Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Nickmachine

Bad to the bone.
Член од
29 јули 2016
Мислења
16
Поени од реакции
6
:icon_lol:
I'm the master of words.
Mene kutrite sorosoidchinja mozhe samo so ban da me pobedat.;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ama nekoj mora da gi vospita adminite.:icon_mrgr:
Oni si se moi deca. Jas imam obvrska dodeka ne se sredat vo brak da se grizham za niv.;)
Мене ми нудеа да бидам админ али татко ми не ме остаи, рече дека сите се тие дрогаши и апаши и дека ушите ќе ми ги искорне ако ме види да се дружам со ниф
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ja sum 6 god u vrska, toa so cuvstvata e samo faza, veruj deka ne ti se izgubeni tuku sve ste pominale zaedno i malce dosadno ti e ili ednostavno ne se posvetuvate eden prema drug, drugi raboti vi se vo prioritet a toa e loso... Potrudi se malku, napravi malku romantika, vikni go negde na vecera, ili preku den piknik, abe ebes mu majkata ne moze samo nie mazite da vi praime romantika i samo nie inicijativa da prevzemame... I ja imav takov period,od koa i kazav sve kako sto e, ona sfatuli deka treva da se potrudi i se sredi rabotata[DOUBLEPOST=1469745365][/DOUBLEPOST]
Drugar jas sum vo dilema, ili loso napisal ili od sto loso e napisano ne sfativ, kako toa ste se zapoznale koa ti si imal 25 ona 22 a si ja zabremenil na 18 god? o_O
Sega se 25 so 22.Bez zapirka zvuci bezmisleno.Koga se zaposnale imal 20-21.Znaci tri -cetiri godini se vo zacaran krug.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Дечки имам Огромен проблем.. Ако можи некој да ми поможи пошто нема излез..

Со женсками излагаме еве веќе 10 месеци.. Све е ок врската али проблемот се нејзините родители.. Не сакаат да слушнат за дечко.. сите 10 месеци што одиме се е во тајност, со страв да не дознаат нејзините родители.. секако другарки другари пола град знае за нас.. Се гледаме прилично ретко, 1 или 2 пати неделно по 1 саат максимум.. Неколку пати ја имаат сетено дека нешто прај па и забрануваат секакви излези од дома на подолг временски период.. Пред 1 недела им кажа дека е на забава, а таа излезе со мене.. и се јавија и разбра дека нема музика.. за 5 минути и звони, јас сум пред дискотеката излагај дома да си идиш.. Секако ние бевме малце подалеку па разбра дека нешто се дешава, па и забрани излез од дома на цел месец.. а со тоа и одморот што го планираше да оди со нејзините другарки..

Јас знам дека се родители и дека се загржени, али вака не се издржува више, мора да најдам некој излез од ситуацијава.... Ме сака премногу, а исто и јас неа.. таа има 16 а јас 18 години.. Предходно немала никакви киксови со дечковци и такви ствари.. прв дечко сум и.. Ама работава е страшна..
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Дечки имам Огромен проблем.. Ако можи некој да ми поможи пошто нема излез..

Со женсками излагаме еве веќе 10 месеци.. Све е ок врската али проблемот се нејзините родители.. Не сакаат да слушнат за дечко.. сите 10 месеци што одиме се е во тајност, со страв да не дознаат нејзините родители.. секако другарки другари пола град знае за нас.. Се гледаме прилично ретко, 1 или 2 пати неделно по 1 саат максимум.. Неколку пати ја имаат сетено дека нешто прај па и забрануваат секакви излези од дома на подолг временски период.. Пред 1 недела им кажа дека е на забава, а таа излезе со мене.. и се јавија и разбра дека нема музика.. за 5 минути и звони, јас сум пред дискотеката излагај дома да си идиш.. Секако ние бевме малце подалеку па разбра дека нешто се дешава, па и забрани излез од дома на цел месец.. а со тоа и одморот што го планираше да оди со нејзините другарки..

Јас знам дека се родители и дека се загржени, али вака не се издржува више, мора да најдам некој излез од ситуацијава.... Ме сака премногу, а исто и јас неа.. таа има 16 а јас 18 години.. Предходно немала никакви киксови со дечковци и такви ствари.. прв дечко сум и.. Ама работава е страшна..
Rabotata voopsto ne e strasna.Vo kakvo ludo vreme ziveeme ne e ni cudno sto nejzinite reagiraat vaka.Spored napisanoto ona gi laze roditelite.Neli e poednostavno da razgovara so niv da im kaze se mislam polesno ke bide i za dvajcata.Sepak ima samo 16 godini.I da ako ja sakas naoruzaj se so trpenie zosto ako prodolzite da kriete i da gi lazete nejzinite vaka ke bide.Podebeliot kraj sekogas ona ke go jade.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Па да, ги лаже.. Неможи да разговара, тие не ни сакаат да слушнат за такво нешто.. За годините не се малце.. Во денешно време сите знаеме дека девојчиња се ебаваат уште на 14 години, а не па за дечковци и такви ствари на 16..
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Дечки имам Огромен проблем.. Ако можи некој да ми поможи пошто нема излез..

Со женсками излагаме еве веќе 10 месеци.. Све е ок врската али проблемот се нејзините родители.. Не сакаат да слушнат за дечко.. сите 10 месеци што одиме се е во тајност, со страв да не дознаат нејзините родители.. секако другарки другари пола град знае за нас.. Се гледаме прилично ретко, 1 или 2 пати неделно по 1 саат максимум.. Неколку пати ја имаат сетено дека нешто прај па и забрануваат секакви излези од дома на подолг временски период.. Пред 1 недела им кажа дека е на забава, а таа излезе со мене.. и се јавија и разбра дека нема музика.. за 5 минути и звони, јас сум пред дискотеката излагај дома да си идиш.. Секако ние бевме малце подалеку па разбра дека нешто се дешава, па и забрани излез од дома на цел месец.. а со тоа и одморот што го планираше да оди со нејзините другарки..

Јас знам дека се родители и дека се загржени, али вака не се издржува више, мора да најдам некој излез од ситуацијава.... Ме сака премногу, а исто и јас неа.. таа има 16 а јас 18 години.. Предходно немала никакви киксови со дечковци и такви ствари.. прв дечко сум и.. Ама работава е страшна..
10 месеци во тајност е шо е многу многу е ја би пукнала на нејзино место.Ејј ја на 16 години прв пат дечко бацив а сеа врски 10месеци шо напредни генерации :D
мање више во врска со твојов проблем ја би ви кажала фино лепо да отидеш кај нејзините дома и да си кажете шо си имате на душа сеа и да попиеш шамар од татко и ќе издржиш.Целта ми е да ти кажам дека можда ќе омекнат нејзините ако имаат шанса да знаат кој си т.е со кој им е ќерката.Ваљда би разбрале и они малце дека со сила убавина не бива ако сака да биде со тебе ќе наоѓа начин постојано, а и неможе она цел живот да се крие коа тогаш ќе треба да си каже

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Strasna rabota! :eek: Ajde be sine, ja na tvoi godini nemav dopreno zencka on se zale od nejzinite ne ja pustale.
Da ti kaze bato eden ubaf savet. Ne cine tie godini da se zaglibuva u vrski. Toa se najubavi godini, zlatni. Uzivajte kolku so vi e dozvoleno, ne se filmajte deka ste dvete krila na edna ptica. Zeleni ste, ama toa e i ubavinata na mladosta. Ima nekoi roditeli se stvarno panicno preptazlivi, ama toa e. Inace devojcinjata se ebavaa na 14 god uste vo vremeto u SFRJ, ako ti e za ebavanje, trazi drugi rodeni vo drugi okolnosti. I taka e ocigledno deka sudbinata go stiti toa devojce od ebavanje bez razlika dali e pravedno ili ne.
Zemi udari malce na video igrici. Samo so se setiv na slucka pred 20 godini vo edna flipernica, edno decko vika:
- Pa ne e se u izlavanjeto u kaficite i u zenskite. Ubavo e i da si imas Play Station i doma da si igrias igricki. -
A u toa vreme da imas play station bese pfffff , samo retki deca ja imaa taa privilegija.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Не се баш во тајност.. сепак пола град знае.. излагаме по паркови претежно кај што нема никој.. Јас би пошол кај татко и али дека ќе попијам само шамар тоа тешко.. а и малце нема смисла.. здраво јас сум тој и тој и излагам со вашата ќерка.. Само незнам таткои има околу 55 години и можда живее уште во минатиот век.. сестра и има 32 години... брат и има 25... и двајцата знаат, се запознавме уште првото..

@Govinda Добро знам све.. али сум поминал повеќе женски и сите биле онака само за забава, сега сум спремен за малце посериозно..другиов месец 19 години праам.. Девојчево е перфекција, за подобро и поубаво не ми се верува дека ќе најдам.. па затоа сакам да си го чувам..
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.846
Поени од реакции
5.981
10 месеци во тајност е шо е многу многу е ја би пукнала на нејзино место.Ејј ја на 16 години прв пат дечко бацив а сеа врски 10месеци шо напредни генерации :D
мање више во врска со твојов проблем ја би ви кажала фино лепо да отидеш кај нејзините дома и да си кажете шо си имате на душа сеа и да попиеш шамар од татко и ќе издржиш.Целта ми е да ти кажам дека можда ќе омекнат нејзините ако имаат шанса да знаат кој си т.е со кој им е ќерката.Ваљда би разбрале и они малце дека со сила убавина не бива ако сака да биде со тебе ќе наоѓа начин постојано, а и неможе она цел живот да се крие коа тогаш ќе треба да си каже

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Многу здраво за готово се зема ова "напредни" генерации денес и најчесто истите се оцрнуваат и прикажуваат во лошо светло, посебно од оние постарите,и тоа само неколку години. :P
Јас сум една рака постар од тебе и можам да ти кажам дека и генерациите пред мене, и тие после мене на 16 години имале долги врски, а некои од нив се сеуште заедно, па и твојата генерација не е исклучок тука. :D
Овде, можеби помалку чудно, но девојчето ја има најголемата моќ за да ја подобри врската. Завземање јасен и цврст став од нејзина страна и прво што треба да направи е да разговара со мајка и искрено и да ја придобие на своја страна, тука можат да помогнат и братот и сестрата кои веќе те познаваат. Е после тек на ред иде таткото каде што може и да дојде до конфронтација, но ако е она цврсто убедена и не попушта од својата цел, со помош од останатиот дел од семејството, сигурен сум дека ќе омекне и он.
После можеш да очекуваш запознавање со нив или вечера каде што ќе се осеќаш како да си во станица на испрашување. Треба да се прикажеш во најдобро светло и да му докажеш него(заедно со неа) колку ти значи ќерка му и дека се работи за озбилна врска.
Доколку успееш во тоа, нема да има повеќе потреба да се криете, но пази што правиш, затоа што, ги прекршиш ли зборовите што си ги дал, готов си. :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Овде, можеби помалку чудно, но девојчето ја има најголемата моќ за да ја подобри врската. Завземање јасен и цврст став од нејзина страна и прво што треба да направи е да разговара со мајка и искрено и да ја придобие на своја страна...
Ma daj bre. Se raboti za 16 godisno devojce. Da bese 26 aj ima prostor da se posmene "jasen i cvrst stav".
Ama sixteen e. U najzanesnite godini, u oblaci. :angel:[DOUBLEPOST=1469842618][/DOUBLEPOST]
@Govinda Добро знам све.. али сум поминал повеќе женски и сите биле онака само за забава, сега сум спремен за малце посериозно..другиов месец 19 години праам.. Девојчево е перфекција, за подобро и поубаво не ми се верува дека ќе најдам.. па затоа сакам да си го чувам..
Sine bre, ti go gledas devojceto fizicki kako perfekcija. Tek e 16 godini, u razvoj. I ti se seuste u razvoj.
A toa so sakas da si go cuvas, da bese kutrence, macence aj da si go cuvas, ama covecko sustestvo ne e bas za "sakam da si go cuvam".
Dzabe trazes soveti. Tvojata situacija e "ke se desi toa so ke se desi". Taka da ne se zamaraj. Praj kako so mislis so glava i srce, a so ke ispadne toa e visha sila. :)
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.846
Поени од реакции
5.981
Ma daj bre. Se raboti za 16 godisno devojce. Da bese 26 aj ima prostor da se posmene "jasen i cvrst stav".
Ama sixteen e. U najzanesnite godini, u oblaci. :angel::)
Па баш поради тоа треба да покаже таков став и да докаже дека ова не е само авантура, него се работи за озбилна врска и уморна е истата да ја крие и да ги лаже нејзините. Па и во случај да не помине глатко тоа кај нејзините(сигурно нема) да бидат спремни и двајцата да ги издржат последиците и да останат на тој став дека без разлика на тоа колку им се попречуваат меѓу нив, они ќе продолжат да се гледаат. Нема да биде лесно, напротив, но само така ќе успеат да ја пребродат ситуацијава.
Е сега прашање е колку се и двајцата спремни на тоа и колку е јака врската меѓу нив. Дали постои права љубов или е само панаѓур.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom