Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Пробај со DR. WOLFF Aknefug Oxid Wash, го има во сите аптеки околу 850 денари е.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
И јас имам проблем со акните, ми излегуваат по целиот грб и се прават флеки на долните делови. дали има некој лосион или сл, за чистење на акни на грб... инаку, истиов проблем го имав и на лицето, ми излегуваа многу, но го решив користеќи Лосион за акни Хлоракол од Галфарм... Поздрав
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
И јас имам проблем со акните, ми излегуваат по целиот грб и се прават флеки на долните делови. дали има некој лосион или сл, за чистење на акни на грб... инаку, истиов проблем го имав и на лицето, ми излегуваа многу, но го решив користеќи Лосион за акни Хлоракол од Галфарм... Поздрав
За грбот баце..јас ќе ти кажам..едно лето ми излегоа многу..ќе си одиш и нај жешкото на базент ќе го печеш грбот + ќе се бањаш у водата шо мочаат сите(лековито е)..ако има филтри кај вас у базент..дојдии у Велес има за 1 недела џам да бидеш..
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
За грбот баце..јас ќе ти кажам..едно лето ми излегоа многу..ќе си одиш и нај жешкото на базент ќе го печеш грбот + ќе се бањаш у водата шо мочаат сите(лековито е)..ако има филтри кај вас у базент..дојдии у Велес има за 1 недела џам да бидеш..
знам за тоа, летото имав многу, но бев 10 дена на одмор охрид со другари и другарки... од сончањето и капењето една не остана... само се нервирам сега ми излагаат :S
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
660
Поени од реакции
330
неам време атм да ја расчитам цела тема , додека да го направам тоа едно пршање: има тука некој што пиел Roaccutane ?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
знам за тоа, летото имав многу, но бев 10 дена на одмор охрид со другари и другарки... од сончањето и капењето една не остана... само се нервирам сега ми излагаат :S
Сум слушнал дека сончањето не ги "уништува" акните,туку кожата тогаш станува подебела и акните одат под кожата,што е уште поопасно
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
неам време атм да ја расчитам цела тема , додека да го направам тоа едно пршање: има тука некој што пиел Roaccutane ?
Да, ефикасни се скоро 100%, само треба да се консултираш со доктор ако сакаш да земаш
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
660
Поени од реакции
330
Да, ефикасни се скоро 100%, само треба да се консултираш со доктор ако сакаш да земаш
да да знам, туку ми беше дали некој тука има зимано па лично искуство да сподели, иначе секако дека сум под контрола на доктор и зиам многу многуу мали дози (10мг на ден само една недела а после ке се намли изглеа) колку само да се испоконтролираат малце (заради летово што иде) бидејки и така ми е смирено лицето за разлика од пред една година...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Дали има некој искуство со Дерма Медика или со Др. Анчевски? Кој е подобар? Веќе ми е смачено од глупи разно-разни препарати и какви не ти хемикалии што немаат ама баш никаков ефект. Колку само пари се изнафрлав за лосиони, креми, гелови, барем да имаше некаков ефект.
Дерма Медика или Др. Анчевски? Колку третмани е потребно, која е цената, и најважното, има ли барем резултат? Ај, ако има некој, нека помага, вака не се живее 10 - heul.gif
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Дали има некој искуство со Дерма Медика или со Др. Анчевски? Кој е подобар? Веќе ми е смачено од глупи разно-разни препарати и какви не ти хемикалии што немаат ама баш никаков ефект. Колку само пари се изнафрлав за лосиони, креми, гелови, барем да имаше некаков ефект.
Дерма Медика или Др. Анчевски? Колку третмани е потребно, која е цената, и најважното, има ли барем резултат? Ај, ако има некој, нека помага, вака не се живее Прегледај го приврзокот 43385
Земи Роакутан апчиња средиго животот. Само иди и земи не се мисли нема опасност проверка на крв од време на време и консултација со лекар. Немој ни дерма медика ни анчески дебели пари у ветер не помага ништо. Слушај ме мене само.
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
151
Поени од реакции
39
Земи Роакутан апчиња средиго животот. Само иди и земи не се мисли нема опасност проверка на крв од време на време и консултација со лекар. Немој ни дерма медика ни анчески дебели пари у ветер не помага ништо. Слушај ме мене само.
Шо пари се? и кај ги има
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
660
Поени од реакции
330
Шо пари се? и кај ги има
30 апчиња по 10 мг = 1200 ден. (само со рецепта)

за нормална терапија се зима по 0.5 - 1 мг на КГ телесна тежина во рок од 6 месеци , па сеа види ти колку пари ке треба ... а за несакани ефекти да не почнам да пишувам :) најтешкиот side effect е самоубиство !! хаха :smir:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Земи Роакутан апчиња средиго животот. Само иди и земи не се мисли нема опасност проверка на крв од време на време и консултација со лекар. Немој ни дерма медика ни анчески дебели пари у ветер не помага ништо. Слушај ме мене само.
Па подобро да му препорачаше жива сода да се напие отколку роакутан споредена со роакутанот има помалку споредни ефекти кој ти се гарантирани со роакутанот

http://www.acne.org/accutane-side-effects.html
 
Член од
25 мај 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo imam brunki da grbot posle depilacijata i mi iskocija masovno.Na pocetokot bea samo crveni no sega zagnojuvaat so da napravam stavam Kutedid G i pijam antibijotik ako ima nekoj, nekoj sovet neka mi pomogne :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
За грбот баце..јас ќе ти кажам..едно лето ми излегоа многу..ќе си одиш и нај жешкото на базент ќе го печеш грбот + ќе се бањаш у водата шо мочаат сите(лековито е)..ако има филтри кај вас у базент..дојдии у Велес има за 1 недела џам да бидеш..
Брат, и јас имам проблем со акните, и мене многу дерматолози ми имаат кажано да избегнувам сонце, они ваљда знаат, специјализирале за тоа... Иначе бев на дерматолог ПРИВАТЕН. и ми помогна многу , само што откако престанав да одам почнаа пак да ми излегуваат акни :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom