Ѕверење во женски гради - добро за здравјето!

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Според најновата 5-годишна студија спроведена во Германија,
гледањето во женски гради барем 10 минути дневно многу го подобрува здравјето на мажите - ја забрзува циркулацијата, го намалува крвниот притисок и ги намалува срцевите заболувања.

Според др. Карен Ветерби, специјалист кој ја водеше студијата, ѕверење во женски гради е еквивалентно на 30 минути вежбање во сала. Таа тврди, дека статистички, оние што се ѕверат во гради имаат 50% помалку шанси да добијат срцев или мозочен удар. Мажите на овој начин го продолжуваат животниот век во просек за 4-5 години.

http://inebriatedpress.wordpress.com/2008/11/22/an-eyeful-a-day-keeps-the-doctor-away/


Веќе се чувствувам подобро... :helou:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
офкорс...као викаат

жените гледаат у патент, а мажите у деколте репрезентативно...шо е лепо и на бог му е драго,

ај неглеј ако можеш :smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Според најновата 5-годишна студија спроведена во Германија,
гледањето во женски гради барем 10 минути дневно многу го подобрува здравјето на мажите - ја забрзува циркулацијата, го намалува крвниот притисок и ги намалува срцевите заболувања.

Според др. Карен Ветерби, специјалист кој ја водеше студијата, ѕверење во женски гради е еквивалентно на 30 минути вежбање во сала. Таа тврди, дека статистички, оние што се ѕверат во гради имаат 50% помалку шанси да добијат срцев или мозочен удар. Мажите на овој начин го продолжуваат животниот век во просек за 4-5 години.

http://inebriatedpress.wordpress.com/2008/11/22/an-eyeful-a-day-keeps-the-doctor-away/


Веќе се чувствувам подобро... :helou:
Po ovaa studija mislam deka ova dete ke bide mnogu zdravo :smir:

 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273


Ако треба 10 минути гледање во убави женски гради за позитивен ефект, колку треба да се гледа во вакви гради за ист ефект ?? сат, сат ипол ?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И после не им било јасно на жените како тоа они им го одземале здравјето на мажите кога скоро секоја ако те примети дека и се ѕвериш во гради веднаш реагира ко да си влегол во купатило додека се тушира. Па уште и ќе те наречат безобразен занемарувајќи го фактот дека тие се тие кои ја имаат истакнато една од нивните сексуални одлики, кои потсвесно односно автоматски неможе на ниеден маш а да не му пројави желба за секс, односно да му се јави чувство на сигурност и задоволство дека женската особа е потполно способна да ги дои своите деца.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Na ovoj i ocite mu iskoknale od vozbuda,eeej sto cudo sme nie maskite,poveke se palime na cicinja od kolku na nesto drugo?

 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас ова го разбирам како: или ќе добијат... или нема :icon_lol:
Princ абе ќути и ѕвери се во цицки, и онака е бесплатно, ништо нема да изгубиш, башка нека ти текне на еден куп плацебо лекови за кои се плаќа.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ајде женски за доброто на нашите мажи да носиме само длабоко деколте :pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А јадење шамар поради ѕверење во женски гради е исто така добро за здравјето, нели? :pipi:
 
P

Princ

Гостин
Ајде женски за доброто на нашите мажи да носиме само длабоко деколте :pipi:
Посебно ако имате што да покажете :pipi:
А јадење шамар поради ѕверење во женски гради е исто така добро за здравјето, нели? :pipi:
Не, тоа е контрапродуктивно. Да беше во германија германците ќе те обесеа на плоштад што им заеба 5 години истражување и зјапање во гради.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Чуди се јас од каде олку имунитет имам стекнато.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
се ближи крајот на годината, и не е лошо мислам, онака...некој да напраи тема за гласање

најцицка на годината на форумов, па сеа здравје која тепа оваа година можда догодина ке и пораснат на друга поише и така...тоа...:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
се ближи крајот на годината, и не е лошо мислам, онака...некој да напраи тема за гласање

најцицка на годината на форумов, па сеа здравје која тепа оваа година можда догодина ке и пораснат на друга поише и така...тоа...:smir:
Хаха и ќе организираме групно ѕверење во победничките гради :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom