Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ако на царина знаат кај да се обратат јас глава ја сечам зедов телефон што кошташе 200$ од геарбест не ни помина на царина, порачав проекторче од 40$ еве на царина е... Да те прашам чекаше извесутвање да стигни или одма им се јави ?
Im se javiv odma ama im rekov deka mi e itno da mi stasa

Sent from my thor using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Покрај www.iherb.com кои други слични продавници за витамини и суплименти и лекови доставува до МК. Имаше некои постови каде беа спомнати неколку други ама не можев да ги најдам.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
На телефон ми опнаа и 18% данок ова ново е нешто? нели беше само 5%
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Тие шо имаат порачано суплементи од iHerb, за колку време ви стигна пратката?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
Сакам да купам компјутерски монитор овој модел http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LU28E590DS/ZA
Дали некој има искуство со купување на монитор од Amazon,Еbay итн и колку е царината и ддв за компјутерски монитори?
Благодарам однапред ![DOUBLEPOST=1469110497][/DOUBLEPOST]
Тие шо имаат порачано суплементи од iHerb, за колку време ви стигна пратката?
Нон-стоп порачувам разни работи od www.iherb.com стигнуваат за 20 дена максимум некогаш и за 10 дена стигнуваат.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117

Јас никаде неможам да ги најдам условите што ги предложил продавачот и што да одберам од 4 опци долу ?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
ми бара да го одкажам деспуто и да и дадам бројот од пејпал за да ме исплати доколку не стигне за некоја недела, финта е што јас немам пејпал и плајкам со нормална виса картичка, што да и одговорам или да одам ескелате диспуте ?
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12
Имам порачано облека од Асос, но неколку парчиња не ми одговараат, па сакам да ги вратам. На нив платив кај нас царина. Дали има начин за повраток на царината на облеката што ќе ја вратам?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Имам порачано облека од Асос, но неколку парчиња не ми одговараат, па сакам да ги вратам. На нив платив кај нас царина. Дали има начин за повраток на царината на облеката што ќе ја вратам?
Немат начин за повраток на царина.
Инаку мојш да ја вратиш назад облеката до асос.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Сакам да купам компјутерски монитор овој модел http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LU28E590DS/ZA
Дали некој има искуство со купување на монитор од Amazon,Еbay итн и колку е царината и ддв за компјутерски монитори?
Благодарам однапред ![DOUBLEPOST=1469110497][/DOUBLEPOST]
Нон-стоп порачувам разни работи od www.iherb.com стигнуваат за 20 дена максимум некогаш и за 10 дена стигнуваат.
5% на компјутери а 18 или 33 веројатно е за компјутерски делови монитор од eBay или други страни не би земал, заради тоа што може да стигни скршен дисплеј во транспорт и тн .. сепак се повеќе пари разгледај по нашиве маркети и види што ќе најдиш..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
пошто порачката од алиекспрес не ми е стигната отворив деспуте и после една недела сеуште ја нема и продавачот ми бара пејпал број за да ми врати парите а јас порачката ја платив со виза картичка. Што да направам кој број да му дадам тој од картичката да ми врати парите или? некој да помогне ?
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
95
пошто порачката од алиекспрес не ми е стигната отворив деспуте и после една недела сеуште ја нема и продавачот ми бара пејпал број за да ми врати парите а јас порачката ја платив со виза картичка. Што да направам кој број да му дадам тој од картичката да ми врати парите или? некој да помогне ?
абе нема што пејпал да му даваш, може он директно да врати пари преку системот на алиекспрес. ако со картичка си платил парите на картичка ќе ти се вратат.
ако не се договорите ништо имаш опција алиекспрес да го превземе dispute-от.
а инаку колку време ја чекаш порачката, тракинг нема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom