Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
... чекај малку, не си во право, прво ова е форум и пишувањето не е под присила, ниту пак значи дека е вистинито напишаното, а овие членови што ги нарекуваш „монструмчиња“ се водат според тоа што ти сама си напишала за себе, на различен начин го впиваат и реагираат според тоа како тие те разбрале, а дополнително форумот го сФаќаат како забава што и така е!

...ниту тие не те познаваат да ти судат, се водат само од твоето пишување, ниту ти не знаеш кој седи позади тој ник што на таков начин ти возвраќаат би рекла не да те подржуваат, утешат или да се соживуваат со тебе, туку напротив спротивното, а тоа е добро и гледај го како позитивно и не се нервирај труди се да не го игнорираш, но и да го спуштиш суптилно на земја.

... тоа е само предност за тебе да знаеш со какви мислења ќе можеш да се сретнеш во вистинскиот живот, па ова ти доаѓа како еден вид тренинг да им смениш мислење, па затоа вежбај, не осудувај, туку најди начин да им смениш мислење или барем да дојдеш до некоја средина, тоа ќе биде твое искуство за во вистински моменти во реалниот живот!
100% se soglasuvam so tebe.Samo Ocajnava smeta deka se site kako nejze.Plus licnosta se cetirite deca mi w komshivka i znaam shto pishuvam.
Sekoj den nashmrkana, sekoj vikend pijana.
I tos e majka? A doma 4 deca i site vo 5-6 godini napraeni od cetvoeica mazhi.
I na krajot ushte vika" neka plajcast pizda im materna, mi se mozhi".
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Па ти си ја створила болката. По твоево пишување на форумов не ми е тешко да го заклучам тоа. Не ти чинел мажот зошто бил алфа ама ти не си сакала бета. Не знаеш кај тераш. Тешко нему што заглавил со тебе. И штом јадеш трици за мајка ми, да ти кажам дека она била тука за татко ми во било кое доба, за разлика од тебе која пакираш куфере зошто мажот ти не ти се свиѓа повеќе.
Како прво кај прочита ти дека јас имам проблем и дека имам болка и слично, а како второ темава е абортус а не јас. Јас та јас, за мене збориш мене ми се обраќаш нон стоп, лично. Збори си на темава бе чоек не знаеш ништо за мене, ниту ќе дознаеш било кога. Темата е значи абортус.
@bijons да во право си
@vouager јас не верувам во твојата измислена приказна за жената, ама како и да е самохрана мајка да ја наречеш курва со толку омраза да зборуваш за неа во најмала рака покажува само колку ти имаш развиена емпатија и ти и @Ron Burgundy.
Тука сме да си разменуваме мислења но истовремено и да научиме нешто едни за други, во смисла како размислуваме, фала ви што кажувате свое мислење и што сега ми е појасно со кого комуницирам, друга работа темава е сепак абортус. Основно право на секоја жена да одлучува за своето тело и својот живот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
100% se soglasuvam so tebe.Samo Ocajnava smeta deka se site kako nejze.Plus licnosta se cetirite deca mi w komshivka i znaam shto pishuvam. Sekoj den nashmrkana, sekoj vikend pijana.I tos e majka? A doma 4 deca i site vo 5-6 godini napraeni od cetvoeica mazhi.I na krajot ushte vika" neka plajcast pizda im materna, mi se mozhi".
...тука веќе е крива државата, никој друг, треба да има механизам да и’ се одземат привремено децата на таквата мајка во интерес на нивното заедничко здравје, мајката на лечење, а децата загрижени во нормално семејство под закрила на институциите на државата.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Па ти си ја створила болката. По твоево пишување на форумов не ми е тешко да го заклучам тоа. Не ти чинел мажот зошто бил алфа ама ти не си сакала бета. Не знаеш кај тераш. Тешко нему што заглавил со тебе. И штом јадеш трици за мајка ми, да ти кажам дека она била тука за татко ми во било кое доба, за разлика од тебе која пакираш куфере зошто мажот ти не ти се свиѓа повеќе.
Значи ако мајка ти му удрила клоци на татко ти, ти немало да ја слушаш појќе и да ја сакаш, аха бе рони рони мамино синче, да ти каже очајна, пак ќе си ја сакал освен ако тате не би те подмитил со нов лап топ или нови патичиња. Тогаш сигурно ќе си ја шутнел мамасита и ќе си речел тато е најбољи мама е дроља не уништи го остаи тате и му го уништува животот шалтајќи се од кафане до кафане. :pos:
 
Член од
5 март 2023
Мислења
412
Поени од реакции
1.602
Па ти си ја створила болката. По твоево пишување на форумов не ми е тешко да го заклучам тоа. Не ти чинел мажот зошто бил алфа ама ти не си сакала бета. Не знаеш кај тераш. Тешко нему што заглавил со тебе. И штом јадеш трици за мајка ми, да ти кажам дека она била тука за татко ми во било кое доба, за разлика од тебе која пакираш куфере зошто мажот ти не ти се свиѓа повеќе.
Досаден и станал. Како викаат жените супер дечко е ама досаден ми стана. И ќе си фати некој хулиган, тазе излезен од затвор, со нив им е интересно па после кога тој таквиот ќе ги згрбави од ќотек бараат помош од хелсиншки и милион други невладини. А сами трчаат по нив и им даваат уште прва вечер на таквите.
Автоматски споено мислење:

100% se soglasuvam so tebe.Samo Ocajnava smeta deka se site kako nejze.Plus licnosta se cetirite deca mi w komshivka i znaam shto pishuvam.
Sekoj den nashmrkana, sekoj vikend pijana.
I tos e majka? A doma 4 deca i site vo 5-6 godini napraeni od cetvoeica mazhi.
I na krajot ushte vika" neka plajcast pizda im materna, mi se mozhi".
Има многу жени кои не заслужуваат да бидат мајки, а сепак добиваат старателство на веќе направеното дете пошто нели мажот е токсичниот
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.998
Zena mi kade sto bese starosvatica pred 9 godini, ne mozat da imaat deca seuste.. Zena mi mi ima receno deka nevestava pred 10tina godini napravila abortus.. Mazot ì nejzin ne znaese deka napravila abortus, dozna otkako pocnaa da odat na ispituvanja zs ne mozea neli dete da dpbijat.. Ajde sea @Ocajna kazi mi dali e vo red toa sto nevestava kriela??
 
Член од
5 март 2023
Мислења
412
Поени од реакции
1.602
Zena mi kade sto bese starosvatica pred 9 godini, ne mozat da imaat deca seuste.. Zena mi mi ima receno deka nevestava pred 10tina godini napravila abortus.. Mazot ì nejzin ne znaese deka napravila abortus, dozna otkako pocnaa da odat na ispituvanja zs ne mozea neli dete da dpbijat.. Ajde sea @Ocajna kazi mi dali e vo red toa sto nevestava kriela??

A previous abortion typically does not affect fertility and future pregnancies. A person can get pregnant during the first ovulation cycle following an abortion, which can be as soon as 2 weeks.
There are two abortion methods: medical and surgical. The type of abortion a person has may depend on several factors, including how far along the pregnancy is and the person’s preference.

Research suggests that abortions do not affect fertility and that the risks associated with both types of abortion are relatively low.
This means a person can get pregnant soon after having an abortion. Anyone who does not wish to become pregnant within weeks of abortion should use contraception if they are engaging in sexual activities that could lead to pregnancy.
Most of the time, people who have had abortions can go on to have healthy pregnancies. In rarer cases, a person who has had an abortion could experience some complications in later pregnancy.

Според наука не би требало да има проблеми да забремени ако абортусот е направен како што треба и ако е направен во рана фаза од бременоста. Прочитај ја целата статија. А тоа што криела кажува каков (не)човек е.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Zena mi kade sto bese starosvatica pred 9 godini, ne mozat da imaat deca seuste.. Zena mi mi ima receno deka nevestava pred 10tina godini napravila abortus.. Mazot ì nejzin ne znaese deka napravila abortus, dozna otkako pocnaa da odat na ispituvanja zs ne mozea neli dete da dpbijat.. Ajde sea @Ocajna kazi mi dali e vo red toa sto nevestava kriela??
Ти одговори @МОЦАРТ
А зошто бе мајку му стара не земете да се едуцирате малку пред да лупетате овде, и милион абортуса да има направено пак може да остане бремена.
Автоматски споено мислење:

Досаден и станал. Како викаат жените супер дечко е ама досаден ми стана. И ќе си фати некој хулиган, тазе излезен од затвор, со нив им е интересно па после кога тој таквиот ќе ги згрбави од ќотек бараат помош од хелсиншки и милион други невладини. А сами трчаат по нив и им даваат уште прва вечер на таквите.
Автоматски споено мислење:



Има многу жени кои не заслужуваат да бидат мајки, а сепак добиваат старателство на веќе направеното дете пошто нели мажот е токсичниот
Ама остај го ти тој шо зборуват одприлеп, нема врска, кај во Германија ќе и дозволат на некоја таква да чува деца, строги се таму законите, тој многу фантазирал со приказниве шо ги измислува.
Автоматски споено мислење:

Ах ти пак за привлечноста, еве да ти кажам прогуглај ќе видиш дека таквите лоши мажи содржат повеќе феромони, машки тестостерон и хормони кој преку потта се излачуваат на кожата и испуштаат мирис и со тоа привлекуваат женки, и шо сеа да праиме, не знам шо треба да ме привлече, феминизирано теткесто педерче или разбацена испотена, мишичава набиена мушкарчина, мислам дај ти се моља.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
таквите лоши мажи содржат повеќе феромони, машки тестостерон и хормони кој преку потта се излачуваат на кожата и испуштаат мирис и со тоа привлекуваат женки, разбацена испотена, мишичава набиена мушкарчина,
1000_F_222333924_HWIESWorqLU89rHRzV7vX57XXzctsYb0.jpg
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Ах ти пак за привлечноста, еве да ти кажам прогуглај ќе видиш дека таквите лоши мажи содржат повеќе феромони, машки тестостерон и хормони кој преку потта се излачуваат на кожата и испуштаат мирис и со тоа привлекуваат женки, и шо сеа да праиме, не знам шо треба да ме привлече, феминизирано теткесто педерче или разбацена испотена, мишичава набиена мушкарчина, мислам дај ти се моља.
Zato jas ne se kapam pred izlegvanje.
Neka bazdi na feromoni ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom