Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.462
Поени од реакции
42.761
Јас својот пласман ќе си го барам преку плеј-оф бидејќи минимални се шансите да завршам втор. Отидов на одмор и толку ќе ти се заебат 2-3 кола и отиде сезоната :D
Ај бар го освои купот, ќе те газам во Черити Шилд догодина. :P



ај доста кобев, на крај ќе изгубам се и кур ќе зеам титула
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.113
Поени од реакции
57.525
Ова оцениве по натпревар немаат врска.
Што поголем рејтинг има играчот, толку подобри оцени ќе вади.

Играч под 90 рејтинг дава хет трик и тепаш 3-0, вади 9ка.
Роналдо не прави ништо, вади 10ка.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ова оцениве по натпревар немаат врска.
Што поголем рејтинг има играчот, толку подобри оцени ќе вади.

Играч под 90 рејтинг дава хет трик и тепаш 3-0, вади 9ка.
Роналдо не прави ништо, вади 10ка.
Pa taka si e, i koa nekoj drug ke dae pet gola Ronaldo e uvek MOTM.
 
G

Goldie

Гостин
Ти ебам играта ти ебам, старт на сезона одличен падна дури и Порто а после дури и се засилив со неколку подобри играчи и од тогаш се надоле тргна. Тимови без менаџери ме тепаат :busi:

Формација за последните 2 утакмици, бар @dragonsky нека влезе во 2ра не се замарам веќе за играва глупа
1.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Второ место си?

Нема шанса да те бутнам сто посто мислам дека ќе завршиш втор.

Дури и очекувам да тепаш некоја со овој тим :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
Ти ебам играта ти ебам, старт на сезона одличен падна дури и Порто а после дури и се засилив со неколку подобри играчи и од тогаш се надоле тргна. Тимови без менаџери ме тепаат :busi:

Формација за последните 2 утакмици, бар @dragonsky нека влезе во 2ра не се замарам веќе за играва глупа
Прегледај го приврзокот 154677
де бе шо се наапа толку, секако влегуваш во втора лига, наредна ти е против мене, а и јас ги играм резервите.Голем кур дали си прво или второ, важно да влезеш во нареданта лига.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Еееј чекај бе..требаше да останеш у лигава, шо вака лесно се откажа... :(
Џабе сеа у втора лига ќе беше ти...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.113
Поени од реакции
57.525
Ти ебам играта ти ебам, старт на сезона одличен падна дури и Порто а после дури и се засилив со неколку подобри играчи и од тогаш се надоле тргна. Тимови без менаџери ме тепаат :busi:

Формација за последните 2 утакмици, бар @dragonsky нека влезе во 2ра не се замарам веќе за играва глупа
Прегледај го приврзокот 154677
Баг е тоа.

Еве ти ја формацијата што ти играла на последните 2
H LLORIS
B IVANOVIĆ
L GUSTAVO
(c) D DE ROSSI
G CHIELLINI
(45) I RAKITIĆ
(60) D TADIC
H ÇALHANOĞLU
S MANÉ
A THIAGO
Y GERVINHO

4-2-3-1 формација
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Дај бе вратете го човеков во лигава, срамота е вакви глупости на пијано да прави :D
 
G

Goldie

Гостин
де бе шо се наапа толку, секако влегуваш во втора лига, наредна ти е против мене, а и јас ги играм резервите.Голем кур дали си прво или второ, важно да влезеш во нареданта лига.
Играј со прв тим барем помогни му на dragonsky да влезе во 2ра, инаку не ми е за прво место секако појак тим имаш туку ме нервира што на последниве 4-5 утакмици неможам да тепам екипи без тренери. Галатасарај го тепам 4-0 после губам од боранија тимови, на претпоследнава утакмица 3 пати дава гол Мане 3 пати покажува дека офсајд бил..

Баг е тоа.

Еве ти ја формацијата што ти играла на последните 2
H LLORIS
B IVANOVIĆ
L GUSTAVO
(c) D DE ROSSI
G CHIELLINI
(45) I RAKITIĆ
(60) D TADIC
H ÇALHANOĞLU
S MANÉ
A THIAGO
Y GERVINHO

4-2-3-1 формација
Не бе јас ги наместив сега така, за последните 2 утакмици од сезонава - на наредните што следат тоа ќе биде формацијата.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
Играј со прв тим барем помогни му на dragonsky да влезе во 2ра, инаку не ми е за прво место секако појак тим имаш туку ме нервира што на последниве 4-5 утакмици неможам да тепам екипи без тренери. Галатасарај го тепам 4-0 после губам од боранија тимови, на претпоследнава утакмица 3 пати дава гол Мане 3 пати покажува дека офсајд бил..



Не бе јас ги наместив сега така, за последните 2 утакмици од сезонава - на наредните што следат тоа ќе биде формацијата.
Рандом е играта, тоа е тоа, не треба да се нервираш.

а иначе чим го напушти тимот, тој ќе биде контролиран од АИ-то во играта и пак ќе намести најдобра можна формација.:)

п.с: Да употребам џокер "Повикај Братучед" :pos:
 
G

Goldie

Гостин
Рандом е играта, тоа е тоа, не треба да се нервираш.

а иначе чим го напушти тимот, тој ќе биде контролиран од АИ-то во играта и пак ќе намести најдобра можна формација.:)
Не бе какво нервирање, само ептен е глупа и нелогична играва

Инаку ќе аплицирам одново за тимот, чисто колку да не го вади најдобриот состав на последниве 2 утакмици. Таман ти и dragonsky директно а Ватфорд преку плејофот да влезе во 2ра лига
И Галатасарај кај е да е ќе остане поради неактивност без тренер така да глупо е некој од активните да биде пак во трета лига и наредна сезона
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Играта е ептен ретардирана тоа да...шом ја не се откажав кога:

Противникот пенал - утиња

Противникот пенал - утиња

Црвен за мене.

ГОЛ ЗА МЕНЕ!...........офсајд!

Пенал за противникот - дава.

Онда издржи и ембрејс д ретардираност :D

Играва уствари и е за ретардирани.....тоа би објаснило зашто МанУтдЧемпионс доминира :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom