Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
Lady Satori напиша:
Е вака сега...жал ми е што ќе ве разочарам, ама ние бевме заедно вечерва и после дооооооооолг разговор кој се базираше само врз нас, јас одлучив дека треба да му ја кажам вистината и му ја кажав дека на моменти мислам на мојот екс, дека понекогаш имам чувство дека нешто фали, дека сакам романтична и возбудлива врска се...
И конечно он разговараше со мене како никогаш пред тоа, мислам дека конечно направивме клик.:vozbud:
Ми кажа некои работи за нас, за тоа што сме за тоа што јас сакам да бидеме и ... конечно после 3 часа разговори и признавање на работи што ми беше страв да му ги кажам зашто мислев дека ќе го повредам, сфатив дека ако го оставам ќе го поврадам уште повеќе и кога од него конечно слушнав работи што...ме стопија и во тој момент сфатив дека ако ова ме допира толку и јас се грижам за тоа дали ќе биде повреден или не и сакам да го направам среќен тогаш можеби заслужуваме нова шанса и беше тотално компромисно настроен и не ми се верува дека почна да чита за мене....:wub: ...само за да имаме повеќе теми на разговор...:wub:

:icon_biggИ фаааааааааааааааааааааллллллллллаааааааааааа најмногу на свет за сите совети ми помогнаа да сфатам дека само вистината е важна, а Бибика фала мн. за првиот пост каде ми ги издвојуваш важните работи....
ne si svesna kolku mi e milo za vas. sepak na krajot ljubovta pobedi. i ve molime site edne aplauz za lady satory so ne cekase nejziniot decko da napravi nesto tuka ona prva go prevzema cekorot :aplauz::aplauz::aplauz:. se nadevam deka se ke ti trgane na dobro oti ti go zasluzuvas toa se borese iskrano i se resi na karaj. BRAVO se gordeam so tebe koga samo bi mozela ja takvo nesto da napravam i na toj nacin da resam nekoj raboti. ti pozeluvam se najubavo i ponatamu. mislam deka za marko ima nadez da se smeni.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Green eye напиша:
ne si svesna kolku mi e milo za vas. sepak na krajot ljubovta pobedi. i ve molime site edne aplauz za lady satory so ne cekase nejziniot decko da napravi nesto tuka ona prva go prevzema cekorot :aplauz::aplauz::aplauz:. se nadevam deka se ke ti trgane na dobro oti ti go zasluzuvas toa se borese iskrano i se resi na karaj. BRAVO se gordeam so tebe koga samo bi mozela ja takvo nesto da napravam i na toj nacin da resam nekoj raboti. ti pozeluvam se najubavo i ponatamu. mislam deka za marko ima nadez da se smeni.
Src be ajde i ti resi i site da bideme happyyyyyyyy
Ja ti i V. najgolemite filozofi u gradov ajde molij ti se....
Uste ednas bravo za V.:je: :bravo: :bravo: :bravo:
 
С

Сатори

Гостин
Dark Angel напиша:
Src be ajde i ti resi i site da bideme happyyyyyyyy
Ja ti i V. najgolemite filozofi u gradov ajde molij ti se....
Uste ednas bravo za V.:je: :bravo: :bravo: :bravo:
:icon_redf :icon_redf :icon_redf :icon_redf Абе ајде, почнав да црвенеам, а на таа мојата дама со зелените очи да и кажеш дека ќе ги затворам во една соба и нема да ги пуштам додека не решат се што имаат за решавање!!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ај сега честитајте си по телефон, на мсн, преку приватни пораки.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Јаој. Осеќам дека ќе останеш на 40 години со пегла во рака, и ќе си викаш, зошто ги послушав. Каков е бре тој податок, за мене почна да чита??????????????????????????
и не ми се верува дека почна да чита за мене.... ...само за да имаме повеќе теми на разговор...
Не ми се допаѓа, јас стојам на своето, dump the guy.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Lady Satori напиша:
Е вака сега...жал ми е што ќе ве разочарам, ама ние бевме заедно вечерва и после дооооооооолг разговор кој се базираше само врз нас, јас одлучив дека треба да му ја кажам вистината и му ја кажав дека на моменти мислам на мојот екс, дека понекогаш имам чувство дека нешто фали, дека сакам романтична и возбудлива врска се...
И конечно он разговараше со мене како никогаш пред тоа, мислам дека конечно направивме клик.:vozbud:
Ми кажа некои работи за нас, за тоа што сме за тоа што јас сакам да бидеме и ... конечно после 3 часа разговори и признавање на работи што ми беше страв да му ги кажам зашто мислев дека ќе го повредам, сфатив дека ако го оставам ќе го поврадам уште повеќе и кога од него конечно слушнав работи што...ме стопија и во тој момент сфатив дека ако ова ме допира толку и јас се грижам за тоа дали ќе биде повреден или не и сакам да го направам среќен тогаш можеби заслужуваме нова шанса и беше тотално компромисно настроен и не ми се верува дека почна да чита за мене....:wub: ...само за да имаме повеќе теми на разговор...:wub:

:icon_biggИ фаааааааааааааааааааааллллллллллаааааааааааа најмногу на свет за сите совети ми помогнаа да сфатам дека само вистината е важна, а Бибика фала мн. за првиот пост каде ми ги издвојуваш важните работи....
А зашто мислиш дека не разочара?!Тоа е твој живот,ти управуваш со него,ние само ти дадовме совети кои не ти се читаа баш па не им обрна многу внимани,се надевам дека ти нема да останеш разочараната!
Зашто мислиш само на него и на тоа како ќе му биде на него,ај помисли малку и на себе!
И живеј го животот срцка..не влетувј само од врска во врска,премногу си млада за тоа,еден ден ќе се каеш за пропшуштените работи не е финтата само дечко да се има!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Бљак. Почнал да чита заради тебе? Аууу, омладино, ооо, младино! Пак си се „зацапала” у некој полуписмен фраер по кој сите девојчиња коси кубеле? Те молам да не биде така, те молам да не сум во право.
Стрип е закон четиво... со стрип си фраер у маало и знаеш финти, ама овој твојот ни тоа не читал?

Срцка, не го сакаш човекот. Тука љубовта не победила, туку сожалувањето твое кон него и твојата насушна потреба да не бидеш сама. Ова или кратко ќе трае или ќе се омажиш со него и ќе завршиш дома како Пепелашка. А, навистина има потенцијал во тебе. ;)
Не е лошо да се врзеш со некого, ако тој е вистинскиот. Ама, штом вакви сомнежи постојат и ваква несигурност (секоја љубов знае да биде ставена на искушение, но чувството од нејзин недостаток е првиот индикатор дека тој нене принциот на бел коњ, ами само коњот кој во кас дошол и те прибрал), тоа не е искушување на љубовта, туку нејзино отсуство.

П.С. Ги молам сите хормоналки да не ме полнат со црвени поради постов и да зачекаат прво да добијат, потоа да го препрочитаат четивово и да размислат до следната месечница. Ако и понатаму (и по нивното следно крварење) мислат дека јадам бурек, наместо црвени, може да ми испратат разгледница на мојата домашна адреса. Поволно ќе им ја доставам заедно со мојот телефонски број на приватна порака.
Фала, пријатно.
 
Член од
12 април 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ова мојот проблем: сакам една ептен многу умирам по неа? и она ме сака ми има казано, само со сеа немоземе да бидеме заедно ради нејзината другарка посо она ме сака мене, а оваа со ја сакам јас, не сака да испадне НЕДРУГАРКА ако се фати со мене...мислам дека ме сфатифте?
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Детски работи. Ако љубовта е возвратена, другарката не смее да биде пречка. АКо навистина те сака - време да бидете заедно и да и` објасните на другарката дека треба да си побара друг, кој ќе и` возврати на љубовта. As simple as that.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Пссс, без врска! Фер плеј бе, ти ја избра неа, таа те сака тебе, ако другата е вистинска другарка, ќе се повлечи.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Thief напиша:
Бљак. Почнал да чита заради тебе? Аууу, омладино, ооо, младино! Пак си се „зацапала” у некој полуписмен фраер по кој сите девојчиња коси кубеле? Те молам да не биде така, те молам да не сум во право.
Стрип е закон четиво... со стрип си фраер у маало и знаеш финти, ама овој твојот ни тоа не читал?

Срцка, не го сакаш човекот. Тука љубовта не победила, туку сожалувањето твое кон него и твојата насушна потреба да не бидеш сама. Ова или кратко ќе трае или ќе се омажиш со него и ќе завршиш дома како Пепелашка. А, навистина има потенцијал во тебе. ;)
Не е лошо да се врзеш со некого, ако тој е вистинскиот. Ама, штом вакви сомнежи постојат и ваква несигурност (секоја љубов знае да биде ставена на искушение, но чувството од нејзин недостаток е првиот индикатор дека тој нене принциот на бел коњ, ами само коњот кој во кас дошол и те прибрал), тоа не е искушување на љубовта, туку нејзино отсуство.

П.С. Ги молам сите хормоналки да не ме полнат со црвени поради постов и да зачекаат прво да добијат, потоа да го препрочитаат четивово и да размислат до следната месечница. Ако и понатаму (и по нивното следно крварење) мислат дека јадам бурек, наместо црвени, може да ми испратат разгледница на мојата домашна адреса. Поволно ќе им ја доставам заедно со мојот телефонски број на приватна порака.
Фала, пријатно.
:star: И сите ќе станат и ќе се угледаат на Тиф...!!! Thief, ќе те додадам во мојата листа листа на добри ликови на форумот кајгана. Дефинитвно. Инаку Тиф, не можеш тоа да им го објасниш на хормоналците... теоретски е невозможно...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Divi напиша:
Ова мојот проблем: сакам една ептен многу умирам по неа? и она ме сака ми има казано, само со сеа немоземе да бидеме заедно ради нејзината другарка посо она ме сака мене, а оваа со ја сакам јас, не сака да испадне НЕДРУГАРКА ако се фати со мене...мислам дека ме сфатифте?
Чести се тие ситуации, и сигурно и е незгодно на таа што ја сакаш ти, а посебно ако таа другата и е многу добра другарка. Но ако стварно те сака и сака да биде со тебе ќе мора некако да и каже на таа другарката со убави зборови и сигурно ке сфати. На почеток сигурно ќе и биде многу тешко и глупо али како што викаат "Времето лечи се". Ако и е вистинска другарка ќе сфати и ќе и отстапи.
 
Член од
12 април 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Истото го мислев и ја, само оваа другава нема никакво разбирање плус знае дека мозе само да ме сонува и сеа само пре4и друго нисо...ај приписете усе некоја солуција? фала....
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Па...Не е битно тоа дали може само да те сонува или нешто да има со тебе..Пак и е незгодно.Ај пробај стај се на нејзино место. Сакаш некоја ептен и дознаваш дека немаш шанси кај нејзе, а твојот многу добар другар има а и он е заљубен у нејзе...Сепак другарството останува...а врската по некое време ја нема..Така да мој совет е ако вистински се сакате почекајте малце да и легне ситуацијата на таа другарката, најдете и некој друг или зборете и двајцата со нејзе и искрено кажете и дека стварно чуствувате нешто еден спрема друг и ако не и пречи нејзе би иделе...
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Додека јас се бањав вие бре многу љубовни проблеми сте набутале ајде да ви ги решам на сите.

Лејди Сатори - Маај му клоцата и барај си друг. Шо мајка бараш со некој тип шо воопшто и не го сакаш. Само ќе го цитирам кољега Тиф "-тука љубовта не победила, туку сожалувањето твое кон него и твојата насушна потреба да не бидеш сама" така да ти препорачувам на таа возраст да го баталиш и да ги менуваш дечковците како чарапи за да осетиш различни димензии. И онака јас се кладам дека додека завршите средно ќе ви се смачи се и кога ќе тргнете на факултет више нема ни да се мирисате. Затоа оди у сабота во некој кафич/сендвичара (не во Гламур оти таму нема за тебе никој) и најди си ја следната жртва.

Диви - Шо па тебе кур те боли шо мисли другарката на потенцијалната твоја женска? Абре ебате мажите се секирате за такви ситници фаќај ја чим и она го сака тоа, тури и курот и шибајте понатаму у живеачката. Се трнтите се прнтите тука по форумов наместо да одите таму и да смувувате со таа шо треба.

Следниот.
 

Kajgana Shop

На врв