Баерн Минхен - Борусија Дортмунд (Бундеслига, 01.11.2014, 18:30)

Кој ќе ја однесе победата?


  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Иди гледај Јуве не замарај. Бенатиа ја киксна тој го чуваше Ројс.[DOUBLEPOST=1414865587][/DOUBLEPOST]Робен шо примаши, требаше веднаш да ја шутне.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.607
Поени од реакции
62.712
Шансиве што ги промашуваат :eek:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Боатенг немаше никаква вина тука, со грб беше свртен, Бенатиа тука заспа не го пратеше Ројс.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Уште 50 вакви ќе промаши Баерн во второ, Дортмунд уште една контра во 3 потези и ај.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Нека прегледаат што утнаа на полувреме.....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Леле одбраната на Дортмунд...Баерн потешко ќе доаѓа до шанси против некој аматерски клуб. Вајденфелер beast mode on како и секогаш против Баерн ги држи во игра.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Вајденфелер чоек го напраивме.....
 
E

Epsilon

Гостин
Многу лесно ја движи топката Дортмунд, а од друга страна Баерн многу грешки прави на средината. Сепак на крајот малку попуштија физички играчите на Дортмунд, али се надевам дека ќе издржат до крај.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.446
Поени од реакции
42.725
5-5 можеше да биде, ама вака е подобро. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе што се праите со сила ќорави, што кур бара Боатенг на прва статива каде нема ниеден играч, пак ќе повторам топ 5 штопер у свет ни под разно несмее да си дозволи такво очајно поставување и прелетување на топка у негов шеснаесетник.

Бенатија бил крив. :pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.786
pep so ovaa odbrana so trojca, neka naleta pak na real u ls slobodno ...
zasto go forsira ova stvarno ne mi e jasno, dobro e trener da improvizira ama realno vo momentov nema apsolutno nikakva potreba za toa, Alaba e strasen lev bek, sea mu go desetkuva potencijalot vaka, a e eden od najdobrite vo Evropa momentalno na taa pozicija.
Ko so sila da prai nekoi improvizacii, ko da saka da dokaze nesto nekomu, neznam, ova mene mi e totalno nepotrebno, si ima on proveren sistem, this is shit.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
Кој ќе изигра убо-ќе игра за Баерн наредната година.. То е мотивацијата на играчите на Дортмунд кога играат против Баерн.. Сигурно не е некоја коинциденција шо играат солидно денеска после очајниот старт на сезоната..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.439
Абе што се праите со сила ќорави, што кур бара Боатенг на прва статива каде нема ниеден играч, пак ќе повторам топ 5 штопер у свет ни под разно несмее да си дозволи такво очајно поставување и прелетување на топка у негов шеснаесетник.

Бенатија бил крив. :pos:
Полека стануваш Сунѓерот Боб во Фудбал. Браво за тебе, не е лесно да се постигне тоа (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom