Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
NeMiRnA напиша:
Abe Mona od iskustvo ti kazuvam i treba da ti zdosadi i da ne bide kako porano,toa znaci deka vrskata kako taka napreduva i se razviva,vie izgleda ne ste se povrzale na drugarska baza pa zatoa preterano ti bilo dosadno.Treba neso novo da se vnese,da se zadrzi zarceto,ama pa ti kazuvas si vnela u smisla ti mu pravis iznenaduvanja,napraj neso so ke ve vkluci dvajcata ko na primer vozete roleri,odete u shopping,na bazen,otvori mu dusicka,pravete si muabet.Ama sepak ti si znaes najubavo,kako mi ti e vo dusiceto i srcenceto,a i eteeeeee najdobriot ljuboven sovet so ikad sum go dobila SLEDI GO SRCETO!:)
Срцка ја како што сватив си го следела срцето,раскинала со дечкото:wink:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa jas kolku sto sfativ ne go sledese srceto tuku razumot,taa go sakase,a sepak mu raskina a toa ne e sledenje na srceto i sea tesko i e!Kako i da e nejzina rabota...taa si znae najdobro.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
NeMiRnA напиша:
Pa jas kolku sto sfativ ne go sledese srceto tuku razumot,taa go sakase,a sepak mu raskina a toa ne e sledenje na srceto i sea tesko i e!Kako i da e nejzina rabota...taa si znae najdobro.
Da go sledev razumot vo pravo si...i tesko mi bese mn .pojke od sho mislev..mislev deka ke izlegvam pocesto so drugarkite i vaka taka...ke pram nesto i nema da mislam na nego,ke go zaboram kako so toj ke me zaboraj mene..ama ne bese taka! Mu dadov uste 3-4 dena da uspej da ja zadrzi vrskata,da ne mi e dosadno..da napravi nesto da prevzemi...ama sepak jas mislam deka nema nikakvi sansi sansite da ja zadrzime vrskata kakva so bese se 1: 100 i iako veli toj deka se trudi da go popraj to..ne sfaka deka pak vo istoto gresi ama :toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Треба да ја заклучам темава за да прекинете да пишувате глупости? Ајт вратете се веднаш на темава, да не почнам да пискам!
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
Како да го започнеме првиот секс?

Ajde lugje pisuvajte na tepamva.Ima dosta neiskusni koj sakaa da go napravat toa ama ne znaat kako.Zatoa pisuvajte ne se sramete!!!!!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
G e G o напиша:
Човекот прашува како. Ако си спремен да му објасниш како .. објасни му со некој поголем пост ако не си .. не пишувај.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Abe neli odgovoriv ja na ovaa teme,sto se sluci?

( edit: Си одговорила на една од другите 5-6 исти теми кои личноста со неколку поста над мене ги отвори. Темите се избришани останува само оваа .. твоето мислење од тие теми ќе го спојам со ова и нема да има проблем. - Д бич )

Sto da ti kazam....
Prvo kupi si durex obavezno,
posle odberi mesto,romantika....vecera..sveki..muzika (samo prv pat posle nemora)

Ma netreba objasnuvanje,kolku i da citas , da znaes..koga ke dojdes do toj moment ke vidis deka sosema razlicno.
Samo pusti custvata neka te vodat i se ke ide ko podmackano.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ок извини молимте
бате вака ќе напрајш некоја романтична ситуација,шмекање ова она и обавезно да и речиш ТЕ САКАМ .и предиграта гледај да е подолга, ако мојш дома ти малце свеќи,добра музика абе кратко кажано прај романтики и самата ќе се опуши , и ако сака таа ќе бидне ако не здравје .:)
е сега ако ти помогнав убо ак не барај од женскиве помош
а за то кај требит да го паркираш ваљда знајш .:toe:

The bitch сега задоволна ?
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
G e G o напиша:
Ок извини молимте
бате вака ќе напрајш некоја романтична ситуација,шмекање ова она и обавезно да и речиш ТЕ САКАМ .и предиграта гледај да е подолга, ако мојш дома ти малце свеќи,добра музика абе кратко кажано прај романтики и самата ќе се опуши , и ако сака таа ќе бидне ако не здравје .:)
е сега ако ти помогнав убо ак не барај од женскиве помош
а за то кај требит да го паркираш ваљда знајш .:toe:

The bitch сега задоволна ?
Abe znam kako da go parkiram ne e toa problem samo sto mene mi e d ne se trgne i da mi se naluti:pishtoldz
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
GuEsT WhO напиша:
Abe znam kako da go parkiram ne e toa problem samo sto mene mi e d ne se trgne i da mi se naluti:pishtoldz
Па затоа ќе ја обработиш претходно. Ако треба и ќе ризикуваш. Само пази ризикот да не е на твоја штета. Ако не си сигурен дека навистина сака да го направите тоа .. почекај некое време. Што е сигурно, сигурно си е.:toe:

П.С. Темата ти е споена со советите .. пошо станува збор за ”личен проблем” .. а сите постови после твојот се еден вид совети.
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
G e G o напиша:
Ок извини молимте
бате вака ќе напрајш некоја романтична ситуација,шмекање ова она и обавезно да и речиш ТЕ САКАМ .и предиграта гледај да е подолга, ако мојш дома ти малце свеќи,добра музика абе кратко кажано прај романтики и самата ќе се опуши , и ако сака таа ќе бидне ако не здравје .:)
е сега ако ти помогнав убо ак не барај од женскиве помош
а за то кај требит да го паркираш ваљда знајш .:toe:

The bitch сега задоволна ?
Sto veli covekot ako saka ke bide a ako ne togas nisto.Inaku licno jas od moe iskustvo nikogas ne sum praktikuval takvi raboti ,sveki, muzika i romanticno zborenje od tipot Te sakam ili poradi tebe ke simnam zvezda samo kazi ako sakas dve da ne odam dvapati.Bidi si priroden,znam deka prviot pat e najtesko medjutoa bidi si toa sto si.Pocni si so baknuvanje kako i sekogas,pocni so rakata da setas po nejziniot vrat,pa potoa pojdi nadolu nakaj gradite,ako ti ja vrati rakata dobro,vrati ja nazad,no podocna probaj povtorno a ako i posle nekolku pati ti ja vrati znaci ke bide tesko,e ako ne ti ja vrati idi nadolu i ako ne ti ja vrati otkako ke i ja stavis vo medjunozjeto,togas pocni so nezno medjunozno masiranje,baknuvanje po vratot i se sto si ide po redot.Ako nebide nisto prviot pat,negubi nadez ,ima vtor pat,tret pat.
 
С

Сатори

Гостин
И што сега?

Навистина би ценела ако некој се обиде да најде решение за ситуацијата во која се наоѓам...:( ...
Имам дечко, мн. го сакам и се тоа, го обожавам и сакам да минувам време со него, но едноставно не е нешто како што треба.
Премногу сме различни, се наоѓаме на сосема различно ниво.Пред него имав дечко кој го сакав како никој пред тоа, мислам дека живеев за него, и тоа што го чувствував додека бев со него, не може ни да се спореди со тоа што го чувствувам сега...едноставно не е толку силно, убаво, еруптивно...
Се обидува да ме разбере, ама не е тоа тоа.Не можеме да раговараме на начинот на кој јас би сакала да се води еден разговор.:pred:
Знам дека ме сака, можеби многу повеќе од колку јас него и сега не знам што да правам, имам чувство дека нешто ми фали, а сепак е се што некогаш сум барала...и сега што???
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Lady Satori напиша:
Навистина би ценела ако некој се обиде да најде решение за ситуацијата во која се наоѓам...:( ...
Имам дечко, мн. го сакам и се тоа, го обожавам и сакам да минувам време со него, но едноставно не е нешто како што треба.
Премногу сме различни, се наоѓаме на сосема различно ниво.Пред него имав дечко кој го сакав како никој пред тоа, мислам дека живеев за него, и тоа што го чувствував додека бев со него, не може ни да се спореди со тоа што го чувствувам сега...едноставно не е толку силно, убаво, еруптивно...
Се обидува да ме разбере, ама не е тоа тоа.Не можеме да раговараме на начинот на кој јас би сакала да се води еден разговор.:pred:
Знам дека ме сака, можеби многу повеќе од колку јас него и сега не знам што да правам, имам чувство дека нешто ми фали, а сепак е се што некогаш сум барала...и сега што???
Ти немаш ситуација.Се е јасно.
Болдираните делови се твоите желби. Подвлечените делови се фактичка состојба која ти пречи.

Вие сте премногу различни,НЕ се наоѓате на ниедно (различно???) ниво,нема ерупција,неспоредливо е со претходното (да не го сакаш уште тој тип???),а те сака повеќе одошто ти него,нешто ти фали??? Кој??? Претходниот дечко???

Како може после набројаново,овој да е се што си барала?? Јасно е дека не го бараш тоа,инаку ќе беше задоволна и немаше да ти фали ништо!!!

Не го сакаш.Поедноставно,здравје.Ти можеш да продолжиш со него и без да го сакаш,создавајќи си илузија, дека ете го сакаш,ама помалку,но тоа што не си среќна,полека еве,излегува на виделина.
Сакала или не,посилно е од тебе,ќе се растури.
 
С

Сатори

Гостин
bibika напиша:
Ти немаш ситуација.Се е јасно.
Болдираните делови се твоите желби. Подвлечените делови се фактичка состојба која ти пречи.

Вие сте премногу различни,НЕ се наоѓате на ниедно (различно???) ниво,нема ерупција,неспоредливо е со претходното (да не го сакаш уште тој тип???),а те сака повеќе одошто ти него,нешто ти фали??? Кој??? Претходниот дечко???

Како може после набројаново,овој да е се што си барала?? Јасно е дека не го бараш тоа,инаку ќе беше задоволна и немаше да ти фали ништо!!!

Не го сакаш.Поедноставно,здравје.Ти можеш да продолжиш со него и без да го сакаш,создавајќи си илузија, дека ете го сакаш,ама помалку,но тоа што не си среќна,полека еве,излегува на виделина.
Сакала или не,посилно е од тебе,ќе се растури.
Но не можам да дозволам да се растури, не можам да дозволам да го повредам по трет пат, а ми значи...
Не знам, дали сакам да го загубам на прво место...се е безмислено, измешано, мислев дека го сакам, ама сега веќе не сум сигурна, како мине времето.
Знам дека сакам романса, нешто возбудливо, романтично, нешто различно...
Ама не можам да му се скарам, не сега, а пак не знам ни дали сакам да го изгубам?????:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom