Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Нарачав нешто од интернет во вредност од 300 евра,и на трекингот ми покажува дека е на царина во Македонија веќе 10 дена (од 30.05.2016 до денес),исто ми потврди и продавачот кој ми ги прати пратките.Јас немам добиено никаков документ во пошта ниту информација што да правам за царина и слично.Помош?
Јави им се .. 02 3 116 188
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Нарачав нешто од интернет во вредност од 300 евра,и на трекингот ми покажува дека е на царина во Македонија веќе 10 дена (од 30.05.2016 до денес),исто ми потврди и продавачот кој ми ги прати пратките.Јас немам добиено никаков документ во пошта ниту информација што да правам за царина и слично.Помош?
Јави се во Царина имаше погоре број ако не оди во пошта да си го побараш пликото мене истото ми го направија чекав 20 дена со образложение дека го загинале писмото..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки ме интересира дали на пратките од геарбест ставаат цена т.е колку си го платил производот .
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Немoжеш дa гo пoрaчaш, и телефoнoт е репaрирaн.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Дечки ме интересира дали на пратките од геарбест ставаат цена т.е колку си го платил производот .
Не :) ама земај заштита поради тоа што ако немаш заштита нема назад пари.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не :) ама земај заштита поради тоа што ако немаш заштита нема назад пари.
Зедов ми стигна за 2 недели телефонот ми го царинија си платив уште 1300 денари се искарав со тие од царина ми се закана една тетка од таму дека ќе ме стаела на црвена листа за да не можам да нарачувам повеќе ама му пишав мејл и им се јавив на директорот и средив работа за тоа .хахаххаа не се нормални бтв телефончево што сум го зел е гром ако некој сака добар телефон за ефтини пари повелете топ камери , одлични перформанси одлична брзина. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_343579.html
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
Зедов ми стигна за 2 недели телефонот ми го царинија си платив уште 1300 денари се искарав со тие од царина ми се закана една тетка од таму дека ќе ме стаела на црвена листа за да не можам да нарачувам повеќе ама му пишав мејл и им се јавив на директорот и средив работа за тоа .хахаххаа не се нормални бтв телефончево што сум го зел е гром ако некој сака добар телефон за ефтини пари повелете топ камери , одлични перформанси одлична брзина. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_343579.html
kolku te kostase fkupno druze jas planiram ovoj da go poracam http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_331964.html pa neznam kolku bi me kostalo najveke so carina
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Зедов ми стигна за 2 недели телефонот ми го царинија си платив уште 1300 денари се искарав со тие од царина ми се закана една тетка од таму дека ќе ме стаела на црвена листа за да не можам да нарачувам повеќе ама му пишав мејл и им се јавив на директорот и средив работа за тоа .хахаххаа не се нормални бтв телефончево што сум го зел е гром ако некој сака добар телефон за ефтини пари повелете топ камери , одлични перформанси одлична брзина. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_343579.html
Ако на царина знаат кај да се обратат јас глава ја сечам зедов телефон што кошташе 200$ од геарбест не ни помина на царина, порачав проекторче од 40$ еве на царина е... Да те прашам чекаше извесутвање да стигни или одма им се јави ?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Колку пари би чинело за царина за производ од 130 долари од aliexpress?? ?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Колку пари би чинело за царина за производ од 130 долари од aliexpress?? ?
Зависи што и зависи колку е големо од мое искуство само големи пратки пример 20 на 20 цм ми поминуваат на царина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom