбира тоа, потоа атмосферата, музика, клуб опкружување и слично, плус и ако двајцата се загреани со алкохол у крви и ќе има: на поду постељина ... :pos2:
Сепак како што рекоа речиси сите членови, лошо во тоа нема, we are all just having fun! :helou:
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Tesko deka ke odolgovlekuvas ako tipot te privlekuva.More da mi e sega toj sto si go sakam nema da cekam maslinka...mmmmmmmmm.........Plus koga devojkata odolgovlekuva znaci ne e bas sigurna ili pa ne e voopsto i saka samo da go matka tipot za da bide nejziniot krug na obozavateli pogolem a nejzinoto ego nahraneto.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Интересно...може зашто не онака за добра ноќ...немора да се заборавиш иако и тоа не е лошо,ама ќе имаш понатаму моменти и за тоа...јас сум за :vozbud:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе интересно е да е на прва вечер :) Ко прво тогаш сте најслободни, а ако влечете и влечете шо поише може да станете добри другари и да не ви се сака после! НЕ ВЛЕЧЕТЕ! БИДЕТЕ БРЗИ И ДИРЕКНИ! МОЈ СОВЕТ Е ТОА ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО! НЕМОЈТЕ ДА СЕ ЗАЕБЕТЕ! :)
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
Абе интересно е да е на прва вечер :) Ко прво тогаш сте најслободни, а ако влечете и влечете шо поише може да станете добри другари и да не ви се сака после! НЕ ВЛЕЧЕТЕ! БИДЕТЕ БРЗИ И ДИРЕКНИ! МОЈ СОВЕТ Е ТОА ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО! НЕМОЈТЕ ДА СЕ ЗАЕБЕТЕ! :)
имаш право ја чекав и се заебав :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom