Ѕверење во женски гради - добро за здравјето!

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Каква атрактивност Псај?
За здравје носиш, одиш и кај стапнеш одма покажуваш исцелителска моќ. :pos:
Ма батали ме, лупам глупости. Се ќе кажам за да ја избегнам Големата Тајна на жените.
Море, по ѓаволите! Бети веќе ја начна вистината. Ќе кажам.

Деколтето е дел од Големиот план кој го има едно тајно женско здружение каде членуваат околу 2 и кусур милијарди жени од целиот свет. Тоа се светици кои животот и делото го посветуваат на грижата за здравјето на сите мажи, особено оние манијакалните. Всушност, спроведено е истражување кое потврдило дека што поманијакален и подрачевец е еден маж, толку подолг е неговиот животен век.

Нашите гради лете се печат, а зиме мрзнат голи за ваше добро, Брату. Запазете ја жртвата што ја принесуваме кон здравството на светско ниво.

Е сеа, некои членки се поактивни од некои други и покооперативни; некои па не се многу грудно надарени, а биле примени во Друштвото од сожалување.
Како и да е, добри 20тина проценти од жените спасиле живот на барем еден маж со тоа што му ги приложиле своите гради по пат на деколте.

А вие ништо не знаете да цените. :kesa:
Не ми е добро нешто... Бети..Псај, може на кам? :back:
Исцелителската моќ не делува преку камера.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ќе ви принесам и жртва оо мои светици исцелителки :star:

Само да не се појават некои нус ефекти од предолго гледање во градите?
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Да,да здравјето на прво место.:pos2:Уфффф ѕверење во женски гради е убаво за мозокот,за здравјето но и за машките хормони.:P :pos2:
:salut:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Според најновата 5-годишна студија спроведена во Германија,
гледањето во женски гради барем 10 минути дневно многу го подобрува здравјето на мажите - ја забрзува циркулацијата, го намалува крвниот притисок и ги намалува срцевите заболувања.

Според др. Карен Ветерби, специјалист кој ја водеше студијата, ѕверење во женски гради е еквивалентно на 30 минути вежбање во сала. Таа тврди, дека статистички, оние што се ѕверат во гради имаат 50% помалку шанси да добијат срцев или мозочен удар. Мажите на овој начин го продолжуваат животниот век во просек за 4-5 години.

http://inebriatedpress.wordpress.com/2008/11/22/an-eyeful-a-day-keeps-the-doctor-away/



Веќе се чувствувам подобро... :helou:
Awe ok si e toa ama zavisi vo cii gradi gledas zosto ponekogas mozes so gledanje da si namalis sansite od udari ama ako te fati devojkata mozes i da gi zgolemis:pos2:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Да да знам...Јас не знаете колку сум среќен кога ќе налетам на некоја доброцицлеста шмекерица!...здравјето пред се точно.
Еднаш бев онака на контрола кај докторката ми моја матична. Ми вика Шмекер...треба да намалиш со пушењето. Еве место да пушиш...занимавај се со спорт. Викам Неее докторке...јас прочитав на Кајгана дека Гледањето у цицки е здраво. Од тогаш навака коа ќе ме заболе глава...Каков аналгин бее...Идам на www.Цицки.com (измислена страна)...буљам у цицки со отворена уста и пружен јазик и главоболката поминува!...
Треба онака некоја кампања ова здравствово да направи....Онака со големи билборди насекаде....Билборд и нанего цицки само...а одоздола да пишува...За Ваше Здравје....:)...
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Ф

Фил Ајви

Гостин
Пред малку бев во продавница, гледав што гледав и одма ми е боље...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom