Ќе добие ли Македонија визна либерализација до крајот на 2009?

Ќе бидат ли укинати визите до крајот на 2009?

  • Да

    Гласови: 66 48,2%
  • Не

    Гласови: 71 51,8%

  • Вкупно гласачи
    137

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Pa da!
Исто како да гледаш наместен фудбалски натпревар. (не алудирам на Победа :))
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Братја, в 2010 нјама визи, но нјама и Македонија!!!
Северна ли ште е Вардарска ли, но нјама да е Македонија.
Г'рците нјама да ви изпуснат, вервајте ми. Не с'м ви душманин ама
Това е цената којато ште се наложи да платите за жалост.
Хубавото е че сте свикнали на смени - и с Фиром,и с'с смјаната на бајрака и това ште го преживеете.
...........има еден израз....КОЈ ТЕ ЈЕБЕ!!!!???
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
На смех на шала 2010 год стигна ,а уште се зборува за визна либерализација. Од кај 2003-04 се зборуваше дека 2008 некаде ќе биде НАТО, а после 2010 ЕУ. Ама ништо и од трите работи. Така да до крај на 2009 нема шанси за визна либерализација.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Сака да ти каже дека имаш недостаток на сопствен став и се држиш како пијана за плот на ставот на СДСМ, кој е воедно и став на ВМРО-то...сакала да признаеш или не, ама фактите така велат.
А тоа е предавнички став.
Заради таквите ставови сме на денешново дереџе.
Народот арно рекол дека ако самиот не се цениш, никој нема да те цени. И во право бил...
Како можеме да очекуваме некој да ја цени Македонија, кога сама не се цени?
Прашај тоа во штабот, па напиши што ќе ти кажат :pos2::pos2::pos2:
steta sto kasno se navrativ na temava, i odma na startov mala digresija,ednas veke kazano od moja strana,eve za tebe ke povtoram-ne sum clen na partijata koja sto ja simpatiziram,taka da toa so stabovi,drn drn jarinja.
Toa sto tebe ti e stav po odnos na imeto za mene ne e nikakov stav tuku beganje od resavanjeto na problemite, ova e 21 vek,sto bi reklo vo 21 vek nema da si igrame mali deca,pa ke se inatime,ne si igrame vise,jas ne ve sakam i sto mi mozete. Ova e drzava i sekoe nejzino integriranje vo megunarodnite institucii e neophodno. Mislam tolku jasno,taka da tvoevo okolu prekinuvanje e mnogu smesno i duri ne e za komentiranje,ako sakame ozbilni muabeti. E sega samo treba da se znae kako da se izvlece najpovolnata varijanta ,sto bi reklo da se ima jaka i razviena diplomatija.
Vtoro ne sme ni nekoja ekonomski jaka i nezavisna drzava pa so toa da imame pojaka pozicija vo istiot toj spor.
A sto se odnsuva na komentarot na Martin ,procitaj ubavo,se odnesuvase na vemeroto,deka oni nemaat stav, ama ti pobrza da se ismejuvas pa ne go svati,toa e veke tvojot kapacitet. I probajte bre ednas bez vreganje,mozda i taka ke uspeete da go kazete ona sto ste go mislele..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
steta sto kasno se navrativ na temava, i odma na startov mala digresija,ednas veke kazano od moja strana,eve za tebe ke povtoram-ne sum clen na partijata koja sto ja simpatiziram,taka da toa so stabovi,drn drn jarinja.
Toa sto tebe ti e stav po odnos na imeto za mene ne e nikakov stav tuku beganje od resavanjeto na problemite, ova e 21 vek,sto bi reklo vo 21 vek nema da si igrame mali deca,pa ke se inatime,ne si igrame vise,jas ne ve sakam i sto mi mozete. Ova e drzava i sekoe nejzino integriranje vo megunarodnite institucii e neophodno. Mislam tolku jasno,taka da tvoevo okolu prekinuvanje e mnogu smesno i duri ne e za komentiranje,ako sakame ozbilni muabeti. E sega samo treba da se znae kako da se izvlece najpovolnata varijanta ,sto bi reklo da se ima jaka i razviena diplomatija.
Vtoro ne sme ni nekoja ekonomski jaka i nezavisna drzava pa so toa da imame pojaka pozicija vo istiot toj spor.
A sto se odnsuva na komentarot na Martin ,procitaj ubavo,se odnesuvase na vemeroto,deka oni nemaat stav, ama ti pobrza da se ismejuvas pa ne go svati,toa e veke tvojot kapacitet. I probajte bre ednas bez vreganje,mozda i taka ke uspeete da go kazete ona sto ste go mislele..
Сте размислиле ли некогаш дека името на една држава и еден народ не смее да биде проблем за да мора да се бега од него?Значи паметен човек,би рекол целосно нормален и здрав во умот,во никој случај не смее ни да помисли дека неговото име ќе биде проблем од кој мора да бега или да бара некаков “разумен компромис“,како што некој се обидува да го прикаже тоа во позитивна смисла.:toe:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Сте размислиле ли некогаш дека името на една држава и еден народ не смее да биде проблем за да мора да се бега од него?Значи паметен човек,би рекол целосно нормален и здрав во умот,во никој случај не смее ни да помисли дека неговото име ќе биде проблем од кој мора да бега или да бара некаков “разумен компромис“,како што некој се обидува да го прикаже тоа во позитивна смисла.:toe:
Не размислуваат од дамна.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Со оваа влада,не:):drk::jaj:
А дали некогаш,со некоја друга влада,или со оваа,сте размислувале оти само ненормален и болен(во умот)човек може да си го смени сам името на својата држава и својот народ?Ова важи за сите политички проминенции,па и на оние кој тврдат дека се неопределени.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Укинати визи само за самоукинати македонци,па сеа бирајте што ви е помило ?:toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
steta sto kasno se navrativ na temava, i odma na startov mala digresija,ednas veke kazano od moja strana,eve za tebe ke povtoram-ne sum clen na partijata koja sto ja simpatiziram,taka da toa so stabovi,drn drn jarinja.
Toa sto tebe ti e stav po odnos na imeto za mene ne e nikakov stav tuku beganje od resavanjeto na problemite, ova e 21 vek,sto bi reklo vo 21 vek nema da si igrame mali deca,pa ke se inatime,ne si igrame vise,jas ne ve sakam i sto mi mozete. Ova e drzava i sekoe nejzino integriranje vo megunarodnite institucii e neophodno. Mislam tolku jasno,taka da tvoevo okolu prekinuvanje e mnogu smesno i duri ne e za komentiranje,ako sakame ozbilni muabeti. E sega samo treba da se znae kako da se izvlece najpovolnata varijanta ,sto bi reklo da se ima jaka i razviena diplomatija.
Vtoro ne sme ni nekoja ekonomski jaka i nezavisna drzava pa so toa da imame pojaka pozicija vo istiot toj spor.
A sto se odnsuva na komentarot na Martin ,procitaj ubavo,se odnesuvase na vemeroto,deka oni nemaat stav, ama ti pobrza da se ismejuvas pa ne go svati,toa e veke tvojot kapacitet. I probajte bre ednas bez vreganje,mozda i taka ke uspeete da go kazete ona sto ste go mislele..
Да имаше ти капацитет...ќе размислуваше со своја глава. И, немаше да го мешаш мојот, со ставот на некоја од партиите.
Ставот и на СДСМ и на ВМРО е ист. Т.е. името отиде...и не само името, туку се комплет. Лажење народ е она со демек гаранции за идентитет, ова, она...ако отиде името, се е отидено.
Проблемот со прекинот на преговорите, во партиите, можете да го сметате за небулоза, за глупост, за што ви е по волја, но тоа е единствено решение за наметнатиот од Гејците спор.
Сервилноста не донесе дотука. Од 1991 Македонија не ја покажа својата гордост!
Затоа и не не ценат и ни ебат мајката кој како ќе стигне.
Зошто никој не се повика на пр. на Повелбата на ООН?
Нели ЕУ и НАТО се демек симбол на слобода, на права, на убав живот...на триумф на слободата?
Каде е тоа нашата, МАКЕДОНСКА слобода? Истите тие ЕУ и НАТО не уценуваат со неа.
Епа...гласајте за компромис...самоукинете се...
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Да имаше ти капацитет...ќе размислуваше со своја глава. И, немаше да го мешаш мојот, со ставот на некоја од партиите.
Ставот и на СДСМ и на ВМРО е ист. Т.е. името отиде...и не само името, туку се комплет. Лажење народ е она со демек гаранции за идентитет, ова, она...ако отиде името, се е отидено.
Проблемот со прекинот на преговорите, во партиите, можете да го сметате за небулоза, за глупост, за што ви е по волја, но тоа е единствено решение за наметнатиот од Гејците спор.
Сервилноста не донесе дотука. Од 1991 Македонија не ја покажа својата гордост!
Затоа и не не ценат и ни ебат мајката кој како ќе стигне.
Зошто никој не се повика на пр. на Повелбата на ООН?
Нели ЕУ и НАТО се демек симбол на слобода, на права, на убав живот...на триумф на слободата?
Каде е тоа нашата, МАКЕДОНСКА слобода? Истите тие ЕУ и НАТО не уценуваат со неа.
Епа...гласајте за компромис...самоукинете се...
PA kaj ke zivees ? Vo Sudan?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom