Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
^А зaштo бaрa сoвет? Зaтoa штo и aрнo или имa прoблем кoј незнaе кaкo дa гo реши? Еве ти тебе еден :facepalm:
Многу нормално дека има проблем и бара совет. Едно е да дадеш совет за одреден проблем, па ако сака дотичниот ќе го примени. А да решиш (туѓ) проблем е сосем друга работа. Без замерка, сакав само да ти посочам дека реченицата делува некултурно.


П.С
Ај реши ми ги проблемите, вечно благодарна ќе ти бидам!
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Многу нормално дека има проблем и бара совет. Едно е да дадеш совет за одреден проблем, па ако сака дотичниот ќе го примени. А да решиш (туѓ) проблем е сосем друга работа. Без замерка, сакав само да ти посочам дека реченицата делува некултурно.


П.С
Ај реши ми ги проблемите, вечно благодарна ќе ти бидам!
Пукaј!
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Саладин, добро еве се согласувам прилично со твојот пост. Но зар забораваш дека девојкава сигурно и во реалност го среќава , па не се нашиве градови толку големи за да се изгубиш.
Второ, има секакви луѓе, па еве ќе го избриши од профилот, ќе го додај со лажен, чисто да е во тек со настаните. Тоа бришењето за мене е покажување слабост, и сам се лажеш во случајот дека ти олеснало со таа постапка, подобро игнорирај.
Бар еднаш во животот секој се нашол во ситуација сам потсвесно да се надева на нешто што е мртво.
А за тоа со книгите/филмовите, нема врска, бар според мене. Не го читаат сите Спаркс, или гледаат љубовни филмови.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Саладин, добро еве се согласувам прилично со твојот пост. Но зар забораваш дека девојкава сигурно и во реалност го среќава , па не се нашиве градови толку големи за да се изгубиш.
Второ, има секакви луѓе, па еве ќе го избриши од профилот, ќе го додај со лажен, чисто да е во тек со настаните. Тоа бришењето за мене е покажување слабост, и сам се лажеш во случајот дека ти олеснало со таа постапка, подобро игнорирај.
Бар еднаш во животот секој се нашол во ситуација сам потсвесно да се надева на нешто што е мртво.
А за тоа со книгите/филмовите, нема врска, бар според мене. Не го читаат сите Спаркс, или гледаат љубовни филмови.
Се е подобро од тоа година дена да му го манијачи профилот на фб и да се моли да и каже која му е симпатија моментално. Тоа е измачување.
Каде и да го среќава, ако сака и комшија нека и е, она мора да скапира дека нештото е готово и да продолжи понатаму. Сите сме поминале преку раскинување, па не сме сечеле вени.
Никој не вика дека е лесно и не треба време, али ко што кажав, џабе е било што да и кажуваш и сугерираш додека сама не укапира. Можда и никогаш нема ни да укапира.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Саладин, добро еве се согласувам прилично со твојот пост. Но зар забораваш дека девојкава сигурно и во реалност го среќава , па не се нашиве градови толку големи за да се изгубиш.
Второ, има секакви луѓе, па еве ќе го избриши од профилот, ќе го додај со лажен, чисто да е во тек со настаните. Тоа бришењето за мене е покажување слабост, и сам се лажеш во случајот дека ти олеснало со таа постапка, подобро игнорирај.
Бар еднаш во животот секој се нашол во ситуација сам потсвесно да се надева на нешто што е мртво.
А за тоа со книгите/филмовите, нема врска, бар според мене. Не го читаат сите Спаркс, или гледаат љубовни филмови.
Се нашол, не велам не. Ете и Маја ти пиша подоле се` зависи она колку ќе укапира дека нештото е мртво.
Сите сме го јаделе, па некои и не признаваат дека не правеле исто што и членката погоре го прави во врска со „манијачење“ на профил.
Но тие што манијачеле по профили секако укапирале со тек на време дека ништо не им донело тоа. А знаеш како? Со прекинување на истото.
Јасно е дека џабе дробиме овде за нејзиниот проблем и дека она се стави само за да добие потврден одговор на оноа што сака да го чуе, но не и вистината. Но кога веќе дискутираме за оваа честа проблематика, ете, нека биде според нејзиниот проблем.
За враќањето назад под друго корисничко име е многу потешко него ли да си го остави профилот така на „изволте“. Бара труд. Сеа ако и` е до толку за да се враќа со ново корисничко име, тоа е веќе проблем кој треба да си го реши сама или да се посоветува со стручно лице. Ние тука може само искуства да и` споделиме. До неа е што би прифатила а што не.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
@Кип_Дачејнџ ме насмеа ников твој :D

Кип! Остај paralysis by analysis. Go balls to the wall. Кажи му дека го сакаш и дека сакаш да се смирите. Ако каже да, супер, сите среќни и весели до крајот на животот. Ако каже не, бришеш од фб, тел., срце, памет, живот... секаде.

Батали тоа бе злато, ти година дена од младоста твоја ќе ја прнеш на него? Сериозно? Реши го ова по брза постапка.
Запамти, за љубов се потребни двајца. Ако некоја не ја возвраќа твојата љубов идеш даље. Просто е ко грав. Просто е ко: Залапај го. Со лесно. (дифолт советот на темава). :)

Оди на провод малце, ќе ти се разбисти паметот. Начукај се и слушај ја севе.
Ае позз :D
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Сите сме поминале преку раскинување, па не сме сечеле вени.
Фразава е излитена, скоро колку фармерките шо си ги купив во основно. (добро фармерките се малку поќе)
Јас мислам дека е обратно, само кој колку сака да признае. И секој различно го манифестира "сечењето на вени".
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Искрено ми е жал за тебе, и знам многу како тебе кои не знаат да го живеат животот и патат со години по некои лиглиња со кои иделе 2-3 месеци
İskreno, citajki ja devojkava ne znam dali decko i bil ligle ili ona e ligla.
Ama aj da ne jadam...

Otkaci go.
Najpametno ti e. I ne kenkaj za toa. Ako si odlucila da bidete prijateli, ako si tip na devojka so moze da drugaruva so bivsiot bidi prijatelka. Ama ti custvuvas ama on custvuva. Ne kenkaj ziti se.
Kenkanje navecer pred spienje ke si poplaces sama so sebe i MOVE ON.
Moze pak ke ti se izvinue i ke te moli da se smirite. Ako mislis deka treba da se smiris, smiri se. Ama posle, nemoj da kenkas. Kenkanje za dzabe.

Ja uvek sum protiv vrski so kompromisi. Poso uvek imaat drama I kenkanje...
Ali ima lugje "drugacie mislat od mene" :)))
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
İskreno, citajki ja devojkava ne znam dali decko i bil ligle ili ona e ligla.
Ama aj da ne jadam...

Otkaci go.
Najpametno ti e. I ne kenkaj za toa. Ako si odlucila da bidete prijateli, ako si tip na devojka so moze da drugaruva so bivsiot bidi prijatelka. Ama ti custvuvas ama on custvuva. Ne kenkaj ziti se.
Kenkanje navecer pred spienje ke si poplaces sama so sebe i MOVE ON.
Moze pak ke ti se izvinue i ke te moli da se smirite. Ako mislis deka treba da se smiris, smiri se. Ama posle, nemoj da kenkas. Kenkanje za dzabe.

Ja uvek sum protiv vrski so kompromisi. Poso uvek imaat drama I kenkanje...
Ali ima lugje "drugacie mislat od mene" :)))
И јас мислам дека е подобро да не јадеш.
Во суштина и ништо не кажа со твојот пост.
И баш ме интересира како дојде до заклучок дека девојката или дечкото се лигави?
Или битно е да се постира нешто, па колку држи вода мање битно е.
Во една врска секогаш треба да има компромиси, каква е таа врска без компромиси?
Знаеш што значи зборот "компромис"?
Дефинирај го молимте!
Кенкање...кенкање..кенкање..кенкање...кенкање...кенкање..кенкање..кенкање...кенкање
Да, темава е за кенкање!
И што побогу значи последната реченица?
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Значи има едно девојче вчера се запознавме и утре ќе се видиме. На фб ми прати барање за пријател ја прифатив.. Мислам дека колку толку е заинтересирана пошто ми отвараше теми некој, што и да кажев ќе се насмееше..
Е сега прашањето ми е што да правам утре? Да и се пулам нешто како шмекање, за што да и зборам, како да дознаам дека стварно е заинтересирана за мене ?
фала :)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Постапи како што е природно и нормално кога сакаш некој/нешто, побарај го, кажи му дека сакаш да бидете заедно и види што ќе одговори. Таман работа да продолжиш да чекаш или живееш у тајни или да не си на чисто со себе и него. Олабави се, нема ништо страшно да си искрен за било какви чувства. Освен на пример на шефови и колеги да им кажеш дека се осеќаш уморно или дека ги хејташ, е тоа се стварно страшни ствари кои не треба да ги праиш. :D инаку ми се свиѓа твојот дтил ма пишување. :) @Кип_Дачејнџ[DOUBLEPOST=1422053116][/DOUBLEPOST]Постапи како што е природно и нормално кога сакаш некој/нешто, побарај го, кажи му дека сакаш да бидете заедно и види што ќе одговори. Таман работа да продолжиш да чекаш или живееш у тајни или да не си на чисто со себе и него. Олабави се, нема ништо страшно да си искрен за било какви чувства. Освен на пример на шефови и колеги да им кажеш дека се осеќаш уморно или дека ги хејташ, е тоа се стварно страшни ствари кои не треба да ги праиш. :D инаку ми се свиѓа твојот стил на пишување. :) @Кип_Дачејнџ
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Значи има едно девојче вчера се запознавме и утре ќе се видиме. На фб ми прати барање за пријател ја прифатив.. Мислам дека колку толку е заинтересирана пошто ми отвараше теми некој, што и да кажев ќе се насмееше..
Е сега прашањето ми е што да правам утре? Да и се пулам нешто како шмекање, за што да и зборам, како да дознаам дека стварно е заинтересирана за мене ?
фала :)
Чим ти пратила покана за пријателство на ФБ и се смее на сите твои шеги, значи дека е заинтересирана за тебе. Не му ја мисли многу, искочи со неа па види според нејзините постапки во живо дали е заинтересирана за тебе. Преку ФБ неможеш да знаеш со 100% сигурност дали е заинтересирана за тебе, ама во живо шансите ти се далеку подобри да видиш на што си, ама според она што го пиша, девојчево е заинтересирано за тебе. Ти посакувам среќа на првата средба со неа, дајбоже за кратко време да дојдеш тука и да ни се пофалиш дека си се фатил со неа.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Фала :) Ако можи некој ПП да ми пиши да продолжам да го прашам уште нешто за ова погоре :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom