Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
1 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
zdravo na site
potreben mi e sovet ..veke edna godina se obiduvam da resam sto i kako da pravam milioni misli mi trcaat po glava nemozam da se resam kako e najdobro pa resiv da pobaram pomosh od licnosti koi ne ne poznavaat ni dvajcata
jas sum masko imam 25 god taa e pomala od mene skoro 2 god koga se zapoznavme taa imashe decko koj taa vecer go izneveri so mene na edna rodendenska zabava razmenivme broevi pocnavme da se slusame da se ledame posle 1 mesec taa raskina so nego i pocnavme nie vrska odevme 1 mesec taa me izneveri mene so nego mene togas i ne mi bese mnogu bitno i premolciv taa se kolnese deka nema da se povtori samo da ne me izgubi jas nemav silna ljubov prema nejze i i prostiv bez zbor mi bese malku krivo ali ne i bolno odevme 3 meseci togas se desi prviot nas odnos taa bese presrekna i i bese ubavo sto me ima mene smeni mnogu raboti vo zivotot i pomagav vo se totalno vo se doma nejzinite me prifatija i me pocituvaa mnogu.. Ja odnesov na odmor koj za nea bese prviot odmor vo nejziniot zivot samo na edna eskurzija sto bila i toa e pominavme prekrasno . E sega so tek na vreme pocna ljubomorata da raste na visoko nivo se karavme se navreduvavme ali toa ne traese podolgo od eden den ili jas ke i se javam ili taa mene i pak se smiruvavme lesno ali na sekoja nasa karanica go spomnuvavme minatoto devme 5 godini i nekolku meseci se sluci taa da ostane bremena na nejzini 18 godini nie sakavme da se zememe ali so insistiranje na nejzinite moravme da napravime abortus jas bev mn nervozen i nemozev da go prifatam toa pa napraviv glupost sto ja ostaviv sama potoa svativ deka ne sum trebal taka i prodolzivme i pokazav deka mi e edinstvena i deka ja sakam beskonecno . Posle nekoja godina na mene mi stana na nekoj nacin dosadno zatoa sto bevme zaedno 24/7 sakav da izleguvam bez da znae ali ne mi uspea taa dozna i se karavme i taa mi raskina posle pak se gledavme na mojot rodenden ne dojde iako bese pokaneta jas se podnapiv i se javiv i otidov kaj nejze se sluci tuka da ostane povtorno bremena bevme presrekni razgovaravme za minatotoi se si razjasnivme i resivme da se zememe ... ali ne traese toa nedela dena pocna pak so istoto deka koj znae jas sto sum pravel koga sum izleguval bez nejze itn ... nemozev da izdrzam ja naterav da abortira toa i se sluci .Ali sega se smenija rabotite od togas nemozam nikako da ja prebolam non stop sakam da ja slusnam i pisuvam bev vo stranstvo 6 meseci osetiv kolku mi fali i deka nema da najdam nikogas devojka kako nejze sega pak se gledame ali taa nemoze da bide so mene poradi celoto nase losho minato site problemi sto se slucija i nejzinite se protiv nas a osekam deka i taa me saka ali nesaka da priznae kazuva samo deka ima mali cuvstva i deka nemoze da bide so mene a jas i so otvoreni oci ja sonuvam .Pred 4 dena spieshe kaj mene jas sum zaspal i vo son sum go izgovaral nejzinoto ime i sum ja bacuval ,i bese milo toa sto se slucilo itn .. baram sovet nemozam stvarno da se resham sto da pravam blagodaram odnapred
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.481
Ти благодарам на зборовите, денес малку ми е подобро, ќе видам до кога. Само ми е мака што можев да направам нешто за да спречам да дојде до ова, не размислував за последиците на почетокот, на почетокот ми беше цел да избегам од реалноста и дозволив да дојде до ова. Ќе ризикував, не е проблем, воопшто не ми беше. Но ја почитувам неговата одлука. Само, се надевам дека еден ден ќе сфати дека можеше да го има она што го бараше а не го доби од никоја друга, како и да е. Таа подршка, таа посветеност и разбирање и сам е свесен дека нема да ја добие.



Мака ми е за таа цела година што ја потрошив за него, што дозволив да дојде до ова, не знам. Ќе се потрудам, личноста ми беше баш она што го барав, штета што не се видовме иако го прифатив со сите маани. Ќе дадам време на времето. Ми значеше многу, знаеше и тој, но животот оди понатаму, нели?
Остај сега тие размислувања да не беше ова вака ќе беше така. едноставно учи од се и недозволувај да правиш иста грешка. Со новитите искуства биди подобра во се што правиш и ќе ти кажам пак немој никого да молиш никој не е над тебе. Ако не те сака тој ќе го најдеш тој што ќе те сака и ќе те чува како што заслужуваш.
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
zdravo na site
potreben mi e sovet ..veke edna godina se obiduvam da resam sto i kako da pravam milioni misli mi trcaat po glava nemozam da se resam kako e najdobro pa resiv da pobaram pomosh od licnosti koi ne ne poznavaat ni dvajcata
jas sum masko imam 25 god taa e pomala od mene skoro 2 god koga se zapoznavme taa imashe decko koj taa vecer go izneveri so mene na edna rodendenska zabava razmenivme broevi pocnavme da se slusame da se ledame posle 1 mesec taa raskina so nego i pocnavme nie vrska odevme 1 mesec taa me izneveri mene so nego mene togas i ne mi bese mnogu bitno i premolciv taa se kolnese deka nema da se povtori samo da ne me izgubi jas nemav silna ljubov prema nejze i i prostiv bez zbor mi bese malku krivo ali ne i bolno odevme 3 meseci togas se desi prviot nas odnos taa bese presrekna i i bese ubavo sto me ima mene smeni mnogu raboti vo zivotot i pomagav vo se totalno vo se doma nejzinite me prifatija i me pocituvaa mnogu.. Ja odnesov na odmor koj za nea bese prviot odmor vo nejziniot zivot samo na edna eskurzija sto bila i toa e pominavme prekrasno . E sega so tek na vreme pocna ljubomorata da raste na visoko nivo se karavme se navreduvavme ali toa ne traese podolgo od eden den ili jas ke i se javam ili taa mene i pak se smiruvavme lesno ali na sekoja nasa karanica go spomnuvavme minatoto devme 5 godini i nekolku meseci se sluci taa da ostane bremena na nejzini 18 godini nie sakavme da se zememe ali so insistiranje na nejzinite moravme da napravime abortus jas bev mn nervozen i nemozev da go prifatam toa pa napraviv glupost sto ja ostaviv sama potoa svativ deka ne sum trebal taka i prodolzivme i pokazav deka mi e edinstvena i deka ja sakam beskonecno . Posle nekoja godina na mene mi stana na nekoj nacin dosadno zatoa sto bevme zaedno 24/7 sakav da izleguvam bez da znae ali ne mi uspea taa dozna i se karavme i taa mi raskina posle pak se gledavme na mojot rodenden ne dojde iako bese pokaneta jas se podnapiv i se javiv i otidov kaj nejze se sluci tuka da ostane povtorno bremena bevme presrekni razgovaravme za minatotoi se si razjasnivme i resivme da se zememe ... ali ne traese toa nedela dena pocna pak so istoto deka koj znae jas sto sum pravel koga sum izleguval bez nejze itn ... nemozev da izdrzam ja naterav da abortira toa i se sluci .Ali sega se smenija rabotite od togas nemozam nikako da ja prebolam non stop sakam da ja slusnam i pisuvam bev vo stranstvo 6 meseci osetiv kolku mi fali i deka nema da najdam nikogas devojka kako nejze sega pak se gledame ali taa nemoze da bide so mene poradi celoto nase losho minato site problemi sto se slucija i nejzinite se protiv nas a osekam deka i taa me saka ali nesaka da priznae kazuva samo deka ima mali cuvstva i deka nemoze da bide so mene a jas i so otvoreni oci ja sonuvam .Pred 4 dena spieshe kaj mene jas sum zaspal i vo son sum go izgovaral nejzinoto ime i sum ja bacuval ,i bese milo toa sto se slucilo itn .. baram sovet nemozam stvarno da se resham sto da pravam blagodaram odnapred
Не ми е јасно после се што си и направил како може уште да те сака и да биде со тебе. Ти бе зарем не мислиш дека како што знаеш да правиш деца треба после и да си ги сносиш одговорностите а не два пати да ја тераш да абортира. Ако толку ја сакаш до сега ке беше женет и ке имавте деца немаше да ти биде битно кој е против и да ја тераш да абортира. Стартот на вашата врска немам коментар .... ако толку не можеш да ги сносиш последиците и не си одговорен што дозволи да се раздели од другиот дечко може он ке знаеше да ја цени
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
WinterGirl prviot abortus moravme da go prifatime zatoa sto ke ostanevme na ulica nemavme podrska od nikogo samo zborea da abortira a i bevme deca taa ucese jas zavrsiv i ne bev pocnat so rabota nemavme opcija moravme, ne razgovaraa nejzinite so nejze za nisto samo toa i go zborea vtoriot jas bev presreken sto zabremeni ali nemozev da go izdrzam pritisokot za minatoto se prasuvav kako ke bide po 10 godini pak li za istoto ...zgesiv da se pokajav mnogu, toa bese najidiotskoto resenie ali ete se sluci nazad nema a sega nemame za sto da zborime kako da se plasime eden od drug taa normalno nemoze da priznae i ne i e seedno ali sepak ima nekoi cuvstva se gleda toa ali sega se svrte topkata jas ja baram kako togas taa mene zatoa i svativ kako i bilo i sakam da i pokazam deka sum zgresil so nea i deka ja sakam najiskreno
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
@pavle2 а кога го правеше тоа дете не размислуваше за последиците или после свадба тапани и ти.:lut: ти знаеш ли која траума е да натераш девојка да абортира а таа те сакала и ти верувала очекувала декаке бидеш покрај неа? И очекуваш дека ке ти прости и дека ке биде срекна со тебе? Јас на твое место би ја оставил да биде срекна и не би и се појавувал пред очи бидејки верувај кога те гледа тебе олсигурно не и е сеедно и лесно:mad: кога би забременила од личноста што ја сакам не би можело ни едно суштество на свет да ме натера да абортирам ма какви сакаат нека се условите и кој сака нека е против
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
WinterGIRL da sekako za kratko posle toa se pokajav se obidov da bide podobro ali se radelivme sekako deka sega so ovoj pamet ne bi ni pomislil na takvo nesto ama so ovoj pamet, veke se sluci i ramisluvav dolgo i mene me boleshe toa sto se sluci :( sega pak se gledame i baram nacin kako da i pokazam deka mi e edinstvena i deka ja sakam beskonecno pokazuva i taa deka i e milo sto pak sme zaedno t.e. se gledame, sepak posle toa sto se sluci se slucuvaa uste ubavi momenti zaedno so koi se obidov da i gi pokazam cuvstvata da ne pisuvam tolku samo pobarav mislenje zatoa sto site gresime vo zivotot i ucime od greskite isto i jas zgresiv ja povrediv sega moram da ja napravam najsreknata devojka na svetot dokolku moze nekoj da pomogne neka kaze nekoj sovet
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
@pavle2 зарем мислиш дека можете минатото да го оставите на страна и да продолжите понатаму? Јас мислам дека колку и да направиш за неа ке биде залудно затоа што постојано ке се карате и за секоја ситница ке си префрлате за минатото и што ке ви е таков живот ? Сепак твое право твој избор нели. Се надевам дека еден ден ке си простите еден на друг и ке бидете заедно и срекни како што посакуваш
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Бате ако толку вистински сакаш земи ја за жена и забремени ја а не си ја терал два пати да абортира и после чао пријатно. Ти утре ќе шлапнеш друга и ќе ти раѓа деца ама оваа недај боже може да има трајни последици од тие желби, твои или на родителите!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
@pavle2 извини вака, може ќе се навредиш, ама ради таквите како тебе/вас двајца ми е десет пати повеќе тешко и жал кога ќе чујам дека некои луѓе со години не можат да имаат деца. Колку што сфатив, сте оделе од ваши 13 години, сте почнале со изневерувања и слично...па мајка му стара, живејте бе тинејџерски живот, кај брзате со озбилни врски на тие години. И како тоа кога сте почнале со секс без пазење, не ви текна дека нема услови и поддршка. За вториот дел ич не коментирам, будала е она што ти се смирила откако си ја оставил сама, па и уште пак глупости да прајте...

п.с. сево ова, во случај да е вистина и не си трол. ако си, онда си скроз забеган и ти треба живот...
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Heteroseksualnoto upada u oci....dada vi cel zivot se bori so takvi....ako e hetero, znaj si ne e na arno.....prosto e glupo, pa kolku i da e intelektualno...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
@pavle2
Првиот пат некако можам да прогледам низ прсти дека абортирала пошо имала 18 и сте немале подршка дрн мрн ама ова второво е ту мач.Ако за префрлања кој што имал направено во минатото си ја натерал да абортира а она прифатила како гледаш ти успешен брак просто се чудам.
И да речеме дека ќе се земете и ќе имате дете вие од мравка ќе праите слон и тие ваши префрлања ќе бидат вечити и макар едниот од вас да го трпи сето тоа мислам дека ќе пукне кад тад.
Ја овде не глеам некоја светла точка освен имањето дете што можеби ќе ве натера да ќутите и живеете со цело минато прифатено ама ова е знак прашалник...
..или ептен те сака типката што досега не си фатила нов дечко и ти простила се или не се цени доволно самата себи...
Гледано од моја перспектива јас би ви препорачала секој свој пат да фати иако требало ова порано да го напраите...
 
S

SpaceTraveler

Гостин
@pavle2
Првиот пат некако можам да прогледам низ прсти дека абортирала пошо имала 18 и сте немале подршка дрн мрн ама ова второво е ту мач.Ако за префрлања кој што имал направено во минатото си ја натерал да абортира а она прифатила како гледаш ти успешен брак просто се чудам.
И да речеме дека ќе се земете и ќе имате дете вие од мравка ќе праите слон и тие ваши префрлања ќе бидат вечити и макар едниот од вас да го трпи сето тоа мислам дека ќе пукне кад тад.
Ја овде не глеам некоја светла точка освен имањето дете што можеби ќе ве натера да ќутите и живеете со цело минато прифатено ама ова е знак прашалник...
..или ептен те сака типката што досега не си фатила нов дечко и ти простила се или не се цени доволно самата себи...
Гледано од моја перспектива јас би ви препорачала секој свој пат да фати иако требало ова порано да го напраите...
Amin za sekoj svoj pat. Ako uspee vo ova životot može ako ne drugo ke prestane da mu nalikuva na turska serija. I ubavo toa za odmorot samo da ne ja bruka deka toj ja vodel za prv pat... Glupo e. Kaži mu ti žensko si tebe ke te posluša.

Sent from my C2000 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom