Аватар - најскапиот филм во историјата!

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ко што разбрав засега од трејлериве оние Night elfs на некој начин се мутирани луѓе од некоја бактерија :toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е па не си разбрал, ајт назад на доразбирање!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ко што разбрав засега од трејлериве оние Night elfs на некој начин се мутирани луѓе од некоја бактерија :toe:
Знаев дека ме потсеќаат на некоја раса од mmorpg игриве :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не го коментирам филмов пошо го немам гледано,ке го симнав овие денови па да видиме што филм е,мада не сум по научно-фантастични филмови толку...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
по трејлериве филмов мене ми изгледа одлично
јас сум љубител на СФ филмови и ова ми изгледа супер пошто ваков филм нема одамна

одвај чекам да излезе
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Не го коментирам филмов пошо го немам гледано,ке го симнав овие денови па да видиме што филм е,мада не сум по научно-фантастични филмови толку...
лол од каде ќе го симнеш??? :nenene:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245

Дали ова ќе биде замената на "My Heart Will go on" од Селин Дион, чија песна беше официјална за мегахитот ТИТАНИК?!

Останаа само неколку дена од премиерата на најочекуваниот филм на годината АВАТАР!. Низ целиот свет владее тотална еуфорија за него, во Хрватска дури се оддржуваат наградни игри чија главна награда е патување во Лондон на премиерата на филмот!

Во Македонија не официјално објавено но можеме да го очекуваме или во Кино Рамстор или во реновираниот кино комплекс Милениум! Наскоро!

А ова е песната „I See You“ од Леона Луис, официјалната песна за филмот Аватар!


 
?

..........

Гостин
Коа ке испадне на торент да го симнам.......да видиме за што се работи:zlo:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Да, брзо ќе излезе торент, а уште побрзо и ДВДScreen, со оглед на тоа што лани уште на средина на декември ги пуштија двдscreen снимките на сите потенцијални номинирани филмови за Оскар, на некои дури му излегоа уште пред премиерата на филмот, така да, да бидеме во очекување.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Да, брзо ќе излезе торент, а уште побрзо и ДВДScreen, со оглед на тоа што лани уште на средина на декември ги пуштија двдscreen снимките на сите потенцијални номинирани филмови за Оскар, на некои дури му излегоа уште пред премиерата на филмот, така да, да бидеме во очекување.
Ако филмот стане хит не очекувајте асална снимка (DVD-RIP HD-RIP) во првите 2 месеца од прикажување, јас лично или во кино или ќе се изначекам за 1080p верзијата едно 3-4 месеца :jaj: Џејмс Камерун ми е еден од најомилените режисери поготово заради Терминатор 1,2 и Ејлиенс.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ако филмот стане хит не очекувајте асална снимка (DVD-RIP HD-RIP) во првите 2 месеца од прикажување, јас лично или во кино или ќе се изначекам за 1080p верзијата едно 3-4 месеца :jaj: Џејмс Камерун ми е еден од најомилените режисери поготово заради Терминатор 1,2 и Ејлиенс.
Па добро, може и така е, блокбастерите кои растурат во кина може ќе почекаме за нив, сепак ти викам лани сите номинирани за Оскар уште средина на декември ги имаше.

Патем јас само Титаник го имам на Камерун гледано :kesa:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Обавезно да ги гледаш тие што ги пишав во горниот пост :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom