Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Како да се заљубам повторно во личност во која претходно сум била заљубена? Дали уопште е возможно?
Знам дека вреди но не чувствувам веќе ништо, а мислев ќе трае засекогаш значи никогаш не сум била толку сигурна во љубовта и не знам што се случи ..just fade away :(...
Мислам дека не можеш повторно да се заљубиш освен ако таа личност со некои постапки не ти даде доволно добра причина за да се почувствуваш заљубено. :)
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Како да се заљубам повторно во личност во која претходно сум била заљубена? Дали уопште е возможно?
Знам дека вреди но не чувствувам веќе ништо, а мислев ќе трае засекогаш значи никогаш не сум била толку сигурна во љубовта и не знам што се случи ..just fade away :(...
Секоја приказна почнува си беше еднаш
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Како да се заљубам повторно во личност во која претходно сум била заљубена? Дали уопште е возможно?
Знам дека вреди но не чувствувам веќе ништо, а мислев ќе трае засекогаш значи никогаш не сум била толку сигурна во љубовта и не знам што се случи ..just fade away :(...
Јас мислам дека тоа ти е само некоја фаза пред се размисли мнооогуу добро дали навистина не го/ја сакаш ако не тогаш сигурно има некоја причина што одеднаш сфати дека немаш чуства према таа личност
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Се надевам дека е само фаза ...стварта е што у меѓувреме искочи рандом личност за која уопште не мислев дека толку ќе ме опседне не знам дали почнувам да се вљубувам а не сакам, не знам како да ја спречам целава ситуација.
 
Последно уредено:
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
не можеш да го спречиш тоа и да сакаш, а и еве викаш дека се појавила друга личност во која ти викаш дека почнуваш да се заљубуваш, а ако веќе се двоумиш, мој совет со другава личност да пробаш нешто оти ако чувствата спрема првата ти биле во ред и си решен да пробаш одново, тогаш оваа другава личност немало ни да ја приметиш ниту пак да размислуваш за нејзе :)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
не можеш да го спречиш тоа и да сакаш, а и еве викаш дека се појавила друга личност во која ти викаш дека почнуваш да се заљубуваш, а ако веќе се двоумиш, мој совет со другава личност да пробаш нешто оти ако чувствата спрема првата ти биле во ред и си решен да пробаш одново, тогаш оваа другава личност немало ни да ја приметиш ниту пак да размислуваш за нејзе :)
Не сакам да пробам, тоа што сакам е пак да ги вратам старите чувста, имавме некои банални недоразбирања ко у секоја врска, ништо сериозно за да престанам да го сакам значи не можам да се помирам со фактот дека е готово а со овој рандом лик што излезе од нигде никаде нема никаков повод да бидам со него за мене он е тотален анонимус.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не сакам да пробам, тоа што сакам е пак да ги вратам старите чувста, имавме некои банални недоразбирања ко у секоја врска, ништо сериозно за да престанам да го сакам значи не можам да се помирам со фактот дека е готово а со овој рандом лик што излезе од нигде никаде нема никаков повод да бидам со него за мене он е тотален анонимус, не знам ни дали е зафатен ама ме опседна ни сама не знам како.
е така ѓаволот, обично си пушта свои стројници.... па кој оди да сади тикви со него.... знаеш натаму што ;)

ако си инвестирала во една врска долго време и ако ти е во ред, што има да го засакаш повторно?
нормално е од време на време да ти се смачат некои работи и да имаш кавги или не знам да си незадоволна од нешто. но да помешаш моментална слабост кон некој друг или флерт или пак симпатија со нешто што го имаш до себе (освен ако тотално не пукнала тиквата меѓу вас и не сте ставиле крај) би било во најмала рака детски...

така, постојано би скокала од врска на врска
овај ќе ти здосади, ќе се појави нов што ќе те опседни, па друг, па трет...

а посветеноста?
незз... изборите во животот сами си ги правиме, па и последиците кои идат со нив (позитивни или негативни) :)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
е така ѓаволот, обично си пушта свои стројници.... па кој оди да сади тикви со него.... знаеш натаму што ;)

ако си инвестирала во една врска долго време и ако ти е во ред, што има да го засакаш повторно?
нормално е од време на време да ти се смачат некои работи и да имаш кавги или не знам да си незадоволна од нешто. но да помешаш моментална слабост кон некој друг или флерт или пак симпатија со нешто што го имаш до себе (освен ако тотално не пукнала тиквата меѓу вас и не сте ставиле крај) би било во најмала рака детски...

така, постојано би скокала од врска на врска
овај ќе ти здосади, ќе се појави нов што ќе те опседни, па друг, па трет...

а посветеноста?
незз... изборите во животот сами си ги правиме, па и последиците кои идат со нив (позитивни или негативни) :)
И пред тоа сме имале недоразбирања но емоциите беа присутни сега сум тотално индиферентна во однос на него се надевам дека е фаза која ќе помине.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
тоа ти знаеш најдобро и не може да знае никој за тебе... ;)
чаре, да одите некаде на одмор заедно или да сте заедно само вие неколку дена
да правите работи во кои и двајцата уживате или сте уживале и порано ве правеле среќни...
на крај краева седните и разговарајте како возрасни, кажи му како се осеќаш... пробајте да го решите проблемот (ако го има).
тоа што си индиферентна може да дојде од насобрани кавги, несогласувања или работи кои ти пречат кај него, а на почеток на врска си влетала со идејата дека ќе го промениш или дека ќе се смени за тебе ;)
така да, ќе знаеш најдобро сама што да направиш... , а за нови личности и луѓе кои ќе те шармираат и ќе си заминат ... еха, цел живот пред тебе. реши го прво ова. for you own good :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не сакам да пробам, тоа што сакам е пак да ги вратам старите чувста, имавме некои банални недоразбирања ко у секоја врска, ништо сериозно за да престанам да го сакам значи не можам да се помирам со фактот дека е готово а со овој рандом лик што излезе од нигде никаде нема никаков повод да бидам со него за мене он е тотален анонимус.
Epa se zapocnuva od banalni sitnica. I sitnica po sitnica, kapka po kapka vir, prelije se chasha.
Inace so tek na vreme ke se pomiresh.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас мислам дека тоа ти е само некоја фаза пред се размисли мнооогуу добро дали навистина не го/ја сакаш ако не тогаш сигурно има некоја причина што одеднаш сфати дека немаш чуства према таа личност
Ja sum 6 god u vrska, toa so cuvstvata e samo faza, veruj deka ne ti se izgubeni tuku sve ste pominale zaedno i malce dosadno ti e ili ednostavno ne se posvetuvate eden prema drug, drugi raboti vi se vo prioritet a toa e loso... Potrudi se malku, napravi malku romantika, vikni go negde na vecera, ili preku den piknik, abe ebes mu majkata ne moze samo nie mazite da vi praime romantika i samo nie inicijativa da prevzemame... I ja imav takov period,od koa i kazav sve kako sto e, ona sfatuli deka treva da se potrudi i se sredi rabotata[DOUBLEPOST=1469745365][/DOUBLEPOST]
zdravo na site
potreben mi e sovet ..veke edna godina se obiduvam da resam sto i kako da pravam milioni misli mi trcaat po glava nemozam da se resam kako e najdobro pa resiv da pobaram pomosh od licnosti koi ne ne poznavaat ni dvajcata
jas sum masko imam 25 god taa e pomala od mene skoro 2 god koga se zapoznavme taa imashe decko koj taa vecer go izneveri so mene na edna rodendenska zabava razmenivme broevi pocnavme da se slusame da se ledame posle 1 mesec taa raskina so nego i pocnavme nie vrska odevme 1 mesec taa me izneveri mene so nego mene togas i ne mi bese mnogu bitno i premolciv taa se kolnese deka nema da se povtori samo da ne me izgubi jas nemav silna ljubov prema nejze i i prostiv bez zbor mi bese malku krivo ali ne i bolno odevme 3 meseci togas se desi prviot nas odnos taa bese presrekna i i bese ubavo sto me ima mene smeni mnogu raboti vo zivotot i pomagav vo se totalno vo se doma nejzinite me prifatija i me pocituvaa mnogu.. Ja odnesov na odmor koj za nea bese prviot odmor vo nejziniot zivot samo na edna eskurzija sto bila i toa e pominavme prekrasno . E sega so tek na vreme pocna ljubomorata da raste na visoko nivo se karavme se navreduvavme ali toa ne traese podolgo od eden den ili jas ke i se javam ili taa mene i pak se smiruvavme lesno ali na sekoja nasa karanica go spomnuvavme minatoto devme 5 godini i nekolku meseci se sluci taa da ostane bremena na nejzini 18 godini nie sakavme da se zememe ali so insistiranje na nejzinite moravme da napravime abortus jas bev mn nervozen i nemozev da go prifatam toa pa napraviv glupost sto ja ostaviv sama potoa svativ deka ne sum trebal taka i prodolzivme i pokazav deka mi e edinstvena i deka ja sakam beskonecno . Posle nekoja godina na mene mi stana na nekoj nacin dosadno zatoa sto bevme zaedno 24/7 sakav da izleguvam bez da znae ali ne mi uspea taa dozna i se karavme i taa mi raskina posle pak se gledavme na mojot rodenden ne dojde iako bese pokaneta jas se podnapiv i se javiv i otidov kaj nejze se sluci tuka da ostane povtorno bremena bevme presrekni razgovaravme za minatotoi se si razjasnivme i resivme da se zememe ... ali ne traese toa nedela dena pocna pak so istoto deka koj znae jas sto sum pravel koga sum izleguval bez nejze itn ... nemozev da izdrzam ja naterav da abortira toa i se sluci .Ali sega se smenija rabotite od togas nemozam nikako da ja prebolam non stop sakam da ja slusnam i pisuvam bev vo stranstvo 6 meseci osetiv kolku mi fali i deka nema da najdam nikogas devojka kako nejze sega pak se gledame ali taa nemoze da bide so mene poradi celoto nase losho minato site problemi sto se slucija i nejzinite se protiv nas a osekam deka i taa me saka ali nesaka da priznae kazuva samo deka ima mali cuvstva i deka nemoze da bide so mene a jas i so otvoreni oci ja sonuvam .Pred 4 dena spieshe kaj mene jas sum zaspal i vo son sum go izgovaral nejzinoto ime i sum ja bacuval ,i bese milo toa sto se slucilo itn .. baram sovet nemozam stvarno da se resham sto da pravam blagodaram odnapred
Drugar jas sum vo dilema, ili loso napisal ili od sto loso e napisano ne sfativ, kako toa ste se zapoznale koa ti si imal 25 ona 22 a si ja zabremenil na 18 god? o_O
 
Последно уредено:

Nickmachine

Bad to the bone.
Член од
29 јули 2016
Мислења
16
Поени од реакции
6
Како да се заљубам повторно во личност во која претходно сум била заљубена? Дали уопште е возможно?
Знам дека вреди но не чувствувам веќе ништо, а мислев ќе трае засекогаш значи никогаш не сум била толку сигурна во љубовта и не знам што се случи ..just fade away :(...
И мене така еднашка ми снема плин на сред скара праење па остана месото полуживо.:icon_mrgr:
Си викам, купи си бе скара на кило или иди по ресторан кај шо има скара мајстори.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Павле, да не има субвенции од владава за трет абортус шо си вака упорен?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom